Kuidas teha marineeritud arbuusi koort

Järgmine kord, kui arbuusi tükeldate, ärge raisake koort! Enne tükkideks lõikamist eemaldage koorest viljaliha ja roheline osa. Seejärel vala koortele vürtsikas ja magus siirup ning hoia kuni 1 kuu külmkapis. Kui eelistad krõmpsumaid kooreid, siis keeda need koos vürtsisiirupiga ning kurna ja jahuta koort korduvalt. Parima maitse saavutamiseks kasutage koorikuid 1 kuu jooksul.

1
Lõika arbuus ja eemalda viljaliha. Asetage 5-naelane (2,3 kg) arbuus lõikelauale ja lõigake see kokanoaga pooleks. Lõika pooled pooleks, et saaksid veerandid. Seejärel eemaldage meloni viljaliha, jättes koore kõrvale umbes 1/4–1/2 tolli (3–6 mm) viljaliha. Võite arbuusi viljaliha süüa või kasutada mõnes teises retseptis.

2
Kasutage nuga, et koorida koor roheline. Lõika arbuusi koore välisküljelt ettevaatlikult ära kogu roheline ja visake see ära. Teile jäävad suured kahvatu kamara viilud, mis on valmis lõikamiseks ja marineerimiseks. Kui jätate koorele tumerohelise, on see marineerimisel sitke ja mõru. Kui teil on raskusi rohelise viilutamisega. osa, kasutage köögiviljakoorijat.

3
Lõika arbuusi koor 2,5 cm (1 tolli) tükkideks. Lõika kooretükid kokanoaga pikkadeks ribadeks, mille laius on 2,5 cm. Seejärel keerake ribad 90 kraadi ja lõigake need 2,5 cm laiusteks ruutudeks. Proovige teha kooriku ruudud ühtlaseks, et saaksite ühtlased tükid.

4
Sega äädikas, vesi, suhkur, ingver, sool ja vürtsid. Asetage kastrul pliidile ja valage sinna 1 tass (240  ml) õunaäädikat ja 1 tass (240 ml) vett. Segage 3/4 tassi (150 g) suhkrut, 1/4 tassi (55 g) suhkrustatud või kristalliseerunud ingveritükke, 4 teelusikatäit (24 g) koššersoola, 1 tl (1,8 g) punase pipra helbeid, 1 teelusikatäis (2 g) pimenti marju ja 1 tähtaniisi kaun. Kui te ei leia suhkrustatud või kristalliseerunud ingverit, asendage värske kooritud ingverijuur.

5
Keeda segu 60 sekundit. Lülitage põleti keskmisele tasemele ja segage seda aeg-ajalt. Segu peaks muutuma siirupiseks, kui suhkur lahustub ja keeb. Laske 60 sekundit keeda.

6
Lisa arbuusi koor ja kuumuta segu uuesti keemiseni. Pange arbuusikoore tükid ettevaatlikult kastrulisse ja segage, et need oleksid seguga kaetud. Kuumutage arbuusi siirupis, kuni segu uuesti keeb. Ärge tilgutage arbuusitükke kuuma siirupi sisse, vastasel juhul võib siirup teid pritsida.

7
Lülitage põleti välja ja jahutage arbuusi 30 minutit. Liigutage kastrul jahedale põletile, et arbuus kiiremini jahtuks. See imab endasse maitsed ja pehmeneb pisut seistes.

8
Tõsta arbuus ja siirup purki ning kata kaanega. Kui arbuus on veidi jahtunud, tõsta need lusikaga 2-liitrisesse (1,9-liitrisesse) purki ja vala sinna siirupisegu. Keerake purgile kaas peale. Abiks võib olla konservilehtri ja vahukulbi kasutamine, et te nii suurt segadust ei tekitaks.

9
Laske arbuusil 1 1/2 tundi toatemperatuuril puhata. Jätke kaetud arbuusikoor toatemperatuurile seisma. See jätkab siirupi maitsete imamist.

10
Jahutage arbuusikoor külmikusse ja kasutage seda 1 kuu jooksul. Viige purk arbuusikoorega külmkappi ja laske sellel üleöö seista. Seejärel võite hakata arbuusikoort sööma. Kaaluge marineeritud arbuusikoore serveerimist grilltoidu või salatiga. Kuna neid arbuusikoori pole konserveeritud, on oluline need ära süüa 1 kuu jooksul pärast külmkappi panemist.

11
Tükelda arbuus ja eemalda viljaliha. Asetage 1,8 kg kaaluv arbuus lõikelauale, lõigake see suure kokanoaga pooleks. Seejärel lõigake kumbki pool pooleks, et moodustada veerand. Kasutage lusikaga meloni viljaliha eemaldamiseks, kuid jätke koore kõrvale umbes 1/4 tolli (3 mm) viljaliha. Säilitage arbuusiliha mõne muu retsepti jaoks või sööge seda.

12
Koori roheline koorelt ära. Kasutage noa või köögiviljakoorijat, et arbuusi koore välisküljelt roheline ettevaatlikult ära lõigata. Visake see minema, nii et teile jäävad suured kahvatu koore viilud. Ärge jätke koorele tumerohelist värvi, sest see muudab teie marineeritud arbuusi sitkeks.

13
Lõika arbuusi koor 2,5 x 1,3 cm suurusteks tükkideks. Võtke oma koka nuga ja lõigake kamaraviilud 2,5 cm laiusteks ribadeks. Pöörake ribasid 90 kraadi ja lõigake need 1,3 cm laiusteks tükkideks. Proovige teha ristkülikud ühtlased, et saaksite ühtlased tükid. Sa peaksid saama umbes 4 tassi (550 g) arbuusitükke .

14
Kuumuta vesi ja 2 supilusikatäit (36 g) soola keemiseni. Valage pliidil olevasse suurde potti 8 tassi (1,9 l) vett. Segage 2 supilusikatäit (36 g) jämedat soola ja keerake põleti kõrgele. Kuumuta soolvesi keemiseni. Et vesi kiiremini keeks, pane potile kaas peale ja jälgi, kas kaane alt aur välja ei pääseks.

15
Lisa arbuusikoor ja keeda 5 minutit. Pane arbuusikoore tükid ettevaatlikult keeva veega potti. Hoia potil kaas pealt ja keeda koort, kuni see muutub pehmeks. Seejärel lülitage põleti vä