Kuidas teha maisileiba

On vähe mõnusamaid asju kui sooja maisileivatüki näksimine. Oma võise headuse ja suussulava tekstuuriga võib maisileib olla ideaalne külg. Kerige alla 1. sammuni, et teada saada, kuidas saate ise maitsvat maisileiba valmistada. Küpsetusaeg: 30-45 minutit

1
Kuumuta ahi temperatuurini 425 °F (218 °C). Ahju kuumenemise ajal määrige 8-tolline (20,32 cm) ahjupann või või küpsetusspreiga. Kui teil pole 8-tollist (20,32 cm) panni, võite kasutada ka ümmargust küpsetuspanni mõõtmetega 9×1-1/2 tolli (22,86×3,81 cm) või 10-tollist (25,4 cm) ) malmist pann. Määrige panni põhi ja küljed kindlasti rasvaga. Panni määrimise asemel võite igale kasutatavale pannile lisada ka supilusikatäie võid ja pista panni eelsoojendatud ahju umbes kolmeks minutiks. Kui või on sulanud, võta see ahjust välja ja keeruta ringi. Kuuma panni kasutamine aitab muuta maisileiva servad krõbedaks ja või suurendab maisileiva maitset.

2
Sega oma kuivained suures kausis. Lisa kaussi maisijahu koos universaalse jahu, suhkru, küpsetuspulbri, sooda ja soolaga. Segage kõik need koostisosad kokku, et tekstuur oleks ühtlane ja ühtlane. Saate oma retseptile lisatud suhkru kogust muuta. Mõnele inimesele meeldib magusam maisileib, teistele meeldib aga suhkrust täielikult loobuda.

3
Segage oma märjad koostisosad omavahel. Murra kaks suurt muna keskmisesse kaussi. Kasutage neid kahvliga, kuni need on siledad. Lisa munadele petipiim. Eraldi anumas sulatage kuus supilusikatäit võid. Kui või on sulanud, lisage see muna ja petipiima segule ning vahustage kõik need koostisosad omavahel. Kui teil pole petti, võite selle asemel kombineerida kaks muna ühe tassi (125 ml; 4,2 fl untsi) piima ja piimaga. 1/4 tassi (125 ml; 4 fl untsi) sulatatud võid või toiduõli. Sega see kõik kokku.

4
Sega märjad ja kuivad koostisosad. Petipiimasegu võid lisada maisijahusegule korraga. Kasutage spaatlit, et saada kaussi kõik püsivad petipiimatilgad. Voldi koostisained kokku, kuni kuivasid kohti enam ei jää. Eelkõige veenduge, et segu põhja ei jääks maisijahu taskuid. Ärge püüdke siiski kõiki tükke välja saada – tainas peaks olema tükiline. Taigna üle segamine võib tegelikult põhjustada sitke tekstuuri, nii et lõpetage segamine niipea, kui kõik kuivad laigud on eemaldatud.

5
Vala segu oma valitud ahjuvormi. Kasutage spaatlit, et veenduda, et kogu tainas jõuaks pannile. Asetage pann kuumutatud ahju, jälgides kindlasti selle panemise aega. Kui otsustasite panni ahjus soojendada, kuid märkate, et see on jahtunud, torkake see veel paariks minutiks ahju tagasi. eemaldage see ja valage tainas sisse.

6
Küpseta oma maisileiba 15 kuni 20 minutit. Pidage meeles, et iga ahi on erinev, nii et peaksite oma maisileival silma peal hoidma, et see ei kõrbeks. Maisileib on valmis siis, kui pealt muutub krõbedaks kuldpruuniks. Veendumaks, et keskosa on lõpuni läbi küpsenud, torgake maisileiva keskele hambaork. Kui see tuleb välja puhtana (taigna külge ei jää), on teie maisileib valmis.

7
Eemaldage oma maisileib ahjust. Asetage oma maisileib pliidiplaadile või potialusele ja laske sellel viis kuni kümme minutit jahtuda. Kui see on jahtunud, lõika maisileib tükkideks sakilise noaga. Sakiline nuga lõikab maisileiba ilma, et see mureneks ja laiali laguneks.

8
Valmis.

9
Vürtsitage oma maisileiba. Andke oma küpsetistele särtsu, lisades mõned jalapenod. Miski ei soojenda toitu nii hästi kui selle maitsva maisileiva pool.

10
Proovige suhkrumaisi retsepti. Kui eelistate oma tšillile magusat külge, proovige mõnda maitsvat maisi-maisi leiba. Sellest saab hitt nii täiskasvanutele kui ka lastele.

11
Proovige gluteenivaba maisileiba. See, et olete gluteenivaba, ei tähenda, et peate maisileiba edasi andma, kui see toidulauale jõuab.

12
Tee väikesed maisileiva muffinid. Kui valmistate eelroaks minikausse tšillist, siis mis võiks sobida paremini kui väikesed maisileiva muffinid? Need sobivad suurepäraselt ka kiireks vahepalaks.