Kuidas teha lühtri tassikoogi alust

Lühtriga koogialus on elegantne viis oma dekadentsete maiuspalade eksponeerimiseks! Need alused on populaarsed pulmade, pidude ja pühade jaoks, seega on tore, kui neid on. Selle ostmise asemel koguge kokku odavaid materjale, et ise palju odavamalt valmistada. Aluse kokkupanek on lihtne protsess, mille käigus liimitakse kokku serveerimisalused, kausi ja küünlajalgade hoidjad. Kui teie alus on kokku pandud, saate seda kaunistada, kuidas soovite, et muuta see veelgi lühtrilaadsemaks.

1
Ostke 1 serveerimisalus iga taseme jaoks, mida soovite kaasata. Odavaid serveerimisaluseid leiate kasutatud asjade poest või dollaripoest. Valige plastalused millegi kergema ja odavama jaoks või valige klaasist või puidust kandikud millegi vastupidavama jaoks. Et anda oma koogialusele eriline lühtrilaadne välimus, valige kolm erineva suurusega alust. Valige 1 suur, 1 keskmine ja 1 väike kandik. Soovi korral saate teha rohkem kui 3 taset, kuid vajate rohkem plaate. Serveerimisaluseid võite kasutada mis tahes värvi või kujundusega. Lihtsalt veenduge, et nende mõlemal küljel oleks tasane pind, et saaksite need küünlajuppidele liimida.

2
Valige 6–8 tolli (15–20 cm) kõrgused kitsenevad küünlajalad. Teil on vaja ühte küünlahoidjat iga taseme jaoks, mille soovite oma koogialusele lisada, seega ostke sama palju küünlaaluseid kui taset. Valige kindlasti küünlajalad, mis on piisavalt kõrged, et pärast külmutamist koogikeste plaatide vahele jääks ruumi, nii et ohutuse tagamiseks vähemalt 15 cm (6 tolli). Samuti võite valida küünlajalad, mis sobivad või täiendavad teie serveerimisaluste värvid. Vajadusel saate neid aga alati värvida.

3
Ostke kauss, mis mahutab 4 tassi (0,95 l) või rohkem. See on valikuline, kuna saate asetada alumise serveerimisaluse otse tasasele pinnale, kuid tagurpidi kausi lisamine põhjale tõstab alumise astme laualt ja tagab, et koogialus on selle püstitamisel stabiilne. Valige kauss, mis sobib või täiendab teie serveerimisaluseid ja küünlaaluseid.

4
Valige aluse alumise astme kaunistamiseks helmestega pärg. Selgelt lühtrilaadse välimuse saamiseks ostke endale meelepärase suuruse ja kujundusega sillerdav või läbipaistev helmestega pool. Saate lõigata kiud, mida koogialuse alumisele astmele liimida, et see näeks veelgi rohkem välja nagu lühter. Võite valida ka helmed, millest pole selge, kas värvite alust või olete valinud serveerimisalused ja küünlapulgad. mis pole selged, nt kuldsed metallist helmed või mattmustad helmed. Otsige helmestega pärgu oma kohaliku käsitöökaupluse paelte sektsioonist või ostke mõni veebist.

5
Pöörake esimene serveerimisalus tagurpidi. See võimaldab teil kausi põhja külge kinnitada. Kauss toimib koogialuse alusena, nii et aluse ülaosa on pärast selle kinnitamist ülespoole. Veenduge, et eemaldate serveerimisaluselt ja kausilt kõik sildid ning peske need enne alustamist puhtaks.

6
Kandke kausi põhjale kuum liim. Kandke kausi alumise serva ümber liimirõngas, nii et kausi avatud ots oleks endiselt juurdepääsetav. Seejärel tõmmake kausi keskele ka X kuumaliimi. Tee X sama suurusega kui kausi alumine ots.

7
Vajutage kausi põhi alusele ja hoidke 30 sekundit. Leidke aluse keskpunkt, vaadates seda ülalt, ja seejärel vajutage kauss kohe aluse keskele. Oluline on seda kiiresti teha, kuna kuum liim kuivab kiiresti! Hoidke kaussi paigal 30 sekundit, et see korralikult kleepuks. Samuti võite kaussi või selle peale panna midagi rasket, näiteks raamatu või pärliga pooli.

8
Pöörake kandik ja kauss ümber ning kandke küünlaalusele kuum liim. Kui kuum liim on jahtunud, keera serveerimisalus nii, et kauss jääks selle alla. Seejärel võtke üles üks küünlajalgadest ja kandke selle alumist serva kuuma liimiga rõngas.

9
Vajutage küünlaalus serveerimisaluse keskele. Leidke serveerimisaluse keskosa ja suruge küünlajalgahoidik sinna sisse. Vajutage seda umbes 30 sekundit, et liim saaks jahtuda. Ärge unustage töötada kiiresti, sest kuum liim kuivab pärast jahtumist.

10
Liimi järgmine serveerimisalus küünlajalahoidja teise otsa. Kandke küünlajalahoidja ülemise serva ümber liimirõngas. Seejärel vajutage järgmine tasand küünlajalgale nii, et see oleks keskel. Vajutage seda 30 sekundit alla, et liim sellele kleepuks. Valige selle küünlajalga ülaosale liimimiseks järgmine väikseim kandik, et teie tasandid väheneksid ülespoole liikudes.

11
Korrake seda protsessi ülejäänud tasandite jaoks. Jätkake küünlajalgade ja serveerimisaluste kokku liimimist, et tõsta lühtri koogialus kõrgemale. Lõpetage oma kõrgeima tasandi serveerimisalusega. Mitmetasandilise koogialuse loomiseks võite kasutada nii palju serveerimisaluseid ja küünlajalgu, kui soovite, kuid 3–5 on ideaalne. Liiga paljude tasandite lisamine võib muuta teie seisu ebastabiilseks.

12
Soovi korral värvige alus metallikvärviga. Soovi korral võite koogialuse värvimiseks kasutada akrüülvärvi ja pintslit või pihustusvärvi. Kuid pidage meeles, et aluse värvimine takistab valguse läbilaskmist, seega on parem seda mitte teha, kui olete valinud läbipaistvad kandikud ja küünlajalad. Näiteks kui teie kandikud ja küünlajalad ei ole läbipaistvad, võite need värvida. kõik metallist värvi, et anda lühtri välimus, näiteks hõbedane või kuldne.

13
Liimige helmeste nöörid nii, et need ripuksid vertikaalselt alumise kihi ümber. Lõigake helmestest kiud, mis on piisavalt pikad, et ulatuda tasandi alt pinnale, millel teie koogialus on. Veenduge, et kõik kiud oleksid ühepikkused. Seejärel kandke serveerimisaluse servale liimitäpp ja suruge niidi ots sinna sisse. Hoidke seda paigal umbes 30 sekundit. Liimige salve teine ​​kiud esimesest umbes 1,3 cm (0,5 tolli) kaugusele. Korrake seda kogu alumise kihi ümber.

14
Asetage patareitoitega tuled aluse alla või ümber. Kui oled valinud läbipaistva kausi, küünlajalgade alused ja kandikud, siis võid aluse põhja kausi alla asetada leegita küünla ja see valgustab kogu tordialuse justkui päris lühtriga. Kui teie tordialus ei ole selge, võite selle siiski valgustada, asetades aluse aluse ümber akutoitega tuled.