Kuidas teha lihtsaid muffineid

Sõna “muffin” pärineb kas prantsuse sõnast “muffin”, mis tähendab pehmet leiba, või saksakeelsest sõnast “muffe”, mis tähistab teatud tüüpi kooki. Mõlemad sobivad, sest lihtsast muffinist saab muuta leiva- või koogilaadsemaks, mida see artikkel teile õpetab. Kui olete õppinud mõlema aluseks olevad tehnikad, saate teada, millised on võimalused oma lihtsate muffinite kaunistamiseks erinevate pähklite, puuviljade, vürtside ja muuga. edasi on peaaegu piiramatud ja peagi leiate, et teie köök on täidetud värskelt küpsetatud muffinite imelise aroomiga.

1
Eelsoojenda ahi temperatuurini 400ËšF/204ËšC.

2
Valmista muffinipann vooderdiste või pihustiga. Asetage tavalise suurusega muffinipanni tassidesse pabervooderdused või piserdage iga tass mittenakkuva taimeõliga ja asetage kõrvale. Vooderdused muudavad puhastamise kiireks ja tõhusaks. Muffinite eemaldamise hõlbustamiseks võite ka vooderdise sisemusse pihustada. Kui eelistate, et muffinitel oleks veidi koorikut, kasutage voodri asemel pihustit.

3
Mõõda jahu korralikult. Kasutage lusikaga kotis oleva jahu kohevaks ajamiseks ja seejärel kühveldage see 1 tassi (240  ml) kuiva mõõtetopsi, kuid ärge pakkige seda maha. Kui see on lihtsalt üle ajanud, võtke noa sirge servaga külg ja libistage see üle mõõtetopsi. Kui võtate mõõtetopsiga kotist jahu välja või kui pakkige see alla, mis muudab muffinid kuivaks ja kõvaks.

4
Sega jahu, suhkur, küpsetuspulber ja sool keskmise suurusega segamiskausis. Kasutage puulusikat, et need omavahel hästi segada ja seejärel keerutage lusikat, et luua keskele süvend, kuhu valate märjad koostisosad. Kergete ja kergesti murenevate leivalaadsete muffinite valmistamisel kasutage nn muffinimeetodit, segate kuivad ja märjad koostisosad eraldi ja segate siis vaevu – ärge kunagi kasutage elektrimikserit – neid kahte koos, et jahus sisalduv gluteen üle ei aktiveeruks. Kaev aitab tagada, et te ei teeks liiga segage need kaks, peamine viga, mida muffinite valmistamisel vältida. Üle segamine muudab muffinid tihedaks ja sitkeks.

5
Järgmisena sega õli, piim ja muna. Kõigepealt purustage muna väikese kausi serval, tühjendage see kaussi ja kontrollige munakoorte olemasolu. Kui näete neid, kaevake need kahvliga välja. Seejärel segage vispli, elektrimikseri või kahvliga õli, piim ja muna keskmise suurusega segamisnõus.

6
Vala märjad koostisosad kuivadesse. Niipea, kui valate märjad koostisosad kuivatise süvendisse, segage need puulusikaga, kuid ainult seni, kuni kuivad koostisosad on napilt niisutatud. Rusikareegel on kasutada 10-15 tõmbega. Tainas jääb tükiline ja võite isegi näha jahu jälgi. See on see, mida soovite. Ülesegamine põhjustab jahus pikkade gluteenikihtide tekkimist, mis ei tekita mitte ainult seda sitkust, mida soovite vältida, vaid ka muffinitesse tunneleid.

7
Vala tainas kohe muffinivormidesse. Ärge kunagi laske muffinitaignal puhata, sest küpsetuspulber kaotab kergitusvõime, mis paneb küpsetised kerkima. Kasutage kas lusikat või jääkaapi ja täitke iga tass 2/3 ulatuses. Kui täidate iga tassi lõpuni, muutuvad muffinid lamedaks, mitte kuplikujuliseks. Kui kasutate muffinipanni, milles on rohkem kui 12 tassid, jaotage tainas laiali, nii et see ei koonduks ühte piirkonda. Seejärel täitke tühjad topsid poolenisti veega.

8
Küpseta tainas. Aseta muffinipann ühtlaseks kuumenemiseks ahju keskmisele restile ja küpseta 20-25 minutit. Umbes poole küpsetusaja pealt keera pannil ringi.

9
Kontrollige 20 minuti pärast, kas need on valmis. Torka hambaork mõne muffini keskele, et näha, kas muffinid on täielikult küpsenud. Kui hambaork on selle eemaldamisel puhas, on muffinid valmis. Kui ei, jätkake küpsetamist veel viis minutit ja kontrollige uuesti. Kui leivalaadsed muffinid on täielikult küpsenud, peaksid need olema kuldpruunid ja ümara, kivise pealispinnaga.

10
Eemalda muffinid ja jahuta neid pannil 5-10 minutit. Võta pann ahjust, tõsta jahutusrestile ja lase muffinitel jahtuda, et need vormilt välja võttes katki ei läheks. Seejärel tõsta võinoa abil muffinid tassidest välja ja aseta jahutusplaadile. rack.Veenduge, et kasutate ahjukindaid või -kindaid või volditud rätikuid, et kaitsta oma käsi panni eemaldamisel põletushaavade eest.

11
Serveerige neid kohe või mähkige jahtunud muffinid ükshaaval kilesse ja külmutage. Lisaks võite neid katta jogurti, toorjuustu, või, valge šokolaadi või vahukoorega! Sulatage need enne söömist toatemperatuuril, kui otsustate need sügavkülmutada.

12
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F / 190 °C.

13
Valmista muffinipann. Kas piserdage tavalise suurusega 12 tassiga muffinipannile mittenakkuvat köögiviljasprei või pange igasse tassi muffini- või koogivooderdised, mida saab ka pihustada.

14
Mikserda või ja suhkur elektrimikseriga heledaks ja kohevaks. Vahusta neid suures segamiskausis keskmisel kiirusel mitu minutit. Pärast valmimist ei tohiks te suhkrugraanuleid näha olla. Koogilaadsete muffinite puhul kasutatakse nn kreemitamismeetodit, mille käigus segatakse enne muna(de) lisamist või ja suhkur, segatakse eraldi ülejäänud kuivained ja seejärel kombineeritakse need kaks vaheldumisi piimaga.Need retseptid nõuavad alati rohkem võid ja suhkrut, et toimida pehmendajatena ja minimeerida gluteeni teket jahus, nii et muffinid ei muutuks sitkeks. See koos sellega, kuidas suhkur tekitab võisse väikesed õhuaugud, kui kreemjas, teeb muffinid niiskeks ja kergeks.

15
Lisa muna suhkru ja või segule. Kui olete muna eraldi kausis lahti löönud ja kõik munakoore tükid eemaldanud, kasutage keskmisel kiirusel elektrimikserit, et muna või ja suhkru segusse kloppida. Seejärel pange see kõrvale.

16
Sega ülejäänud kuivained omavahel. Kuna olete suhkru juba ära kasutanud, segage nüüd keskmise suurusega kausis puulusikaga jahu, söögisoodat ja soola.

17
Sega piim vaheldumisi nii märgade kui ka kuivade segudega. Lisa esmalt osa kuivainegust märjale segule ja sega puulusikaga just seni, kuni kuivained on kaetud. Seejärel lisa umbes pool piimast ja sega, kuni tainas muutub kergelt niiskeks. Korrake, kuni kõik on segunenud ja ühtlane. Nagu ka saialaadsete muffinite puhul, ei taha te üle segada, kuid selles segamise viimases etapis peate koostisosade ühendamiseks kasutama rohkem kui 10-15 tõmmet.

18
Tõsta tainas lusikaga muffinivormidesse. Kasutage kas lusikat või jäätiselussi ja täitke tassid kohe 2/3 ulatuses, et kergitusainel – küpsetuspulbril – oleks ikka piisavalt “lööki”, et muffinid kerkiksid. Ärge täitke tassi täielikult. tassid, et muffinid oleksid kena kuplikujulised.

19
Küpseta muffineid 20-25 minutit. Asetage pann ahju keskmisele restile, et kuumus ühtlaselt ja ühtlaselt jaotuks. Mõnel muffinipannil on väga tume eelkate. Kui teie oma, vähendage ahju temperatuuri 25 °F võrra, kuna tumedamat värvi pannid neelavad rohkem soojust, muutudes seetõttu kuumemaks ja kandes rohkem soojust sees küpsevale ainele. Küpsetamise keskel pöörake panni, et tagada nende ühtlane küpsemine ja reguleerida ahju temperatuuri. vajadusel.

20
Kontrollige, kas need on 25 minuti pärast valmis. Torka hambaork mõne muffini keskele. Muffinid on valmis, kui hambaorku eemaldamisel midagi külge ei jää. Pange need tagasi ja küpsetage veel viis minutit, kui need pole päris valmis. Koogilaadsed muffinid peaksid olema kuldpruunid ja siledate ülaosadega.

21
Tõsta pann ahjust välja ja lase muffinitel jahtuda. Asetage pann 10-15 minutiks jahutusrestile, seejärel eemaldage õrnalt võinoaga iga muffin ja asetage see jahutusrestile.

22
Sööge neid, kuni need on mõnusad ja soojad, või pange hilisemaks sügavkülma!

23
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F / 190 °C.

24
Pane muffinipann valmis. Võite pritsida 12-tassilise tavalise suurusega muffini- või koogipanni tasse mittenakkuva taimeõliga või panna igasse tassi pabervooderdise. Kui muffinipannil on rohkem kui 12 tassi, täitke need te ei kasuta pooleldi veega. Valige tassid erinevatest kohtadest, et muffinid küpseksid ühtlaselt. Võite kasutada ka fooliumvooderdust; kuid need kipuvad soojust säilitama, nii et peate võib-olla kohandama ahju temperatuuri või küpsetusaega.

25
Kombineeri kuivained. Segage puulusikaga jahu, suhkur, küpsetuspulber ja sool keskmise suurusega segamisnõus.Kühveldage jahu mõõtetopsi ilma seda kokku pakkimata, enne kui noaga tasandate. Võite kasutada ka sõela. või sõela enne jahu mõõtmist, kui see on kotti pakkinud.

26
Vahusta suhkur, või, piim ja munad. Eraldi keskmise suurusega segamiskausis segage vispli, elektrimikseriga või kahvliga kõik, kuni see on hästi segunenud. Te ei tohiks näha munatriipe.

27
Kombineeri märjad ja kuivad segud. Kasutage nende kahe segamiseks puulusikat, tehes vaid 10–15 tõmmet, et mitte üle segada ja saada sitked muffinid, mille tunnelid jahu gluteeni liigsest aktiveerimisest tulenevad.

28
Murra mustikad taignasse. Vala mustikad taigna keskele. Võtke suur pehme spaatel ja minge ettevaatlikult mööda kausi külge põhja ja viige tainas mustikaid kattes ülespoole. Tehke seda 3–4 korda, et mustikad ei puruneks ega voolaks taignasse. võib ka mustikad enne lisamist jahuga puistata, et vältida verejooksu. Mustikad on vaid üks paljudest asjadest, mida saate oma muffinitele maitse muutmiseks või lisamiseks lisada. Muffineid saab hõlpsasti valmistada ka mitmesuguste vürtside, puuviljade, pähklite, kaera, kreemide ja glasuuridega.

29
Täida muffinitopsid ja puista igasse turbinado suhkrut. Täitke iga tass lusika või jäätiselusikaga taignaga ainult 2/3 ulatuses, et neil oleks kenasti kuplikujuline pealispind. Enne turbinado suhkru puistamist võite oodata ka viimase 10 minutini.

30
Pange pann ahju keskmisele restile ja küpsetage 20–25 minutit. Pöörake panni pooleldi tagaküljel, eriti kui tundub, et üks külg saab valmis kiiremini kui teine.

31
Kontrollige neid 20 minuti pärast. Torka hambaork mitme muffini keskele ja kui see on eemaldamisel puhas, on need valmis. Vastasel juhul jätkake küpsetamist veel 5 minutit.

32
Võta pann ahjust välja ja tõsta jahutusrestile. Lase muffinitel 5-10 minutit pannil jahtuda, enne kui kasutad võinuga ettevaatlikult pannilt välja ja tõstad jahutusrestile.

33
Poleerige need kohe, kuni need on värskelt küpsetatud, või külmutage need eraldi kilepakendisse hommikusöögiks liikvel olles!