Kuidas teha lihtsaid maapähklivõiküpsiseid

Maapähklivõiküpsiseid saab kiiresti nullist valmistada. Need nõuavad vaid mõnda põhikomponenti, minimaalset ettevalmistusaega ja küpsetavad umbes 10 minutiga. Maapähklivõiküpsiseid saab valmistada vaid kolmest koostisosast. Kui soovite veidi maitsekamaid küpsiseid, võite lisada selliseid asju nagu vanilje.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C). Enne küpsetamist soojendage ahi. Sel moel, kui olete valmis küpsiseid ahju viskama, on see juba kuumenenud. Veenduge, et teate, kuidas ära tunda, millal ahi on kütmise lõpetanud. Mõned ahjud teevad müra. Kui teie ahi ei näita, millal eelsoojendus on lõppenud, kasutage kontrollimiseks ahju termomeetrit.

2
Segage koostisained elektrilise mikseri abil. Lisa maapähklivõi, suhkur ja muna suurde segamisnõusse. Vahusta koostisosi elektroonilise mikseri abil, kuni tainas on ühtlane ja kreemjas tekstuur. Kui teil pole elektrilist mikserit, võite puidust lusikaga segada koostisosi ühtlaseks ja kreemjaks. Pidage meeles, et see võib võtta veidi kauem aega.

3
Veereta taignast väikesed pallid ja aseta need küpsiseplaadile. Asetage pallid üksteisest umbes tolli kaugusele, et küpsised üksteise vastu ei jookseks. Soovi korral suruge kahvli tagumine osa tainasse, tehes traditsioonilise risti-rästi maapähklivõiküpsise kujunduse. Enne küpsetamist määrige küpsiseplaat kindlasti rasvaga. Enne ja pärast küpsisetaigna käsitsemist peske käsi.

4
Küpseta 10 minutit. Küpsised peaksid eelsoojendatud ahjus küpsetama umbes 10 minutit. Siiski kontrolli neid aeg-ajalt igaks juhuks, eriti kui sul pole ahjutermomeetrit. Kui teie ahju kuumus on veidi välja lülitatud, võib küpsiste küpsetamine veidi kauem aega võtta.

5
Jahuta küpsised ja naudi. Kasutage küpsised küpsiseplaadilt spaatliga. Asetage need traatjahutusrestile. Enne söömist lase küpsistel umbes kaks minutit jahtuda.

6
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (191 °C). Veenduge, et teate, millal teie ahi on eelsoojendatud. Mõned ahjud teevad müra, teised aga ei anna märku, millal need on kasutusvalmis. Sel juhul kasutage ahju termomeetrit.

7
Pihustage küpsetusplaadile mittenakkuvat küpsetussprei. See hoiab ära küpsiste kleepumise küpsiselehe külge. Teise võimalusena võid küpsisealuse ka küpsetuspaberiga vooderdada.

8
Vahusta suhkur ja või. Asetage või ja suhkur suurde segamisnõusse. Püreesta puulusikaga või ja suhkur omavahel. Jätka või ja suhkru segamist, kuni segu on ühtlane ja kreemjas.

9
Lisa muna, maapähklivõi ja vanill. Võite kasutada elektroonilist mikserit või puulusikat. Vahusta muna, kuni segu on taas ühtlane ja kreemjas. See võtab kauem aega, kui te mikserit ei kasuta.

10
Sega hulka kuivained. Kuivad koostisosad hõlmavad jahu, söögisoodat ja soola. Lisage need järk-järgult, segades samal ajal. Sega, kuni segu on läbivalt ühtlane ja ühtlase tekstuuriga. Ole kannatlik. Kuivate koostisosade segamine retseptis võib võtta kauem aega.

11
Asetage küpsised oma küpsetusplaadile. Veereta tainas väikesteks pallideks ja seejärel aseta pallid küpsiseplaadile. Vahemaa on oluline, kuna küpsised lähevad küpsetamise ajal laiali. Hoidke neid teineteisest poole tolli kaugusel. Soovi korral võite küpsised kahvliga tasandada. Traditsiooniliselt tasandatakse maapähklivõiküpsised kahvliga.

12
Küpseta 12–15 minutit. Alustuseks küpseta küpsiseid umbes 12 minutit. Kontrollige neid regulaarselt, eriti kui teil pole ahjutermomeetrit. Kui küpsised ei ole 12 minuti pärast valmis, küpseta neid veel minut aega, kuni need on küpsed.

13
Jahuta ja naudi. Eemaldage küpsised küpsiseplaadilt ja asetage need traatjahutusrestile. Enne söömist laske neil mõni minut jahtuda.

14
Kasutage toatemperatuuril koostisosi. Parimate tulemuste saavutamiseks peavad kõik koostisosad olema toatemperatuuril. See hõlmab selliseid asju nagu või ja munad. Pange oma koostisained välja tund enne küpsetamist. Toatemperatuuril koostisosi on palju lihtsam segada.

15
Võtke iga sammuga aega. Ärge kiirustage küpsetamise ajal etappe. Soovite veenduda, et kulutate igale etapile piisavalt aega, et koostisosad põhjalikult segada. Astmest läbi kiirustades tekib ebaühtlane tainas, mis võib anda teie küpsistele veidra maitse ja tekstuuri.

16
Kasutage ahju termomeetrit. Ahju seaded võivad anda ainult ligikaudse hinnangu selle kuumusele. Peaksite kasutama ahju termomeetrit, et veenduda, et ahi on õigele temperatuurile seatud. Nii väldite küpsiste põletamist või alaküpsetamist.