Kuidas teha Labneh juustu

See on lihtne ja kerge toorjuust, mis pärineb Lähis-Idast. See näeb ilus välja, maitseb suurepäraselt ja on tervislik, määritav ja odav. Pealegi on seda lihtne valmistada. Sellest retseptist saab umbes 12 untsi. labneh juustust.

1
Lõika marli või musliini (calico) suur ruut (umbes 15 tolli või 38 cm läbimõõduga). Loputage marli või musliin ja vooderdage sellega kurn või sõel. Veenduge, et liigne riie rippuks üle servade; kasutate seda sidumiseks. Selleks võid kasutada ka suurt paberist kohvifiltrit, kuid see võtab veidi kauem aega kui marli.

2
Aseta vooderdatud kurn või sõel sobiva suurusega segamisnõu peale. Teise võimalusena kasutage tarretise alust, kui teil see on.

3
Vala jogurt teise segamisnõusse. Lisa sool (või suhkur). Kui kasutate maitseaineid või vürtse, lisage selles etapis. Kõik lisatud tuleks täielikult läbi segada. Traditsioonilised naudivad seda juustu väga teravalt, nii et vürtside lisamine on tavaline. Katsetage erinevate segudega, et leida, mis teile kõige paremini sobib. Kui soovite vürtse või maitseaineid hiljem lisada, vaadake allpool.

4
Tühjendage segatud jogurt marli peal. Pritsiva jama säästmiseks on parem lusikaga sisse panna.

5
Tõstke küljed üles ja siduge tihedalt nööriga, jättes kinni sidumiseks nööri pikkuse, et kott rippuks ja tilguks koti alla asetatud kaussi.

6
Asetage raskus kinniseotud koti peale. Kõige lihtsam on kasutada väikest taldrikut, mille peale on asetatud purk. See ei pea olema nii raske. Võite ka jätta kaalu maha ja lasta juustul raskusjõuga kokku tulla. Mähi see marli sisse, seo nööriga kinni, riputa köögis kausi kohale.

7
Asetage anum jahedasse kohta vähemalt 15 tunniks. Puristid jätavad juustu jahedasse ruumi kraanikaussi tilkuma. Kui aga teie köök või panipaik pole väga jahe, asetage juustu segu külmkappi, et minimeerida bakterite või hallituse riski. Juustu võib seista 1-2 päeva, kuni saavutatakse soovitud konsistents. Mida kauem juust seisab, seda tahkemaks see muutub. Protsessi saab kiirendada, kui pigistada marli/musliini, et liigne vesi välja suruda.

8
Eemaldage külmkapist. Pakkige juust lahti ja tühjendage liigne vedelik (tavaliselt seda on); see on “vadak”, ülejäänud juust on “kohupiim”. Reserveerige kurnatud vedelik ja keerake juust taldrikule või kaussi. Selles etapis saate juustuga läbi vahustades lisada värskeid ürte või kuivatatud puuvilju. Ilmselgelt muudab see juustu konsistentsi ja kuju, seega veenduge, et soovite seda selles etapis teha.

9
Hoida külmkapis, kaetud. Kile asetamine otse juustu pinnale hoiab juustu värskemana. See juust säilib jahutatult ja kaetult kuni 4 päeva. Pikemaks säilimiseks rulli juust väikesteks pallideks. Asetage pallid steriliseeritud purki ja katke ekstra neitsioliiviõliga. Lisa mõned rosmariini- või tüümianivarred ja mõned vürtsiseemned, näiteks koriander. Lase marineerida; enne söömist tuleks lasta marineerida vähemalt 1 päev. Hoida külmkapis ja kasutada nädala või kahe jooksul.

10
Serveeri. Juust on määrimiseks ja sobib hästi värske leiva kõrvale ja kreekeritele. See on nauditav ka eraldi, lisatuna dipikastmete ja krõmpsudega vaagnale ning aurutatud köögiviljade lisandina.