Kuidas teha külmutatud leivataignast rulle

Kui sul pole aega ise leivataigna valmistamiseks, saad külmutatud leivataigna poest järele tulla. Kui see on sulanud, saab seda kasutada rullide valmistamiseks. Võite teha tavalisi õhtusöögirulle, mis on maitsestatud mõne põhilise maitseainega, või teha kaneelirulle magusaks maiuspalaks.

1
Valmistage küpsetusplaat. Puista küpsetusplaadile maisijahu või kata see küpsetuspaberiga. See väldib taigna kleepumist lehe külge sulamisel. Asetage leht oma köögis tasasele pinnale.

2
Asetage tainas lehele. Kui tainas oli pakendatud mis tahes pakendisse, pakkige see lahti või eemaldage see pakendist. Tõsta tainas plaadile tasaseks.

3
Kontrollige leivatainast kahe tunni pärast. Laske tainal kaks tundi seista ja seejärel kontrollige seda. Tainas peaks sel hetkel veidi kerkima ja pehmenema. Kui tundub, et leib kerkib iseenesest, lase sellel lihtsalt seista.

4
Tõsta tainas ahju. Kui leib kahe tunni pärast ei kerki ega sula, asetage see ahju. Sa ei pea kütet sisse lülitama. Ahju isolatsioon aitab leival kerkida.

5
Lase leivataignal sulada, kuni see kahekordistub. Kuna leib jätkab sulamist, jätkab see ka kerkimist. Nelja kuni kuue tunni jooksul on leib kahekordistunud ja võite jätkata rullide valmistamisega.

6
Jaga tainas võrdseteks tükkideks. Saadud tükkide arv sõltub taigna kogusest. Enamik külmutatud leivataigna partiisid sisaldavad aga piisavalt tainast, et valmistada ligikaudu 16 võrdset tükki.

7
Vormi tükid pallideks. Peske käsi. Seejärel rullige nende abil iga leivataignatükk väikeseks ühtlaseks palliks.

8
Lisa maitseaine. Kasutatava maitseaine tüüp on teie enda otsustada. Võite proovida midagi lihtsat soola ja paberit. Lisamaitse saamiseks võite siiski proovida rullidele puistata parmesani juustu ja kuivatatud küüslauku. Võite lisada mis tahes tüüpi ürte. Võite proovida ka peterselli, värsket basiilikut või isegi midagi ebatavalist, näiteks cajuni maitsestamist.

9
Küpsetage rulle temperatuuril 400 °F (204 °C) 15–20 minutit. Asetage rullid määritud küpsetusplaadile ja viige see ahju. Küpseta rulle 15 kuni 20 minutit. Eemaldage need ahjust, kui need on kuldpruunid.

10
Hoidke oma rulle külmkapis. Kõik söömata jäänud rullid tuleb pakkida ükshaaval kilesse ja seejärel hoida õhukindlas anumas. Saate neid hoida külmkapis, kus nad säilivad üks kuni kaks päeva.

11
Rulli tainas ristkülikuks. Puista lõikelaud vms pind jahuga üle. Asetage tainas pinnale ja kasutage taignarulli, et tasandada tainas ristkülikukujuliseks.

12
Lisa kiht sulatatud võid. Määri tainas sulavõiga. Täpne kogus varieerub olenevalt leivataigna suurusest, kuid kasutage nii palju, et kogu tainas oleks ühtlaselt võid. Parimate tulemuste saamiseks kasutage või määrimiseks kondiitripintslit. Kui sul ei ole kondiitripintslit, võid kasutada lusikat või spaatlit.

13
Lisa kiht kaneeli. Puista leivataignale ohtralt kaneeli. Tahad ühtlast kaneelikihti, mis võid kataks.

14
Rulli tainas kokku. Rulli tainas käte abil pikuti rulli. Tainas tuleks rullida tihedaks silindrikujuliseks.

15
Lõika tainas võrdseteks tükkideks. Paksus on teie otsustada. Saate lõigata õhemaid tükke, et teha palju väikesi kaneelisaia või paksu tükke, et teha paar suurt kaneelirulli.

16
Küpseta rulle temperatuuril 350 °F (177 °C). Tõsta rullid võiga määritud ahjuplaadile. Küpseta rulle 20 minutit või kuni rullid on kuldpruunid.

17
Lisa glasuur. Võite ise glasuuri teha mõne või, tuhksuhkru, koore või piima ja vaniljega. Võite kasutada ka poest ostetud glasuuri ja nirista seda oma rullidele.

18
Hoidke oma kaneelirulle külmkapis. Mähi oma kaneelirullid ükshaaval kilesse ja hoia neid õhukindlas anumas külmkapis. Küpsetised säilivad tavaliselt umbes kaks kuni kolm päeva.