Kuidas teha kooki ilma ahjuta

Kui teil pole juurdepääsu ahjule või ei soovi kuuma ilmaga ahju sisse lülitada, saate siiski nautida omatehtud kooki, kasutades alternatiivset toiduvalmistamismeetodit. Mõned kõige lihtsamad ja levinumad valikud hõlmavad aurutamist, aeglast küpsetamist ja mikrolaineahju.

1
Seadke auruti paika. Täitke suur pott 2–3 tolli (5–7,6 cm) veega ja lase kõrgel kuumusel keema. Alandage kuumust keskmisele, seejärel asetage auruti korv selle sisse.Auruti korv ei tohi keeva veega otse kokku puutuda.Pärast kuumuse vähendamist peaks vesi jääma podisema. Katke pott kaanega, et vesi koogitaina valmistamisel ära ei auruks.

2
Määri küpsetusvorm rasvainega. Katke 8-tolline (20 cm) ümmargune ahjupann mittenakkuva küpsetussprei või küpsetuspaberiga. Ka panni põhi ja küljed on kergelt jahutatud. Teise võimalusena võid katta panni küljed küpsetusspreiga ja vooderdada põhja küpsetuspaberiga.

3
Vahusta või ja suhkur. Segage või ja suhkur suures segamiskausis. Vahusta keskmisel kuni suurel kiirusel mitu minutit või kuni segu on kerge ja kreemjas.

4
Lisa munad. Lisage munad võisegule ükshaaval, kloppides pärast iga lisamist. Veenduge, et iga muna oleks pärast iga lisamist segusse korralikult lahti klopitud. Kui kasutate suurte munade asemel väikeseid mune, peate kasutama kahe asemel kolm.

5
Pöörake jahu ja piima. Lisa taignale üks kolmandik jahust ja klopi ühtlaseks. Seejärel lisage pool piimast, vahustades uuesti ühtlaseks seguks. Korrake seda protseduuri ülejäänud jahu ja piimaga. Lisa üks kolmandik jahust ja sega sisse ning seejärel ülejäänud piim. Lõpeta segades sisse viimane kolmandik jahust.

6
Sega hulka vanill. Nirista vanilliekstrakt taignale. Vahusta keskmisel kuni suurel kiirusel kuni segunemiseni.

7
Eraldage tainas. Valage üks neljandik taignast eraldi väikesesse kaussi. Ülejäänud kolm neljandikku pane praegu kõrvale. Väiksem osa taignast maitsestatakse kakaopulbriga ja suurem osa jääb vaniljemaitseliseks.

8
Lisage väikesele partiile kakaopulber. Puista kakaopulber väiksemasse taignapartii. Sega hästi käsitsi või madalale kiirusele seatud elektrimikseriga.

9
Sega taignad ettevalmistatud pannil. Vala vaniljetainas võiga määritud pannile, seejärel nirista peale šokolaaditainast. Keeruta nuga ettevaatlikult, ilma neid segamata. See toiming loob marmoriefekti.

10
Katke pann. Kata koogivormi ülaosa tihedalt alumiiniumfooliumiga. Voldi foolium panni põhja alla, et seda all hoida. Panni ülaosa peab olema tihedalt kaetud. Vastasel juhul võib auruti seest tulev liigne niiskus sattuda taignasse ja rikkuda tulemusi.

11
Aurutage 30 kuni 45 minutit. Asetage koogivorm eelsoojendatud aururesti keskele. Katke auruti ja küpseta kooki 30–45 minutit või kuni koogi keskele torgatud hambaork jääb puhtaks. Hoidke aurutit keskmisel kuumusel ja vältige koogi küpsemise ajal kaane tõstmist. Iga kord, kui tõstate kaane, pääseb osa kuumusest välja, mis võib põhjustada üldise küpsetusaja pikenemist.

12
Enne serveerimist jahuta. Eemaldage valmis kook aurutist ja laske sellel enne serveerimisvaagnale keeramist pannil jahtuda. Kaunista vastavalt soovile ja naudi.

13
Katke aeglane pliit. Katke aeglase pliidi sisemus ja küljed mittenakkuva küpsetusspreiga. Veelgi lihtsamaks puhastamiseks võite kasutada ka spetsiaalselt disainitud aeglase pliidi vooderdusi. Pange tähele, et see retsept nõuab 2-qt kuni 4-qt (2) kasutamist. -L kuni 4-L) aeglane pliit. Kui kasutate väiksemat või suuremat aeglast pliiti, kohandage retsepti vastavalt proportsioonide kaupa.

14
Kombineeri kuivained. Sega keskmises kausis jahu, granuleeritud suhkur, 2 spl (30 ml) kakaopulbrit, küpsetuspulber ja sool. Segage, kuni segu on ühtlane. Need koostisosad moodustavad tegeliku koogitaina aluse.

15
Lisa märjad koostisosad. Valage märgade koostisosade hulka piim, taimeõli ja vanill. Segage need kuivainete hulka, kuni need on ühtlaselt segunenud. Saadud taignas võivad olla mõned väikesed tükid, kuid kasutage segamislusikat, et purustada suured tükid. Jätkake segamist, kuni te ei näe enam kuivainete segu.

16
Valmistage laava. Segage eraldi keskmises segamiskausis pruun suhkur ja 1/4 tassi (60 ml) kakaopulbrit. Segage segusse ka kuum vesi. Kõigepealt ühendage kaks kuivainet, seejärel kuum vesi. Jätkake segu segamist, kuni see tundub ühtlaselt segunenud ja väga ühtlane. Ärge jätke tükke.

17
Valage taignad aeglasesse pliiti. Valage koogitainas aeglasesse pliiti, seejärel valage pudingi segu. Ärge segage neid kahte kokku. Kuna koogitainas tuleb paks, peate selle spaatli või lusikaselja abil aeglase pliidi põhjale jaotama. Tehke seda enne pudingiga katmist. Proovige puding koogitainakihile võimalikult ühtlaselt valada.

18
Küpseta kõrgel kuumusel. Katke aeglane pliit kaanega ja lülitage see kõrgele kuumusele. Küpseta kooki 2–2–1/2 tundi või kuni keskele torgatud hambaork tuleb puhtana välja.Ära eemalda koogi küpsemise ajal kaant. See vabastab liiga palju kuumust ja võib pikendada lõplikku küpsetusaega.

19
Enne serveerimist jahuta veidi. Kui kook on valmis, lülitage aeglane pliit välja. Eemaldage kaas ja laske koogil enne serveerimist 30–40 minutit seista. Selle asemel, et serveerida seda kooki viiludena, peate selle lusikaga serveerimisnõudeks välja panema. Seda kooki saate nautida eraldi või serveerida jääga. koor ja magustoidukaste.

20
Sega küpsetussegu, suhkur ja piim. Asetage küpsetussegu, suhkur ja piim otse tavalisse mikrolaineahjus kasutatavasse kruusi. Segage koostisained kahvliga, kuni need segunevad. Mitte iga kruus ei ole mikrolaineahjus kõlblik, seega peaksite enne kasutamist oma kruusi kontrollima. Selle retsepti jaoks sobiks hästi ka 8 untsi (250 ml) mikrolaineahjus talutav ramekiin. Proovige koostisosi segades võimalikult palju tükke lahti murda. Mõned väikesed võivad alles jääda, kuid enamik tuleks lahti murda ja taignasse segada. Ideaalis peaks taigna ülaosa ja kruusi ülaosa vahele jääma vähemalt 1 tolli (2,5 cm) ruumi. Kui tainast on liiga palju, valage pool sellest eraldi kruusi.

21
Lisa šokolaaditükid. Puista taignasse šokolaaditükid. Sega ja voldi need taignasse ühtlaselt jaotumiseni. Kui eelistad tavalist kollast kooki, võid šokolaaditükid ära jätta. Sarnases vahekorras võib kasutada ka muid lisandeid, nagu väikesed pähklid või puistad.

22
Mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 60 sekundit. Kata kruus kilega ja küpseta kooki täisvõimsusel mikrolaineahjus vähemalt 60 sekundit või kuni keskosa on seatud. Madalama võimsusega mikrolaineahjud võivad vajada kuni 40 sekundit täiendavat küpsetusaega. Kui koogi keskosa ei ole pärast esialgset 60 sekundit tahenenud, jätkake koogi mikrolaineahjus 10-sekundiliste intervallidega, kuni see on valmis. Pange tähele, et koogi keskele torgatud hambaork peaks välja tulema puhtana, kui koogi keskosa on hangunud.

23
Nautige kohe. Eemaldage kile ja kaunistage kook vastavalt soovile vahukoore, šokolaadisiirupi või tuhksuhkruga. Söö kooki otse kruusist välja.