Kuidas teha kindlaks, kas sealiha kotletid on valmis

Õigesti küpsetatud sealihakotletid on uskumatult kiiresti ja lihtsalt valmistatavad lihalõigud. Sellegipoolest on sealiha karbonaadi üleküpsetamisega lihtne rikkuda, kuid paljud inimesed teevad seda seetõttu, et nad ei tea, kuidas seakarbonaadi valmimist kindlaks teha. Õige toiduvalmistamistehnika ja mõne lihtsa viisiga, kuidas liha on valmis öelda, saate valmistada suurepäraselt küpsetatud mahlaseid sealiha kotlette igal nädalaõhtul!

1
Puudutage liha tangide või spaatliga, et näha, kui kõva see on. Sealiha kotlette küpsetamise ajal tunnetage nende tugevust tangide või spaatliga torkides. Kui need on endiselt väga pehmed, on nad keskelt veel toored. Kui need on väga tugevad, on need väga hästi tehtud. Kotletid on valmis küpsetada siis, kui need on kõvad, kuid mitte liiga kõvad või nahksed. Kui need on liiga tugevad, kuivavad nad keskelt kõvaks.

2
Tõsta sealihakotletid tulelt, kui need on mõlemalt poolt kuldpruunid. Tõsta sealiha tangide või spaatliga pannilt välja. Kui küpsetate või praadite kotlette, eemaldage küpsetusnõu ohutult ahjust ahjukindaga. Praepannil võtab küpsetusaeg olenevalt paksusest tavaliselt 3-5 minutit ühe poole kohta. Ahjus valmivad need umbes 30 minuti pärast temperatuuril 375 kraadi F (175 kraadi C).

3
Tõsta seakarbonaadid lõikelauale ja lase 5-15 minutit puhata. See võimaldab kiududel lõõgastuda ja mahla imada. Keskosa küpsetab ka edasi, kuna sealiha kotletid säilitavad kuumuse. Seakotlettide peale võite teha väikese plekist fooliumist telgi, et need puhkamise ajal soojemaks jääksid.

4
Lõika liha kõige paksemasse kohta ja vaata keskelt värvi. Kui olete lasknud lihal mõne minuti pärast küpsetamist puhata, lõigake ühe sealiha kotletiga ja vaadake värvi. See on okei, kui selle keskel on veidi roosat värvi, kuid kõik välja voolavad mahlad peaksid olema selged. Varem õpetati, et sealiha peab olema keskelt täiesti valge, et see oleks söödav. USDA ütleb nüüd, et vähemalt temperatuuril 145 ° F (63 ° C) küpsetatud sealiha, mis võib keskelt veel veidi roosa välja näha, on söömiseks täiesti ohutu. Kui liha tundub olevat alaküpsenud, lükake see tagasi. pannile või ahju ja jätkake küpsetamist 1-2-minutilise sammuga.

5
Võta sealiha tangide või spaatliga pannilt või ahjust välja. Kui näete, et liha on hakanud kuldpruuniks muutuma ja on katsudes kõva, on õige aeg temperatuuri kontrollida. Aseta seakarbonaad taldrikule või lõikelauale. Olenevalt sealiha paksusest kulub nende küpsetamine pannil ühe poole kohta umbes 3-5 minutit.Sealiha kotlette küpsetamine ahjus 375 kraadi juures võtab aega umbes 30 minutit F (175 kraadi C).

6
Torka lihatermomeeter karbonaadi küljele, kuni ots on keskel. Täpse näidu saamiseks soovite, et termomeetri ots oleks seakarbonaadi kõige paksemas kohas. Termomeeter peaks temperatuuri lugemise lõpetama mõne sekundi jooksul. Ärge laske termomeetril seakarbonaadi konti puudutada, kuna see ei anna liha temperatuuri täpset näitu.

7
Lugege lihatermomeetrit, et näha, kas see on 145 kraadi F (63 kraadi C). Kui numbrid on termomeetril enam tõusnud, on see liha temperatuur. Püüdke mitte lasta liha sisetemperatuuril tõusta üle 160 kraadi F (16 kraadi C), et vältida selle üleküpsemist. Kui temperatuur on alla 145 kraadi F (63 kraadi C), jätkake sealiha kotlette küpsetamist 1–2 minutit, kuni sisetemperatuur tõuseb.

8
Valmis.