Kuidas teha kalkuni mähiseid

Kalkuni wrapid on maitsev viis nautida oma kalkunit viisil, mis erineb teie keskmisest võileivast. Kui olete kalkuni fänn, kes naudib seda liha väljaspool tänupüha ja soovite proovida midagi uut, on wrapid suurepärane valik. Alustage lihtsalt köögiviljade ja liha tükeldamist, keerake need ümbrisesse ja nautige oma lemmikkülgedega!

1
Viilutage järelejäänud kalkuniliha, kui te ei osta eelnevalt viilutatud deliliha. Lõika kalkuniliha terava sakilise nuga abil võimalikult õhukesteks viiludeks, ideaalis noa tera laiuselt. Viilutamise ajal liigutage nuga minimaalse survega tagasi ja laske sellel enda eest suurem osa tööst ära teha. Parimate tulemuste saamiseks hoidke kalkunit pärast küpsetamist ja enne viilutamist üleöö külmkapis.

2
Tükelda oma tomat kuubikuteks. Alustage tomati pesemisega külmas vees ja eemaldage sellelt kõik kleebised. Nüüd lõika terava sirge servaga või sakilise kööginoaga see sama paksusteks viiludeks. Seejärel asetage viilud üksteise peale või joondage need üksteise kõrvale ja lõigake ribadeks. Lõpuks lõigake ribad võrdse suurusega kuubikuteks. Väikeste kuubikuteks lõigatud tomatite jaoks lõigake esialgsed viilud lähestikku ja paksemate kuubikute jaoks üksteisest kaugemal. Hoidke nuga ülalt, kasutades oma mittedomineerivat kätt.

3
Tükeldage oma Šveitsi juust, kui see veel pole. Kui te ei ostnud eelnevalt purustatud Šveitsi juustu, võtke riiv ja lõikelaud välja. Hoidke oma riivi laua suhtes 45-kraadise nurga all ja hakake juustu õrnalt üle riivi üles-alla liigutustega pühkima. Seejärel koputage riivi metallist otsa vastu lõikelaua serva, et eemaldada üleliigsed detailid. Hoidke juustu kindlalt ja olge ettevaatlik, et te ei lõikaks end sisse.

4
Viiluta 1 suur avokaado. Alusta avokaado ümber lõikamiseks terava noaga. Seejärel eemaldage 2 poolt ja eemaldage seeme. Nüüd asetage iga tükk horisontaalselt enda ette ja looge siledad sirged vertikaalsed jooned alla avokaado. Kui olete lõpetanud, kühveldage iga viil lusikaga välja. Olge oma viilude suhtes õrn. Avokaadot on lihtne kokku pressida. Ideaalne on hoida viilud sama paksusena. Ideaalne on umbes 1–4 tolli (0,64 cm).

5
Sega kokku Dijoni sinep ja toorjuust. Lisage väikesesse kaussi 2 supilusikatäit (30 grammi) Dijoni sinepit ja üks 230 grammi pakk toorjuustu murulaukuga. Nüüd segage seda lusikaga ühtlaseks konsistentsiks. Kui te pole murulauk, kasutage tavalist toorjuustu.

6
Haki oma 6 peekoniviilu puruks. Laota kõik peekonitükid paberrätikuga vooderdatud lõikelauale. Hoidke iga tükk horisontaalselt ja üksteisega paralleelselt. Alustage oma peekoniviilude vertikaalsete lõigete tegemist ja jätkake, kuni teil on väikesed tükid. Nüüd jätkake nende tükkide tükeldamist, kuni need on nii väikesed, kui soovite. Kasutage mikserit, et teha veelgi väiksemaid peekonitükke. Selle sammu vahelejätmiseks ostke kott peekonitükke.

7
Määri igale tortillale 2 supilusikatäit (30 grammi) toorjuustusegu. Kasutage võinuga, et määrida segu sujuvalt üle tortillade. Kindlasti peatuge iga servast umbes 1–4 tolli (0,64 cm) kaugusel. Veenduge, et segu oleks tortillade lõikes ühtlase paksusega.

8
Valage igale tortillale 1,5 tassi (82,5 grammi) rebitud salatit. Laota salatitükid tortilla ümber nii, et need oleksid ühtlase paksusega. Seejärel suruge salatile õrnalt alla, et iga tükk seguneks toorjuustuseguga. Kui teie salatitükid on pärast tortilladele valamist liiga suured, pange need lõikelauale ja tükeldage väiksemateks tükkideks.

9
Lisage oma salati peale kalkuniviilud ja Šveitsi juust. Pärast salati lisamist asetage igale tortillale 2 viilu kalkuniliha. Nüüd puistake ¾ tassi (75 grammi) hakitud Šveitsi juustu ühtlaselt kõikidele oma viiludele. Jaotage Šveitsi juust pärast valamist sõrmedega ühtlaselt laiali.

10
Täitke oma tortillad purustatud peekoni, tomati ja avokaado viiludega. Laota tomati- ja avokaadoviilud tortilladele ühtlaselt. Seejärel puista oma peekon viiludele võimalikult ühtlaselt.

11
Rullige ja lõigake kalkunimähised. Alustage mähiste rullimist ja hoolitsege selle eest, et kõik katted jääksid võimalikult tihedalt mähiste külgedele. Pärast rullimist lõigake need diagonaalselt alla. Pärast mähiste rullimist pöörake neid nii, et nende volt oleks põhjas, ja vajutage neid õrnalt alla, et need kokku jääksid.

12
Serveerige wrappe teie valitud külgedega. Viilutatud köögiviljad, nagu porgand, kurk, sibul ja tomat, on suurepärane valik. Kui armastate avokaadot, saate neid ka oma lemmikdipikaste, nagu spinati-ricotta, hummuse ja isegi guacamolega siduda. Serveerige oma wrappe kanasupi, ingveri-misosupi, kinoasalati või kapsasalatiga.