Kuidas teha jäätist piimaga

Enamik jäätiseid on valmistatud rohke koore ja munaga. See maitseb maitsvalt, kuid see ei ole väga terviseteadlik. Piima kasutamine võib olla maitsev ja tervislikum alternatiiv traditsioonilisele koorele. Kui soovite midagi pisut rikkalikumat, proovige magustatud kondenspiimaga valmistatud jäätist. Kui eelistate veganvalikuid, võite isegi kookospiimaga jäätist valmistada.

1
Segage keskmises kausis piim, suhkur ja vanill. Mõõtke iga koostisosa välja ja lisage see keskmise suurusega kaussi. Kasutage koostisosade segamiseks suurt lusikat. Jätkake segamist, kuni kogu suhkur on lahustunud. Piima jaoks sobib igasugune rasvasisaldus, olgu see siis rasvavaba, 2% või täisrasv. Šokolaadijäätise valmistamiseks võite katsetada ka šokolaadipiimaga.

2
Lisa segu jäätisemasinasse. Kui sul on jäätise valmistamise masin, siis vala segu sinna. Lülitage see sisse ja töödelge segu umbes 20 minutit, kuni segu on oluliselt paksenenud. Valage segu õhukindlasse Tupperware anumasse ja asetage sügavkülma.

3
Valage see madalasse nõusse, kui teil pole jäätisemasinat. Jäätisemasinad on toredad, kuid selle kasutamine pole selle retsepti jaoks vajalik. Vala piim, suhkur ja vaniljesegu madalasse sügavkülma sobivasse nõusse. Asetage see roog oma sügavkülma.

4
Segage segu iga 2–4 ​​tunni järel. Jäätise konsistentsi saab parandada, kui võtta see iga 2–4 ​​tunni järel välja ja segada. Seejärel asetage see tagasi sügavkülma. Kui kasutasite jäätisemasinat, segage iga 4 tunni järel. Kui te jäätisemasinat ei kasutanud, segage iga 2–4 ​​tunni järel pärast esimeste jääkristallide moodustumist.

5
Pane segu 8 tunniks või üleöö sügavkülma. Umbes 8 tunni pärast (ja perioodilist segamist) peaks jäätis olema täielikult külmunud. See peaks olema jäätise konsistentsiga ja on koheselt serveerimiseks valmis.

6
Kata üle oma lemmiklisanditega ja serveeri. Kasutage jäätiselussi, et viia jäätis serveerimiskaussidesse. Vala peale šokolaadisiirup, vahukoor, pähklid, kuivatatud või konserveeritud puuviljad ja kõik muu, mida jäätisel naudite. Pange ülejäägid tagasi sügavkülma. Need säilivad mitu päeva.

7
Pane magustatud kondenspiim külmkappi. Kondenspiima müüakse tavaliselt külmutamata purkides. Selle retsepti puhul peate enne koostisosade segamist veenduma, et piim on hea ja külm. Enne alustamist asetage see mõneks tunniks külmkappi.

8
Raske koore vahustamiseks kasutage mikserit. Võtke paks koor külmkapist välja ja asuge kohe tööle, sest soovite veenduda, et koostisained on omavahel segades väga külmad. Alusta koore kloppimisega keskmisel kiirusel vispli abil. Jätkake vahustamist, kuni moodustuvad jäigad tipud. Kui teil pole statsionaarset mikserit, sobib hästi ka saumikser.

9
Keera kiirus madalale ning lisa kondenspiim ja vanill. Kui jäigad tipud on hakanud moodustuma, võtke jahutatud kondenspiim külmkapist välja. Keera mikseri kiirus madalaks ja vala kondenspiim koos koorega aeglaselt sisse. Lisa vaniljeekstrakt.

10
Pöörake kiirus uuesti keskmisele. Pärast täiendavate koostisosade lisamist keerake mikser uuesti keskmisele kiirusele. Jätka segu vahustamist, kuni see pakseneb ja uuesti hakkavad moodustuma jäigad tipud. Piigid on seekord palju paksemad.

11
Kohandage oma jäätist oma lemmiklisandmoodulitega (valikuline). Kui teile meeldib vaniljejäätis koos täiendavate maitsete ja lisanditega, siis nüüd on aeg need lisada! Saate lisada kõike, mida soovite, nii et katsetage ja nautige. Proovige lisada purustatud küpsiseid, puuviljapüreed, pähkleid, koogitükke, šokolaadisiirupit ja muud, et luua oma maitse. Segage segu hästi, et lisada kõik lisandid. Näiteks maasika-juustukoogijäätise valmistamiseks lisage 1 tass juustukooki ja soovitud kogus maasikapüreed. Küpsiste ja koorejäätise valmistamiseks segage 2/3 tassi purustatud Oreost. .Mahlaka mangojäätise saamiseks lisage 1/4 tassi mangopüreed.

12
Vala segu anumasse ja pane 6 tunniks sügavkülma. Viige jäätisesegu suurde sügavkülmikukindlasse anumasse, mida saab uuesti sulgeda (nagu Tupperware). Pane vähemalt 6 tunniks või üleöö sügavkülma. 6 tunni pärast on teie jäätis nautimiseks valmis.

13
Vala kastrulisse kookospiim. Raputage kookospiimapurke enne avamist tugevalt üles. Mõõtke sellest välja ½ tassi ja pange see praegu kõrvale. Valage järelejäänud kookospiim kastrulisse. Kookospiim eraldub purgi sees, nii et seda enne kasutamist korralikult loksutades ühendab vedelik uuesti tahkete elementidega.

14
Lisa omal valikul magusaine ja sool. Mõõda jäätise jaoks agaavi, vahtrasiirup, mett või suhkur, olenevalt sellest, kumb sulle kõige rohkem maitseb. Lisa see kastrulisse. Mõõda sool välja ja lisa ka see.

15
Sega kookospiima madalal kuumusel 1-2 minutit. Lülitage oma pliidi põleti keskmisele või madalale kuumusele. Sega kookospiimasegu, kui see soojeneb. Jätkake segamist, kuni segu on läbi soojenenud ja magusaine täielikult lahustunud. Selleks peaks kuluma 1-2 minutit.

16
Kombineeri maisitärklis ja reserveeritud kookospiim. Pange maisitärklis väikesesse kaussi koos ½ tassi kookospiimaga, mille olete reserveerinud. Vahusta see hoogsalt. Jätkake vahustamist, kuni maisitärklis on täielikult lahustunud.

17
Vala maisitärklise segu sooja kookospiima hulka. Lisa kastrulisse maisitärklise segu koos sooja, magustatud kookospiimaga. Vahusta õrnalt, et need kaks seguneksid.

18
Keera kuumus keskmisele ja küpseta 6-8 minutit. Suurendage kuumust ja segage segu, kui see hakkab küpsema ja paksenema. Jätkake segamist, kuni segu on piisavalt paks, et katta lusika tagakülg. See peaks kestma 6–8 minutit. Hoidke sellel silm peal ja ärge laske keema tõusta.

19
Eemaldage kuumusest ja lisage vanill. Kui põhi on paksenenud, lülitage põleti välja ja eemaldage kastrul kütteelemendilt. Lisage põhjale vanill ja segage, et need seguneksid. Lase põhjal paar minutit jahtuda.

20
Vala põhi anumasse ja pane külmkappi. Tõsta põhi madalasse anumasse. Katke konteiner kilega. Hoidke seda külmkapis vähemalt 4 tundi või kuni 3 päeva.

21
Prae jahtunud põhi 10-20 minutit. Eemaldage konteiner külmikust ja eemaldage plastkate. Põhi peaks sel hetkel olema pudingile sarnase tekstuuriga. Valage see oma jäätisemasinasse ja alustage kloppimist. Soovite, et põhi pakseneks veidi, kuni saavutab pehme serveerimisega jäätise konsistentsi.Iga masin on erinev, kuid selleks peaks kuluma 10–20 minutit. Lisage segamisseansi lõpus kõik lisad, mida soovite. , seejärel keerake veel mõni sekund.

22
Viige jäätis konteinerisse ja külmutage 4 tundi. Kraabi jäätis tegija kausist uuesti suletava kaanega sügavkülma anumasse. Katke see vaha või küpsetuspaberiga, mis kaitseb seda jääkristallide moodustumise eest. Külmutage seda 4 tundi, kuni segu kõveneb, ja seejärel serveerige. Võib-olla soovite selle sügavkülmast välja võtta ja mõneks minutiks lauale asetada, et see veidi sulaks enne kühvliga väljavõtmist.