Kuidas teha Fudge’i

Fudge on suurepärane maiuspala igaks sündmuseks. Selle tihe ja magus tekstuur meeldib peaaegu kõigile, kellel on magusaisu. Saate mikrolaineahjus umbes 5 minutiga teha väga lihtsa fudge või proovida traditsioonilisemat fudge’i pliidiplaadil. Kohandage oma fudge’i lisanditega, nagu pähklid, küpsisepurud, puistad, kommid või piparmünditükid.

1
Lisa šokolaaditükid ja kondenspiim mikrolaineahjukindlasse kaussi. Valage 14 untsi (400 g) purki magustatud kondenspiima ja 2 tassi (350 g) šokolaaditükke. Sel eesmärgil sobib klaas hästi. Võite isegi kasutada mikrolaineahjus ohutut klaasist 4-tassi mõõtu. Segage need õrnalt kokku. Võite kasutada ka tükeldatud šokolaaditahvlit.

2
Kuumutage segu 30-sekundiliste intervallidega mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril. Iga 30-sekundilise intervalli järel segage segu hoolikalt. Olge ettevaatlik, sest klaaskauss läheb kuumaks. Kraapige ka kausi küljed alla, et see seal ära ei kõrbeks.

3
Keeda segu, kuni see on just sulanud ja sega juurde vanilje. Kui segu üle keedad, läheb šokolaad kõrbema, jättes selle kuivaks ja murenema. Kui kõik on sulanud, ärge seda enam kuumutage. Lisage 1 tl (4,9 mL) vaniljeekstrakti ja segage see sisse. Kui soovite, võite kohe lisada lisandeid, nagu puistad, pähklid või küpsisepuru.

4
Valage segu vooderdatud 8 x 8 tolli (20 x 20 cm) ahjuvormi. Vooderda pann kile, vahapaberi või küpsetuspaberiga. Kui oled segu valanud, suru see spaatliga alla ja silu ühtlaseks.

5
Laske fudge’il enne lõikamist jahtuda. Aseta pann 2-3 tunniks külmkappi. Väljatõmbamisel peaks see olema tugev. Kasutage panni vooderdust, et tõsta fudge lõikelauale ja seejärel koorida see fudge’ilt. Lõika fudge noaga.Lõigake see väikesteks ruutudeks, kuna see on rikas.Säilitage fudge õhukindlas anumas nädal aega.

6
Vooderda 20 x 20 cm (8 x 8 tolli) pann fooliumi või vahapaberiga. Kasutage oma käsi kortsude silumiseks. Pihustage vooder küpsetusspreiga, et fudge hiljem vabaneks. Võite kasutada ka küpsetuspaberit.

7
Sega või, suhkur ja piim tugeval pannil kõrgel kuumusel. Lisage pannile 2,5 tassi (500 g) granuleeritud suhkrut, 1,5 pulka võid ja 2–3 tassi (160 ml) aurutatud piima. Kinnitage panni siseküljele kommide termomeeter.

8
Segage segu puulusikaga, kuni see saavutab 112 °C (234 °F). Või hakkab sulama. Samal ajal jätkake segu segamist ja kraapige lusikaga küljed alla. Soovite, et kõik külgedele moodustuvad suhkrukristallid oleksid segus. Veenduge, et kommide termomeetri ots oleks segus, ja jälgige, millal see jõuab 112 °C (234 °F).

9
Tõsta segu tulelt, et segada sisse šokolaaditükid. Kui see saavutab õige temperatuuri, ei vaja see enam soojust. Segage 2 tassi (350 g) šokolaaditükke, kuni need täielikult sulavad. Võite kasutada ka tükeldatud šokolaadi.

10
Vahusta vahukommi kohev, seejärel lisa vanill. Kui šokolaad on sulanud, lisage 200 g (7 untsi) purki vahukommi kohev. Seda on raske sisse segada, kuid jätkake segamist, kuni see on segunenud. Kõige lõpus segage 1 teelusikatäis (4,9 ml) vaniljet. Kui soovite, võite sellel hetkel segada hakitud pähkleid või puiste.

11
Enne lõikamist valage segu pannile jahtuma. Aja segu spaatliga laiali ja klopi veidi läbi. Laske segul 4 tundi letil jahtuda, kuni see on täielikult tahke. Tõstke see pannilt välja ja koorige vooder ruutude lõikamiseks. Lõika kindlasti väikesed ruudud, kuna see on väga magus. Säilitage õhukindlas anumas kuni nädal.

12
Vooderda 20 x 20 cm (8 x 8 tolli) küpsetuspann vahapaberiga. Võite kasutada ka fooliumit või küpsetuspaberit, kuid määrige see või või toiduvalmistamisspreiga, kui seda teete. Te ei taha, et teie maitsev fudge pannile kinni jääks! Pange pann hilisemaks ajaks kõrvale.

13
Lisage raskesse kastrulisse suhkur, pool ja pool, šokolaad, maisisiirup ja pool võist. Kasutage 1,5 supilusikatäit (30 g) võid koos 1 tassi (240 ml) poole ja poole, 1 supilusikatäie (15 ml) maisisiirupiga, 2,75 tassi (550 g) granuleeritud suhkruga ja 4 untsi (110 g) magustamata šokolaadist. Salvestage ülejäänu hilisemaks! Küpsetamise alustamiseks asetage kastrul keskmisele kuumusele. Kasutage segamiseks puulusikat. Raskepõhjaline kastrul ei kleepu fudge’i külge.

14
Segage segu keskmisel kuumusel, kuni suhkur lahustub, seejärel keetke. Või hakkab sulama ja seguneb teiste koostisosadega. Segage segu, kuni suhkur on lahustunud ja šokolaad täielikult sulanud. Keera kuumus suuremaks, et segu keeks, ja lase 3 minutit keeda. Ärge segage keemise ajal.

15
Vähendage kuumust ja jälgige, et temperatuur jõuaks 112 °C (234 °F). Kui segu on 3 minutit keenud, võta kaas pealt. Seadke temperatuuri mõõtmiseks pannile kommide termomeeter. 112 °C (234 °F) on pehme palli etapi algus.

16
Ülejäänud või lisamiseks tõsta segu tulelt. Pange segusse 1,5 supilusikatäit (30 g) võid, kuid ärge segage. Lihtsalt lase või peal sulada. Hoidke pann sel perioodil tulelt maha.

17
Laske segul 10 minutit iseseisvalt seista. Jälgige, et temperatuur langeks 54 °C (130 °F). Siis on see piisavalt jahe, et lisada vaniljeekstrakt.

18
Sega juurde vanill. Kui segu jahtub, valage 1 supilusikatäis (15 ml) vanilli. Soovi korral võite sellel hetkel lisada ka hakitud pähkleid, puisteid või küpsisetükke. Ole loominguline! Segage, kuni segu on segunenud. Segu peaks muutuma läikivast viimistlusest matiks.

19
Enne lõikamist laske segul jahtuda. Letil jahtumiseks kulub kuni 4 tundi. Enne väikesteks tükkideks lõikamist oodake, kuni tekstuur on kindel. See magustoit on rikkalik, nii et te ei soovi suuri näkse. See säilib õhukindlas pakendis nädala.