Kuidas teha Chai Latte

Chai latte on traditsiooniline chai tee maitsev variant. Sarnaselt espressoga valmistatud lattele kombineerib chai latte vahutavat piima kontsentreeritud vürtsitatud teega. Kodus chai valmistamine on lihtsam, kui arvate, ning see võimaldab teil vürtse ja lisandeid oma maitse järgi kohandada. Chai latte sobib suurepäraselt külmadeks talvepäevadeks või maitsvaks õhtusöögijärgseks maiuspalaks.

1
Sega kõik vürtsid väikeses kastrulis. Lisa kastrulisse 1 purustatud kaneelipulk, 1 tl (1,8 g) tervet musta pipart, 5 nelki ja 3 purustatud rohelist kardemonikauna. Segage koostisosad puulusikaga. Vürtse saate oma maitse järgi segada ja sobitada. Teised populaarsed vürtsid, mida chai valmistamiseks kasutatakse, on apteegitilli seemned, koriandri seemned ja tähtaniis.

2
Rösti vürtse keskmisel kuumusel 3-4 minutit. Jätkake vürtside segamist küpsemise ajal. See hoiab ära nende põlemise, mis võib teie chai maitset rikkuda. Vürtsid röstitakse, kui need lõhnavad.

3
Lisage 1 toll (2,5 × cm) õhukeseks viilutatud ingverit ja 2 tassi (470 × ml) vett. Segage need koostisosad kastrulis puulusikaga koos teiste vürtsidega. Värske ingveri kasutamine lisab teie chai vürtsile magususe. Traditsioonilises India masala chais on ingver mõnikord ainus kasutatav vürts.

4
Alanda kuumust ja hauta segu 5 minutit. Lase vürtsidel vette integreeruda ja sega omavahel. Saate seda protsessi kiirendada, jätkates keemise ajal õrnalt segamist.

5
Tõsta pann tulelt ja lisa 1 spl (6 g) lahtiste lehtedega teed. Segage tee puulusikaga hoolikalt segusse, et see seguneks kõigi vürtsidega. Kõige sagedamini kasutatavad teed on assami ja tseiloni teed. Samas võid kasutada ka Inglise hommikusööki või mõnda muud musta teed. Kui lahtiste lehtedega teed käepärast pole, võid selle asemel kasutada 3 teepakki.

6
Kata pann kaanega ja hauta teed 10 minutit. Püüdke vältida kaane tõstmist, kui see langeb. See hoiab ära auru ja kuumuse väljapääsu. Tugevama ja maitsekama chai saamiseks võite jätta tee pikemaks ajaks tõmbama.

7
Kurna tee teekannu ja kata see soojana hoidmiseks mõnusa teega. Pange teekannu kaas tagasi ja katke see võimalikult kiiresti pärast tee kurnamist hubasega, et see piima vahustamise ajal kuumana püsiks. Kui teil pole teekannu käepärast, võite kasutada termost või muud isoleeritud anumat. Asendage paar puhast köögirätikut mõnusa tee jaoks, kui teil seda pole.

8
Valage 1,5 tassi (350 mL) täispiima mikrolaineahjus kasutatavasse purki. Enne mikrolaineahju panemist jätke purgi kaas maha ja veenduge, et purgil ei oleks metalli. Täisrasvane piim on traditsiooniline, kuid võite kasutada ka madala rasvasisaldusega piima, mandlipiima, sojapiima või muud muud tüüpi piim, mis teile meeldib. Kui teil pole sobivat purki käepärast, võite selle asemel kasutada kaussi või muud mikrolaineahjukindlat anumat.

9
Küpsetage piima mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 30 sekundit või vajadusel kauem. Sõltuvalt teie mikrolaineahjust võib teil olla ainult üks kuumutusaste. Kui piim ei ole mikrolaineahjust välja võttes kuum, pange see veel 15 sekundiks tagasi. Olge kuumade vedelike käsitsemisel alati ettevaatlik. Olge ettevaatlik, et piim mikrolaineahjust välja võttes maha ei valguks ja kui anum on puudutamiseks liiga kuum, kasutage ahjukinda või rätikut.

10
Valage piim termosesse või muusse isoleeritud anumasse. Kruvige kaas peale, veendudes, et see on ilus ja tihe. Termos hoiab piima vahustamise ajal soojas.

11
Piima vahustamiseks raputage 30-60 sekundit. Mida kauem ja jõulisemalt piima raputad, seda vahusem see on. Kui see on valmis, peaks piim tunduma vahune ja vahustatud.

12
Valage teekannu igasse kruusi 3–4 tassi (180 mL) teed. Ärge täitke kruuse liiga kõrgel teega, sest peate jätma ruumi piima ja lisandite jaoks. Tee valamisel olge ettevaatlik, kuna see peaks ikka väga kuum olema.

13
Lisage teele 1–2 tassi (120 ml) vahustatud piima. Täitke ülejäänud kruus isoleeritud anumast vahustatud piimaga. Kui plaanite vahukoort lisada, ärge unustage jätta natuke vaba ruumi. Kui teil on eriti suur või väike kruus, peate võib-olla kohandama valatava tee ja piima kogust. Kuid proovige hoida suhe ligikaudu sama.

14
Magusama maitse saamiseks lisage mett, vahtrasiirupit või vahukoort. Sõltuvalt sellest, kuidas teile oma chai meeldib, võiksite oma lattet maiustada. Alustuseks kasutage väikest kogust magusainet, sest vürtside tõttu on chai juba maitsev. Saate alati lisada rohkem, kui otsustate, et soovite seda magusamat. Magususe ja tekstuuri lisamiseks võite lisada ka puista pruuni suhkrut.

15
Puista maitse järgi jahvatatud kaneeli ja/või muskaatpähklit. See lisab teie lattele viimistlusena veidi täiendavat maitset ja vürtsi. Kui olete lisandite lisamise lõpetanud, jääb üle vaid nautida oma maitsvat chai lattet!