Kuidas teha Benne kooke

Benne küpsised on kunagi Ida- ja Lääne-Aafrikas populaarsed küpsised. Benne küpsiste valmistamine on üsna lihtne. Peate röstima mõned seesamiseemned. Pärast seda segate taigna ja küpsetate küpsiseid. Kui küpsised on valmis, on teil suurepärane maiuspala.

1
Rösti oma seesamiseemneid. Alustuseks peate oma seesamiseemned röstima. Seemnete röstimiseks kasutage keskmisel kuumusel kuival pannil. Röstige seemneid, kuni need kergelt pruunistuvad. Ärge küpsetage neid enne, kui need põlevad.

2
Pehmendage oma võid. Bennekookide valmistamiseks tuleb võid pehmendada. Küpsetamiseks mõeldud või pehmendamiseks on palju viise. Võid lõigata väikesteks tükkideks. See soodustab selle kiiremat pehmenemist. Võid panna või Ziploci kotti ja taignarulliga tambida. Või pehmenemine võib veidi aega võtta, nii et enne bennekookide valmistamist jätke see umbes tunniks seisma.

3
Sega omavahel kuivained. Lisage segamisnõusse jahu, küpsetuspulber ja sool. Kasutage kahvlit või lusikat, et kõik kuivained omavahel segada. Pange need praegu kõrvale.

4
Vahusta või ja fariinsuhkur. Lisa või ja pruun suhkur suurde segamisnõusse. Kreemitage neid puulusikaga, kuni saate ühtlase ja ühtlase konsistentsi. Või ja suhkru kreemitamiseks püreestage või õrnalt ja laske lusikaga allapoole, lisades aeglaselt suhkrut.

5
Lisa muna, sidrunimahl ja vaniljeekstrakt. Pärast või ja suhkru kreemitamist mõõtke vanill. Lisa see ning muna ja sidrunimahl taignale. Segage koostisained segamislusikaga, kuni kõik on ühtlaselt segunenud.

6
Lisa kuivained ja seesam. Lisa kuivained, mille varem kõrvale panid. Mõnikord võib abi olla kuivade koostisosade lisamisest väikeste vahedega, kuna see võib takistada taigna kuivamist. Kui kuivained on ühtlaselt segunenud, võid segada seesamiseemnetega.

7
Valmistage küpsetusplaat. Kasutage küpsiseplaadi vooderdamiseks küpsetuspaberit või küpsiselehe kergelt pihustamiseks toiduõli. See hoiab ära küpsiste kleepumise. Ärge lisage liiga palju toiduvalmistamisspreid. Piisab kergest kihist.

8
Pange oma küpsised lehele. Benne küpsised on küpsised. See tähendab, et kasutate taigna väljavõtmiseks ümarat teelusikatäit. Sealt kukutage küpsised õrnalt taldrikule. Hoidke küpsiseid üksteisest umbes kahe tolli kaugusel.

9
Küpseta oma küpsiseid. Teie benne küpsist tuleks küpsetada temperatuuril 325 kraadi Fahrenheiti (ligikaudu 163 kraadi Celsiuse järgi) 15 minutit. Servad peaksid olema pruunistunud, kui need on valmis. Kui küpsised ei tundu 15 minuti pärast valmis, peate võib-olla küpsetama veidi kauem. Enne serveerimist jahutage küpsised rauast jahutusrestil.