Kuidas teha Atholl Brose

Atholl brose on traditsiooniline Šotimaa suurepärase maitsega jook, mida saate serveerida pühade ja pidude ajal. Kuigi see nõuab põhjalikku ettevalmistust, on see maitsva maitse tõttu seda väärt. Atholl brose valmistamiseks peate kaera ja viskit leotama ning seejärel vedelikku kurnama ja maitsestama.

1
Leota kaera 24 tundi vees. Asetage 1/2 tassi (65 g) terasest tükeldatud kaera kaussi. Seejärel katke kaer umbes 1–1–2 tassi (350 mL) veega. Asetage kaer ja vesi kindlasse kohta, kus neid ei segata, ja laske neil seista üleöö. Katke kaer voodipesu või muu sarnasega, kui jätate need ööseks.

2
Kombineerige oma kaerahelbed ja viski. Kui kaer on vee imanud, valage kaeraga kaussi 8 vedelat untsi (240 mL) viskit. Kasutage üsna madalat anumat.

3
Jätke segu üleöö. Kata oma kaera/viski segu linase või muu sarnase materjaliga. Asetage segu kindlasse kohta. Laske sellel üleöö seista, et viski saaks kaera maitset imada.

4
Nõruta vedelik kaerahelbedest. Valage viski segu sõela või kurn. Koguge välja voolav vedelik kaussi või sarnasesse anumasse. Et saada võimalikult palju viskit, vajutage õrnalt kaerale, et liigne viski välja pigistada.

5
Soovi korral sega juurde koor. Valage kurnatud viskisse 2 untsi (59 mL) koort. Klopi kõik lusika või vispliga, kuni see on ühtlane. Soovi korral võite kreemi ära jätta.

6
Klopi sisse mesi. Kui kreem on kokku segatud, lisage 3 teelusikatäit (15 ml) mett. Klopi mesi viski/kooresegu hulka traatvispliga.

7
Segage kõike, kuni see on täielikult segunenud. Pärast mee lisamist jätka vahustamist. Tahad, et kõik seguneks ühtlaseks ühtlaseks seguks. See võib võtta mitu minutit, nii et varuge kannatust.

8
Enne serveerimist raputage oma atholli brose. Kui olete atholl brose segamise lõpetanud, saab selle pudelisse üle kanda. Iga kord, kui valate klaasi, raputage pudelit korralikult. See aitab koostisosi omavahel segada, kui need laos eralduvad.

9
Hoidke oma atholli brose külmkapis. Kuna see sisaldab kreemi, tuleks atholl brose’t hoida külmkapis. See hoiab ära riknemise ja hoiab atholl brose joomise ohutuna.

10
Visake oma Atholl Brose 1 nädala pärast ära. Kahjuks ei ole Atholl brosel pikka säilivusaega. Kui te ei joo oma atholli broset nädala jooksul, visake see minema.