Kuidas teha angerjakastet

Kui teile meeldib soolane magus kaste, mida serveeritakse unagi sushiga, tehke seda kodus! Kuna angerjakaste, tuntud ka kui nitsume, ei sisalda tegelikult angerjat, saate seda hõlpsasti kodus segada, kasutades põhilisi Aasia koostisosi. Kuumuta kastet vähese maisitärklisega, et saada paksenenud angerjasaste või klopi kokku vedelam kaste, mis ei sisalda miriini ega alkoholi. Kasutage oma angerjasastet sushi peal, marinaadina või keedetud nuudlite maitsestamiseks.

1
Mõõda vedelikud ja suhkur potti. Valage keskmise suurusega potti 2/3 tassi (130 g) suhkrut ja lisage 4 teelusikatäit (8 g) dashit, 1 tass (240 ml) mirini ja 1/2 tassi (120 ml) sake. et kasutate dashi graanuleid, mitte juba lahustunud dashit.

2
Sega ja kuumuta segu kõrgel kuumusel. Lülitage kuumus kõrgeks ja segage, kuni suhkur on lahustunud. Vedelikud peaksid hakkama keema.

3
Lisa sojakaste ja aja kaste keema. Sega juurde 1 tass (240 ml) sojakastet ja kuumuta kastet kõrgel kuumusel, kuni see uuesti keeb.

4
Alanda kuumust ja hauta kastet 15–20 minutit. Keera kuumus keskmisele või madalamale, et kaste õrnalt mullitaks. Sega kastet aeg-ajalt ja lase 15–20 minutit podiseda.

5
Lahustage maisitärklis vees. Mõõda väikesesse kaussi 1 supilusikatäis (9 g) maisitärklist. Segage 2 supilusikatäit (30 ml) külma vett, kuni maisitärklis lahustub lägaks.

6
Vispelda maisitärklise läga kastmesse. Keera kuumus keskmisele madalale ja vispelda maisitärklise läga aeglaselt angerjakastmesse. Jätkake vahustamist, et vältida maisitärklise tükkide moodustumist.

7
Aja kaste keema. Jätkake vahustamist ja kastme kuumutamist, kuni see keeb. Kaste peaks kiiresti paksenema ja suuremad mullid tekitama. Lülitage kuumus välja ja laske kastmel täielikult jahtuda.

8
Kasutage või säilitage jahtunud angerjakastet. Angerjakaste pakseneb jahtudes veelgi. Tõsta kaste pigistatavasse pudelisse või säilitusnõusse. Nirista kastet unagi sushirullidele, grill-lihale või riisinuudlitele. Võid kasutada ka dipikastmena. Säilita angerjaskastet külmikus ja kasuta ära 5 päeva jooksul. Jahutades võib see veelgi paksemaks muutuda.

9
Mõõda koostisained pannile. Valage väikesesse kastrulisse 1/2 tassi (120 ml) sojakastet, 1/2 tassi (120 ml) riisiäädikat ja 1/4 tassi pluss 4 teelusikatäit (64 g) suhkrut. Kui te ei soovi riisiäädika kasutamiseks võite asendada kuiva šerri, magusa marsala veini või kuiva valge veiniga.

10
Sega ja hauta kastet. Lülitage kuumus madalaks ja segage kastet, kuni suhkur lahustub. Laske kastmel õrnalt mullitada ja hautage, kuni see on nii paks, kui soovite. Näiteks õhukese kastme jaoks lülitage kuumus kohe välja, kui suhkur lahustub. Paksema kastme saamiseks hauta seda 10–20 minutit.

11
Jahuta ja kasuta kastet. Laske angerjakastmel täielikult jahtuda, enne kui valate selle pritspudelisse või säilitusnõusse. Nirista angerjasastet oma lemmiksushile, keedetud nuudlitele või grill-lihale. Säilita angerjasastet külmkapis ja kasuta ära 5 päeva jooksul.