Kuidas teha aeglase pliidiga karamellkastet

Karamellkaste on maitsev kate mitmesugustele magustoitudele ja hõrgutistele. Selle pliidi peal valmistamine võib aga olla keeruline, sest suhkur võib nii kergesti kõrbeda. Õnneks saate oma aeglases pliidis valmistada maitsva ja lollikindla versiooni – ja selleks ei pea te kuuma põleti kohal seisma! Lihtsalt segage kõik koostisosad kausis, mille asetate aeglasesse pliidi sisse, vähese veega. Kaste küpseb aja jooksul õrnalt, nii et te ei pea kartma, et kõrbenud segadus võib lõppeda.

1
Leidke kuumust taluv kauss, mis mahub aeglasesse pliidi sisse. Karamellkastme õrnalt küpsetamiseks peate asetama koostisosad aeglase pliidi sees olevasse kaussi. Leidke selline, mis on kuumakindel, mahutab vähemalt 1 ½ liitrit (1,4 l) ja mahub teie aeglasesse pliidi sisse, kui kaas on paigas. Võimaluse korral kasutage 2–2 ½ liitrit (1,9–2,4 l) kaussi. See annab teile rohkem ruumi koostisosade segamiseks.

2
Sega kausis kondenspiim, või, maisisiirup, vanill ja sidrunimahl. Lisage 1 14 untsi (300 ml) purk magustatud kondenspiima, ½ tassi (115 g) sulatatud võid, 1 tass (300 g) heledat maisisiirupit, 2 teelusikatäit (10 ml) vaniljet ja 1 ½ teelusikatäit ( 7 ½ ml) sidrunimahla kaussi. Segage koostisosi nii, et need oleksid täielikult segunenud. Tavaliselt on teil lihtsam koostisosi vispliga segada. Samas võib toimida ka puulusikas või kummilabidas.

3
Lisa suhkrud ja sool. Kui kõik märjad koostisosad on segatud, segage 1 tass (225 g) valget suhkrut, 1 tass (225 g) pruuni suhkrut ja ½ tl (3 g) soola. Segage, kuni suhkrud ja sool on teiste koostisosadega täielikult segunenud. Kui soovite teha soolakaramellkastet, suurendage soola 1 supilusikatäie (17 g)ni.

4
Asetage kauss aeglasesse pliiti. Kui kõik koostisosad on segunenud, asetage kauss aeglasesse pliidi sisse. Proovige seda paigutada nii, et kausi kõigi külgede ümber oleks võrdselt ruumi.

5
Lisage aeglasele pliidile kuum vesi. Kui kauss on aeglase pliidi sees, valage kuuma vett kausi välisküljele. Täitke pliit kindlasti piisavalt veega, et selle tase oleks võrdne kausi koostisainete tasemega. Keeva vett pole vaja kasutada. Soe vesi kraanist on hea.

6
Katke aeglane pliit ja keetke kaste mitu tundi. Asetage aeglasele pliidile kaas ja lülitage see sisse. Seadke temperatuur kõrgeks ja laske kastmel mitu tundi küpseda, reguleerides küpsetusaega vastavalt sellele, kui paksu kastet soovite. Küpseta kastet 4–5 tundi, kui soovite, et see oleks kerge ja õhuke. Keetke kastet 6–7 tundi, kui soovite, et see oleks keskmise värvusega ja veidi paksem. Küpseta kastet 9–10 tundi, kui soovite, et see oleks tume, väga paks ja tugevama karamellimaitsega. Ärge keetke proovige kastet keeta madalal kuumusel. Karamellkaste nõuab kõrgemat küpsetustemperatuuri.

7
Eemaldage kauss aeglasest pliidist ja vahustage kaste. Kui kaste on valminud, eemaldage kauss ettevaatlikult aeglasest pliidist. Segage kastmega kiiresti vispliga, kuni see on ühtlane ja kreemjas. Põletamise vältimiseks kasutage kuuma kausi aeglasest pliidist eemaldamiseks kindlasti potihoidjat või ahjukinda.

8
Vajadusel lisa õhukesele kastmele koort. Kui kaste on paksem, kui soovite, vahustage korraga sisse supilusikatäis (15 ml) koort. Segage hoolikalt, et see oleks täielikult segunenud, ja lisage koort ainult siis, kui kaste on endiselt liiga paks. Soovi korral võite koore asendada piima või veega.

9
Serveeri kastet soojalt või toatemperatuuril. Kui olete kastme konsistentsiga rahul, valage see klaaspurki või muusse õhukindlasse anumasse. Serveerida võid soojalt või toatemperatuuril. Kui te ei kavatse seda kohe kasutada, katke see kaanega ja hoidke külmkapis kuni nädal aega. Võite kastme soojendada mikrolaineahjus pärast seda, kui olete selle külmkapis jahutanud. Kuumutage seda keskmisel kuumusel 15-sekundiliste intervallidega, kuni see saavutab soovitud temperatuuri ja konsistentsi.