Kuidas tasuta valada

Professionaalsed baarmenid valavad segajookide valmistamisel ja shottide väljastamisel mõõdetud koguses likööri tasuta. Meelelahutus on vaadata, kuidas inimesed tasuta likööri valavad. Lisaks on see kiirem ja tõhusam kui (kuigi mitte alati nii täpne kui) muud meetodid. Igaüks, kellel on korralik koordinatsioon, saab vähese harjutamisega õppida vabavalamist. Nii et kui soovite oma sõpradele muljet avaldada ja olla peo elu, lugege edasi.

1
Hankige mõned erineva suurusega mõõdetud jiggerid ja valamistilaga likööripudel. Valamistila peab väga tihedalt likööripudelisse mahtuma ja moodustama õhukindla tihendi. Jiggereid pole niipea vaja, kuid neid on vaja selleks, et õppida õigeid koguseid valama. Viinapudel tuleks täita veega, kui just peo ajal ei harjuta!

2
Haarake viinapudelit tugevalt kaelast oma nimetissõrmega üle valamistila põhja. Väga oluline on viinapudelit korralikult käes hoida, muidu ei saa te kallamist kontrollida!

3
Tõstke pudel osavalt üles ja ühe sujuva liigutusega kallutage pudel ümber ja valage tassi, seejärel kallutage pudel tagasi vertikaalasendisse ja asetage see tagasi lauale. Kuigi täpne tehnika on erinev, võimaldab see teil mõista, kuidas valada kontrollitud viisil. Soovite alustada valamist korraga otse tassi, seejärel lõpetada korraga, ühe sujuva liigutusega valamine. Valamine peaks algama kergesti ja voolama ühtlaselt. Kui valatav vedelik pritsib liigselt või ei valgu kergesti või ühtlaselt, ei pruugi valamistila pudelisse korralikult mahtuda. Valamise ajal keerake tila korralikult nurga alla, et liköör valguks võimalikult ühtlaselt ja allapoole.

4
Loendage tühja jiggeri valades, kuni see on täis. See on saladus, mis võimaldab teil täpselt teada, kui palju klaasi valate. Seega, niipea kui alustate valamist, hoidke ühtlast loendust, siis niipea, kui jigger on täis ja lõpetate valamise, lõpetage loendamine. Inimesed võivad ühe untsi jiggeri puhul lugeda kolme või neljani, kuid kindlasti määrake konkreetse koguse jaoks konkreetne arv. Harjutage seda korduvalt ühe untsi jiggeriga, seejärel 3/4 untsi jiggeriga, 1 1/2 untsi jiggeriga ja nii edasi. Lõppkokkuvõttes loete väiksemate jiggerite puhul vähem ja suuremate jiggerite puhul rohkem.

5
Tasuta valage klaasi, kasutades eelmises etapis määratud loendusi, seejärel mõõtke, kui palju valasite, kasutades jiggereid. See võimaldab teil näha, kui lähedale saate vaba valamise ajal soovitud kogusele jõuda. Paljud inimesed võivad olla sisuliselt täpsed.