Kuidas Tamalesid uuesti soojendada

Mehhiko päritolu tamales on valmistatud maisipõhisest taignast ning on täidetud veiseliha, tšilli, ubade ja köögiviljadega. Kui teil on tamalesid üle jäänud või ostate eelküpsetatud külmutatud tamalesid, saate neid soojendada mitmel viisil. Kui järgite õigeid samme, saate tamaleid uuesti soojendada auruti, pliidiga, ahjus, mikrolaineahjus või fritüüriga.

1
Kuumuta pliidiga uuesti, et saada krõbedad tamaled. Pliiti ja panni kasutades saad krõbedad tamaled ilma fritüüri lisarasva ja kaloriteta. Kasutage seda meetodit, kui teil on aega jälgida tamaleid, kui need uuesti kuumutatakse.

2
Eemaldage tamaalidelt kestad. Koorige tamalilt kestad ja visake need prügikasti. Pliidiplaadil küpsetades ei saa te neid küpsetada, kui kestad on peal.

3
Kuumuta pannil teelusikatäis oliiviõli. Vala pannile teelusikatäis oliiviõli ja kuumuta seda kaks kuni kolm minutit keskmisel kuumusel. Kui õli on piisavalt kuum, hakkab see kergelt suitsema.

4
Aseta tamaled pannile ja kata kaanega. Aseta tamales ettevaatlikult pannile, et õli ei pritsiks. Kata tamalid kaanega, et need kiiremini valmiksid.

5
Pööra tamalasi iga 2-3 minuti järel. Jätkake tamalede küpsetamist ja keerake need iga 2-3 minuti järel ümber.

6
Jätka tamalede küpsetamist, kuni need on krõbedad. Tamales on valmis, kui väliskülg on pruunistunud ja krõbe. Kogu tamalede küpsetusaeg peaks olema kuskil 5-10 minutit.

7
Kasutage ahju, et saada ühtlaselt kuumenenud tamale. Ahi küpsetab teie tamale kõige ühtlasemalt, kuid võtab kauem aega kui teistel meetoditel. Selle meetodi kasutamine toob esile ka tamalide maitse.

8
Kuumuta ahi temperatuurini 425 °F (218,3 °C). Lülitage ahi temperatuurini 425 °F (218,3 °C) ja laske ahjul enne tamaleste küpsetamist soojeneda. See tagab kogu roa ühtlase küpsetamise. Tamale ahjus kuumutamine võtab kõigist meetoditest kõige rohkem aega.

9
Mähi tamales fooliumisse. Mähi iga nende tamal kolm kuni neli korda fooliumiga. Pigistage kimpe, et nendes olev õhk välja suruda.

10
Aseta tamaled ahjukindlale vormile või alusele. Asetage pakitud tamales aluse või nõude põhja. Asetage tamaled üksteisest ühe kuni kahe tolli (2,54–5,08 cm) kaugusele.

11
Küpseta tamalesid 20 minutit. 10 minuti pärast keerake tamaled ümber. See aitab tamalit ühtlaselt soojendada.

12
Kiireks ja lihtsaks valikuks kasutage mikrolaineahju. Tamaalide soojendamine mikrolaineahjus on lihtsaim ja kiireim võimalus, kuid ei anna neile krõbedat pruuni katet. Kasutage seda meetodit, kui teil on aega napilt ja peate need kiiresti üles soojendama.

13
Sulatage tamales. Hoidke tamalesid külmkapis üks päev, kui need on külmunud. See sulatab need üles ja valmistab need mikrolaineahju kasutamiseks valmis. Ärge proovige külmutatud tamalesid mikrolaineahjus küpsetada, sest tamale keskosa jääb külmaks.

14
Mässi tamaled niiskesse paberrätikusse. Tehke köögisegisti all paberrätik märjaks ja mässige see tamale ümber. See hoiab ära selle kuivamise küpsetamise ajal.

15
Küpseta tamalesid 15 sekundit. Pane tamaled mikrolaineahju ja küpseta neid kõrgel kuumusel 15 sekundit. Kui mikrolaineahi seiskub, tõmmake tamale välja ja pakkige lahti paberrätik. Kui mikrolaineahjus soojendate tamale, ärge kuumutage korraga rohkem kui kaks.

16
Mähi tamale teise märga paberrätikusse ja keera ümber. Tamale mikrolaineahjust eemaldades peaks paberrätik olema kuiv. Hankige teine ​​paberrätik, tehke see märjaks ja mähkige tamale uuesti. Seejärel keerake tamale ümber ja pange see tagasi mikrolaineahju.

17
Küpseta tamalesid veel 15 sekundit. Kui olete tamalede küpsetamise lõpetanud, tõmmake need välja ja eemaldage väliskest. Katsuge pinda ja veenduge, et see oleks ühtlaselt kuumutatud. Kui see pole ikka veel piisavalt kuum, võite selle uuesti mähkida märja paberrätikuga ja küpsetada veel 15 sekundit.

18
Kuumutage tamalesid auruti või potis, et oleks lihtsam. Lihtsaim osa tamalede auruti või potiga soojendamisel on see, et te ei pea neid kuumenemise ajal jälgima. Kasutage seda valikut, kui teil on aega neid küpsetada, kuid te ei saa neid vaadata.

19
Täitke auruti veerand veerandi ulatuses. Täitke auruti veerand ¼ ulatuses veega. Kui sul aurutit pole, võid kasutada aurutamisrestiga potti. Teil on vaja nagi, et hoida oma tamalesid vee kohal.

20
Seadke kuumus keskmisele tasemele. Seadke auruti või pliidiplaadi kuumus keskmisele tasemele. Jätke kuumus kümneks minutiks keskmisele kuumusele ja laske vesi kuumeneda.

21
Laota tamaled restile. Asetage tamaled resti peale, veendudes, et need ei oleks vette uppunud. Asetage tamaled nii, et tamalede otsad oleksid poti põhja poole.

22
Auruta tamales. Kuumuta tamalesid 15-20 minutit, kui need on jahtunud, ja 20-30 minutit, kui need on külmunud. Kata pott või auruti kaanega ja kuumuta tamalesid. Küpsetustermomeetri abil saate kontrollida, kas tamaled on piisavalt soojad. Tamale sisetemperatuur peaks olema 165 °F.

23
Kõige krõbedamate tamalide jaoks kasutage fritüüri. Tamalesi praadimine annab sellele kõige paksema ja krõbedama väliskatte, kuid lisab roale ka rasva ja kaloreid. Kasutage seda meetodit, kui soovite võimalikult krõbedaid tamalesid ega pea meeles lisakaloreid.

24
Sulatage tamales. Jätke tamaled üheks päevaks külmkappi seisma ja veenduge, et need ei oleks enam külmunud. Külmutatud tamales põhjustab fritüüriõli mullitamist ja paiskumist. Tamalesi praadimine annab neile krõbeda pruuni katte, kuid sisaldab ka rohkem kaloreid ja rasva.

25
Seadke fritüür keskmisele asendile. Seadke praepann keskmisele kuumusele ja laske sellel täielikult eelsoojeneda, enne kui jätkate järgmise sammuga. Külm õli muudab teie tamales lõdvaks ja märjaks.

26
Eemaldage kest ja patsutage tamale paberrätikuga. Tamalede patsutamine eemaldab liigse niiskuse, mis võib põhjustada õli paiskamist ja mullitamist.

27
Langetage tamaled aeglaselt fritüüri. Kasutage metalltange, et kastke tamales aeglaselt fritüüriõlisse. Ärge pillake tamaleid fritüüri, vastasel juhul pritsib õli tagasi ja võib teid põletada. Olge ettevaatlik, et te ei puudutaks kuuma fritüüri ega õli.

28
Küpseta tamalesid kaks kuni kolm minutit. Lase tamales fritüüris 2-3 minutit praadida. Küpsetamise lõppedes peaksid tamaled olema kuldpruunid, mõnusalt praetud kattega.

29
Eemaldage tamaalid õlist ja laske neil jahtuda. Eemaldage tamales ettevaatlikult fritüürist metalltangidega. Aseta tamaled paberrätikuga taldrikule ja lase enne serveerimist jahtuda.