Kuidas talljone säilitada

Talisibul, mida nimetatakse ka roheliseks sibulaks, on suurepärane krõmpsuv lisand erinevatele retseptidele. Talisibulat saate hoida nii külmkapis kui ka sügavkülmas. Kui kavatsete neid nädala jooksul kasutada, hoidke neid külmkapis. Vastasel juhul hoidke neid sügavkülmas, kus need säilivad kuni aasta.

1
Täitke purk 5,1 cm (2 tolli) veega. Kasutage purki, mis on piisavalt suur, et mahutada kõik sibulad, mida soovite säilitada. Kui säilitate palju talisibulat, peate võib-olla kasutama rohkem kui 1 purki. Te ei vaja purgi kaant, seega pange see kõrvale kuskile, kus te seda ei kaota.

2
Asetage talisibul püsti seistes veepurki. Talisibula juured (varte valged otsad) peaksid olema vees all. Talisibulavarte teised otsad peaksid purgi ülaosast välja tulema. Kui purgis olev vesi ei tõuse kuni juurte tipuni, lisage vett.

3
Kata purgis olevad sibulad plastikust võileivakotiga. Avage kott ja keerake see tagurpidi, nii et avatud ots jääb allapoole. Seejärel asetage kott talisibulate ülaosale, nii et varred läheksid koti avasse. Tõmmake kott lõpuni alla, nii et see läheks üle purgi külgede. See on OK, kui kott ei ulatu purgi põhjani.

4
Aseta sibulapurk kuni nädalaks külmkappi. Kui hoiate neid kauem, võivad nad kaotada oma krõmpsuva tekstuuri. Kui olete sibulaid kasutama valmis, võtke need külmkapist välja ja tükeldage varred väikesteks tükkideks.

5
Leotage talisibul 5 osas vees ja 1 osas valges äädikas, seejärel loputage. Talisibulate pesemine enne nende külmutamist on eriti oluline, kui need on teie aiast värskelt pärit. Täitke suur kauss vee ja äädikaga ning asetage sinna sibulad. Laske neil mõni minut leotada, enne kui loputate need kraanikausis maha.

6
Haki sibulad väikesteks tükkideks. Nii on need kasutamiseks valmis, kui võtate need sügavkülmast välja. Laota sibulad lõikelauale ja lõika terava noaga juured ära. Juured on valged osad varte otstes. Seejärel viige nuga varte ühest otsast teise, tehes sibulatest kiired lõiked iga 0,25 tolli (0,64 cm) järel.

7
Laota hakitud talisibul väikesele vooderdatud ahjuplaadile. Kasutage küpsetusplaati, mis mahub teie sügavkülmikusse. Vooderdage see küpsetuspaberiga, et sibulad metalli külge ei jääks. Alustuseks küpsetuspaberiga kaetud sibulate külmutamine hoiab ära nende kokkukleepumise sügavkülmas.

8
Pane küpsetusplaat 3 tunniks sügavkülma. 3 tunni pärast eemaldage küpsetusplaat. Pole hullu, kui need pole veel täielikult külmunud.

9
Tõsta talisibul suletavasse sügavkülmakotti. Avage kott ja libistage spaatliga sibulatükid küpsetusplaadilt kotti. Kui kõik sibulad on kotis, suruge oma kätega kotist liigne õhk välja ja sulgege see seejärel.Kirjutage kilekotile kuupäev, et teaksite, kui kaua talisibul on külmunud. Kui teil pole suletavasse sügavkülmakotti, pange sibulad selle asemel korgiga tühja veepudelisse.

10
Külmutage talisibul, kuni olete valmis nendega küpsetama. Külmutatud talisibul kaotab oma krõmpsuva tekstuuri, seega vältige nende panemist salatitele või muudele retseptidele ilma neid eelnevalt küpsetamata. Külmutatud sibula kasutamiseks võtke need lihtsalt sügavkülmakotist välja ja lisage valmistatavale roale. Külmutatud sibulad säilivad sügavkülmas kuni aasta.