Kuidas taignarulli valida

Taignarullid võivad muutuda nii köögitööriistade kogujale kinnisideeks kui ka suure uhkuse allikaks küpsetamisest nautivale kokale. Taignarullid on oluline küpsetustööriist ja neid kuvatakse köögis sageli omaette kunstiteosena. Teie vajadustele vastava taignarulli valimine ei ole nii lihtne, kui võib tunduda; on erinevaid tüüpe ja materjale, millest igaühel on oma head küljed.

1
Valige varda või rulli vahel. Varras (tuntud ka kui prantsuse taignarull) on üks puidust tükk, mis on kas sirge tüübel, keskelt kitsenev või otstest kitsenev. Rull on sisetelje külge kinnitatud ümmargune puidust silinder, mille otsas on kaks käepidet, mida saab veerema panna. Mõlemal on erinev tunnetus ja võite eelistada ühte teisele või isegi avastada, et need sobivad hästi erinevate köögiülesannete jaoks. Ainus viis teada saada, on proovida ühte igast stiilist. Varras on kätele ja randmetele lihtsam. Asetage oma peopesa selle mõlemale otsale ja rullige ühtlase survega üle taigna. Negatiivne on see, et teie käed puudutavad tainast; mõned inimesed naudivad seda “taigna tunnet” kui tehnikat omaette, kuid liiga palju puudutades on oht, et tainas kuumeneb kätesoojast, nii et peate kiiresti töötama. Varras on tavaliselt odavam kui taignarull ja sellel on veel üks eelis, et sellel pole pragusid, mis võiksid juhuslikke taignatükke ligi tõmmata. Taignarulli kasutatakse käepidemetest hoides ja silindrit üle taigna rullides. Negatiivne külg on see, et peate tainale rohkem jõudu panema ja selle tulemusena ei venita tainas nii ühtlaselt kui vardaga, kuna avaldate survet ebaühtlaselt. Mõned taignarullid on ühes tükis käepidemetega, ristiga. mõlemat tüüpi taignarullide vahel.

2
Kaaluge puidust taignarulli. Puidust taignarullid on traditsioonilised ja neid saab valmistada erinevatest puiduliikidest, sealhulgas lõhnavast puidust (nt Tasmaaniast pärit huon mänd). Mida suurem on puidust taignarull, seda raskem see on (vaata “Näpunäiteid” kaalu eeliste kohta). Paljud puidust taignarullid kleepuvad taigna külge. See võib olla paras tüli, eriti kui rohke jahu lisamine muudab küpsetise ülejahuseks. Kuid mõned metsad on paremad kui teised; Otsige õlisemat puitu, mis ei kleepu nii palju. Puidust rulli ei saa jahutada, kui küpsetis peab jääma tõeliselt jahedaks. Puidust taignarullid saavad märke kergemini kui muud tüüpi taignarullid.

3
Vaadake marmorist taignarulli. Need taignarullid on rasked, kuid jäävad külmaks (eriti kui need enne jahutada) ega kanna tainale kuumust üle. Negatiivne külg on see, et kuigi need taignarullid on silmale vaadates imelised, on need väga rasked ja võivad õrna kondiitritoodete tõesti muljuda. Kui saate sellise, veenduge, et selle sisemine telg oleks väga tugevalt kinnitatud ega kaldu kursilt kõrvale. Marmor võib puruneda. Tavaliselt ostetakse see koos kaasasoleva puidust alusega; kasutage taignarulli jahutamisel ja hoiustamisel alati seda alust.

4
Proovige roostevabast terasest taignarulli. Need näevad väga “kokk” välja ja hoiavad hästi külma. Neid on alati lihtne puhastada ja need on tavaliselt väga hästi tasakaalustatud. Negatiivne külg on see, et need on rasked ja tunduda puudutades liiga külmad. Mõnda metallist taignarulli saab veega täita samal viisil kui klaasist.

5
Vaadake mittenakkuvaid taignarullikuid. Mittenakkuv rullimispind muudab taigna rullimise lihtsamaks. Seal on plastikust, silikoonist ja muude mittenakkuva pinnaga rullimistihvtid. Kontrollige, kas seda saab vajadusel jahutada ja kas selle pind on ohutu. Silikoonrulli tihvtide ilu seisneb selles, et need ei kleepu ja neid on väga lihtne puhastada.

6
Vaadake klaasist taignarulli. Klaasist taignarullirullid on valmistatud nii, et nende sisse saab valada külma vett, mis hoiab neid taignarullimiseks jahedas. Veetemperatuuri vaatamiseks lugege klaasist taignarulliga kaasas olevaid juhiseid. Kui vesi on liiga külm, hakkab taignarull higistama ja vedelik kandub tainasse.

7
Otsustage sobiv pikkus. Pikkus pole probleemiks, välja arvatud juhul, kui teete laiu tainalehti, näiteks pasta jaoks. Sel juhul vajate pikka taignarulli, mis on keskmisest pikem.Prantsuse taignarulli standardpikkus on 20″, samas kui puidust metallist taignarullide standardpikkus on 12″ (30 cm). Marmorist taignarullid on tavaliselt 10 tolli (25 cm) pikad. Üle 32-tollised taignarullid võivad põhjustada kummardumist. Ärge valige tavaliseks taignatööks pikemat. sellega töötamine on liiga kohmakas.

8
Enne valikuga rahulolu veendumist kontrollige järgmisi asju: käsitsemine tundub teile hea ja seda on lihtne kasutada; tasakaal tundub õigePind ei kleepu taigna külge ega kuumene seda on lihtne puhastada.

9
Kaaluge mitu erinevat tüüpi taignarulli. See annab teile võimaluse küpsetusretseptide vahel taignarulli vahetada ja neid väljapanekul näidata. Samuti on olemas spetsiaalsed taignarullid, mis jäljendavad dekoratiivseid kujundusi. Need on mõeldud tõsisele pagarile, kes on kindla disainiga, näiteks martsipan, pasta, murekoogid, piparkoogid, fondant jne.