Kuidas suppi külmutada

Supi valmistamine võib võtta veidi aega, mistõttu meeldib paljudele inimestele korraga hunnik valmistada ja seejärel hilisemaks külmutada. Kahjuks on üks suurimaid vigu, mida saab teha, kuuma supi otse sügavkülma asetamine. Teine suurim viga on lasta sellel toatemperatuuril jahtuda, mis võib viia ohtliku bakterite kasvuni. See artikkel õpetab teile, kuidas suppe kiiresti ja ohutult jahutada ja külmutada.

1
Planeerige supi valmistamisega ette. Kõik esemed ei külmu hästi, nii et kui valmistate suppi, et seda külmutada, võiksite need esemed välja jätta. Saate neid hiljem värskelt lisada, kui suppi soojendate. Ebakülmuvad esemed: koor, munad, värsked ürdid ja pasta. Köögiviljad külmuvad hästi, kuid võite neid veidi alaküpsetada, et tekstuuri paremini säilitada. Kui külmutate suppi, milles need esemed juba on, ärge muretsege. Nende tekstuuri ja maitse säilitamiseks saate teha mõnda asja.

2
Täitke kraanikauss jääga ja lisage nii palju vett, et jää muutuks lörtsiks. Enne supi sügavkülma asetamist peate esmalt jahutama. Kui paned kuuma supi sügavkülma, siis on oht, et sulatad üles ka teised seal olevad esemed. Samuti ei külmu supp ühtlaselt ega piisavalt kiiresti, et vältida bakterite kasvu. Plaanige ette. Pärast poti panemist peab jäävann olema supiga samal tasemel.

3
Valage supipott uude metallnõusse ja asetage see jäävanni kohe pärast pliidilt võtmist. Metall kaotab soojust palju kiiremini kui teised materjalid, nagu klaas või plast. Kui teil on palju suppi, jagage see väiksemateks metallanumateks ja pistage need kõik jäävanni. Jäävann peab olema supiga samal tasemel. Kui see on liiga sügav, tühjendage veidi vett/jääd. Kui see on liiga madal, lisa veel veidi vett/jääd.

4
Segage suppi iga 10–15 minuti järel. See aitab külma kogu supi ulatuses jaotada. Samuti aitab see ühtlasemalt jahtuda. Võite kasutada tavalist lusikat või veelgi kiiremate tulemuste saamiseks jahutuslaba. Jahutuslabad on plastikust labad, mis täidetakse veega ja seejärel külmutatakse tahkeks. Kommertsköögid kasutavad neid kuumade suppide segamiseks, et need kiiremini jahtuksid. Kaaluge ventilaatori asetamist supi kõrvale. See aitab sooja õhu supist eemale viia.

5
Tühjendage liigne vesi ja lisage vajadusel jääd. Kui supp jahtub, hakkab jää sulama. Kui see juhtub, peate liigse vee tühjendama ja lisama veelgi rohkem jääd. Jää