Kuidas sundida Aloe Vera õitsemist

Aloe vera taime kaunid kollased või oranžid õied õitsevad tavaliselt kevadel. Et teie taim õitseks, peab see olema terve ja vähemalt 4-aastane, seega olge kannatlik, kui teie taim on noorem. Saate suurendada tõenäosust, et teie täiskasvanud aloe vera taim õitseb, andes sellele rohkem valgust, toites seda korralikult ja eemaldades sibulad.

1
Päikese jälgimiseks paigutage oma siseruumides olev aloe vera taim kogu päevaks ümber. Teie kodu erinevates piirkondades võib päikese liikumisel valgus muutuda. Pidage meeles päikesepaistelisemaid kohti ja liigutage oma aloe vera taime vastavalt sellele, et anda sellele vähemalt 6–8 tundi otsest päikesevalgust päevas. Näiteks asetage see köögi aknalauale, et see saaks 3–4 tundi hommikuvalgust. Seejärel viige see söögi- või elutuppa lauale, et lõuna- ja pärastlõunasel ajal paistaks veel 3 või 4 tundi. Tehke seda iga päev talve- ja kevadkuudel, et suurendada teie aloe vera taime õitsemise tõenäosust. Aaloe taim ei õitse ühelgi muul aastaajal peale kevade, seega ärge püüdke seda suvel, sügisel või talvel õitsema sundida.

2
Hoidke oma toataime kohas, mille temperatuur on 55 °F kuni 80 °F (13 °C kuni 27 °C). Äkilised temperatuurimuutused võivad põhjustada lehtede pruuniks muutumist. Hoidke taime keskkonnas, mille temperatuur on stabiilne vahemikus 55–80 °F (13–27 °C). Taime asetamine otsese päikesevalguse kätte juba suhteliselt soojas ruumis võib taime jaoks liiga palju kuumust tekitada, seega olge tähelepanelik ja kontrollige lehti põlemismä