Kuidas soolata baklažaani

Baklažaani soolamine võib muuta selle vähem kibedaks, mis on eriti oluline vanemate baklažaanide puhul. Soolamine võib samuti aidata baklažaanil imada vähem õli, eriti kui te seda praadite, ning see aitab baklažaanil maitsestada, võimaldades sellel juurviljadesse soola tõmmata. Võite kasutada kahte põhimeetodit: kuivatada see kuivaks ja leotada soolases vees.

1
Pese ja tükelda baklažaan. Loputage baklažaani välispind maha. Soovi korral võid baklažaani koorida, aga võid ka naha peale jätta. Lõika baklažaan oma retsepti jaoks vajaliku kujuga, näiteks viiludeks või kuubikuteks.

2
Lisa soola. Selle protsessi jaoks vajate palju soola, seega kasutage rohkem, kui arvate, et vajate, umbes 1/2 supilusikatäit iga (keskmise) baklažaani kohta. Võite kasutada tavalist lauasoola, koššersoola või kõike, mis teil käepärast on. Puista peale soola või viska kuubikud soola sisse. Laota kuubikud kurni või jahutusresti peale, kuna vesi tilgub neilt maha. Keskmise baklažaani kaal on umbes nael. Kui teie baklažaan on suurem või väiksem, reguleerige soola kogust samas vahekorras. Näiteks kui teil on 1 1/2 naela baklažaan, lisage iga baklažaani kohta 3/4 supilusikatäit soola.

3
Lase kuubikutel puhata. See protsess võtab aega, kuna sool tõmbab baklažaanist niiskust välja. Teil on vaja vähemalt 30 minutit, kuid võite jätta selle kuni pooleteiseks tunniks. Jälgige, et baklažaanil ei tekiks niiskust, mida soovite.

4
Loputage sool maha. Laske baklažaanil minut või kaks vee all lasta, veendudes, et eemaldate suurema osa soolast. Liiga palju soola peale jätmine muudab lõpproa liiga soolaseks.

5
Vajuta baklažaan kuivaks. Enamiku rakenduste puhul soovite baklažaani võimalikult palju ära kuivatada. Asetage baklažaan kahe paberrätiku vahele ja suruge see käega kõvale pinnale, mis eemaldab suure osa veest. Kasutage koheselt.

6
Tükelda baklažaan. Kui kasutate väikseid baklažaane (nt Jaapani baklažaanid, mis on umbes väikese õuna suurused), võite lihtsalt osa nahast maha koorida (umbes pool sellest triipudena) või torgata kahvliga augud sisse. . Suuremate baklažaanide jaoks (nagu tüüpilised Ameerika omad, mis kaaluvad naela), lõigake need kuubikuteks või viiludeks, mida iganes vajate viimase roa jaoks.

7
Looge oma soolane vesi. Võtke piisavalt suur kauss, et baklažaan saaks sisse imbuda. Lisage sellele toasooja kraanivett, jättes baklažaanidele ruumi. Valage soola. Tassi või kahe vee kohta vajate umbes supilusikatäit. Segage see soola lahustamiseks.

8
Leota baklažaan. Asetage baklažaanid kaussi. Protsessi alustamiseks segage vesi ja baklažaan. Jätke baklažaanid vette imbuma. Soovite, et need leoksid umbes 30 minutit. Tühjendage vesi lõpus, kuid baklažaani ei pea selle meetodiga maha loputama.

9
Patsuta kuivaks. Enne küpsetamist tuleks baklažaan paberrätikute vahel kuivaks patsutada. See võib aidata seda veidi alla vajutada, et vabastada natuke vett. Kasutage baklažaani kohe ära. See meetod töötab eriti hästi enne praadimist.