Kuidas smaragde osta

Smaragdid on väärtuslik vääriskivi, mis on tuntud oma rikkaliku rohelise värvi poolest. Inimkond on seda kivi otsinud keskajast saati ja paljud inimesed ihaldavad seda ka tänapäeval. Smaragdide ostmisel peaksite ostma kvaliteeti. Värv, lõige ja selgus võivad kõik smaragdi väärtust mõjutada. Samuti peate ostma usaldusväärsete juveliiride ja müüjate juures, et vältida pettusi.

1
Mõelge smaragdi toonile. Toon viitab smaragdi värvi puhtusele ja see on üks kolmest punktist, mida värvikvaliteedi osas arvestada. Enamikul smaragdidel on sinakasroheline toon, teistel võib olla kollakasroheline toon. Kõige väärtuslikumad on tugeva värvusega ja võimalikult puhtad rohelised, muutumata tumedaks.

2
Otsige sügavat tooni. Tonaalne värv viitab smaragdi heledusele või pimedusele. Looduslikud smaragdid ulatuvad väga heledast kuni väga tumedani ja kõige väärtuslikumad smaragdid jäävad tavaliselt skaala tumedamasse otsa. Kvaliteetsetel smaragdidel on tavaliselt tonaalne värvus, mis jääb keskmise rohelise ja tugeva rohelise vahele, kuid ei ole üleküllastunud.

3
Valige tugeva küllastusega smaragd. Küllastus viitab smaragdi värvi tugevusele ja see on võib-olla värvikvaliteedi kõige olulisem aspekt. Rikkalikum küllastus tähendab rohkem sära, mis tähendab, et smaragd peegeldab valgust paremini. Nõrk küllastus muudab smaragdi tuhmi ja tasaseks.

4
Mõelge lõikele. Ükski kuju pole oma olemuselt teisest väärtuslikum, kuid mõned lõiked võivad valgust kergemini peegeldada. Ristkülikukujuline “smaragd” lõige on smaragdide puhul üllatuslikult kõige levinum. Ümmargused, ovaalsed, pirni-, pisara- ja kabošoni lõiked on samuti üsna levinud. Lisaks suure sära säilitamisele võimaldavad smaragdlõiked vääriskivide lõikuritel toota töötlemata kristallist kõige müüdavamat toodet.

5
Oodake kaasamist. Smaragdid on Ameerika Gemological Institute of America (GIA) hinnangul III tüüpi vääriskivi. See tähendab, et peaaegu kõigil smaragdidel on kivi pehmuse tõttu mõned lisandid. Valige smaragdid, millel on mitteohtlikud pinnalõhed (need, mis ei tungi liiga sügavale ega keerdu ümber kivi). Tehke seda tagamaks, et tulevikus ei tekiks purunemise ohtu. Samuti tagab see teie kivi maksimaalse sära normaalse selguse suurendamise kaudu, olenemata tüübist. Lõppude lõpuks eeldatakse üldiselt, et teie kivi muutub selgemaks.

6
Vaadake GIA kaasamise edetabelit. GIA hindab smaragde VVS-st kuni I3-ni.VVS-i (väga, väga vähesel määral kaasatud) smaragdidel on lisandeid, mis on suurendusega tuvastatavad, kuid mitte palja silmaga.VS-smaragdid (väga vähesel määral kaasatud) sisaldavad lisandeid, mis on suurendusega nähtavad ja tuvastatavad palja silmaga.Sl1 ja Sl2 (kergelt kaasatud) smaragdidel on silmapaistvad kandmised, mis on palja silmaga nähtavad.I1, I2 ja I3 (kaasa arvatud) smaragdid on piisavalt suured, et mõjutada vääriskivi välimust ja vastupidavust negatiivselt .Pange tähele, et Ameerika kalliskivikaubanduse assotsiatsioonil (AGTA) ja American Gemological Laboratoriesil (AGL) on eraldi, kuid aktsepteeritud hindamissüsteemid. Tutvuge nende süsteemidega, kui teie külastatav juveliir võtab need kasutusele.

7
Küsige õlitamisprotsessi või muude selguse parandamise kohta. Selguse täiustused aitavad täita mõningaid smaragdi lisandeid ja neid peetakse täiesti vastuvõetavateks. Veenduge, et kasutataks selget töötlust, kuna rohelist tooni töötlusi võib kasutada smaragdi värvikvaliteedi probleemi varjamiseks või varjamiseks. Traditsioonilised täiustused ( 1960ndad) kasutage seedriõli või muid sarnaseid selgeid õlisid. Õliga töödeldud smaragde tuleb pärast õli ära kuivamist kord ühe kuni kahe kuu tagant töödelda. Vaigud on veel üks moodsam ja vastuvõetavam smaragdravi. Need töötlused kuluvad kergemini, kuid mõned võivad kõrge temperatuuriga kokku puutudes kuluda (smaragdid ei tohiks kuumalt purunemise ohu tõttu kokku puutuda kõrge kuumusega). Mõned neist vaikudest, nagu “Perma”, võivad kivi kahjustada kõvastava aine põhjustatud sisemiste paisumisomaduste tõttu. Kõik variatsioonid ei sisalda seda kõvendit, kuid kõiki on peaaegu võimatu eemaldada, mis on vastuolus GIA juhistega, mis on vastuolus õige raviga, kui see ütleb, et töötlemine peaks olema pöörduv. Vaigutöötluse valikul on oluline, et see oleks värvitu, pöörduv, aga ka peremeeskivi sees stabiilne (ei vaja kordustöötlust). Sellised ravimeetodid nagu Clarity Enhancement Laboratories Excelâ„¢ vastavad kõigile GIA ravistandarditele ja võivad olla hea alternatiiv “traditsioonilistele” õlidele.

8
Otsustage sobiv kaal karaadis. Suurematel smaragdidel on rohkem karaate, kuid need maksavad ka palju rohkem, sest suurt smaragdi on tunduvalt keerulisem kaevandada. Enamikul inimestel on suure smaragdi kvaliteeti lihtsam märgata. Selle tulemusena võib suur kvaliteetne välja näha isegi ilusam kui väike kvaliteetne smaragd, kuid ka suure madala kvaliteediga smaragdi vead on ilmsemad.

9
Enne ostmist uurige, kust smaragd pärineb. Parimad smaragdid pärinevad tavaliselt kolmest Colombia kaevandusest: Muzo, Chivor ja Coscuez. Teisi kvaliteetseid smaragde kaevandatakse Brasiilias, Pakistanis, Afganistanis, Madagaskaril, Nigeerias, Venemaal, Sambias ja Zimbabwes. Küsige igalt juveliirilt, kust tema ettevõte oma smaragdid hangib.

10
Teadke populaarsetest kaevandustest pärit smaragdide iseärasusi. Paljudel juhtudel on konkreetse kaevanduse smaragdidel sarnased omadused. Muzo kaevandusest pärit smaragdid on tavaliselt sügavrohelised, vähese kollase või sinise jäljega. Nendel smaragdidel on sageli mineraalsed parasiidid, mis ilmuvad kollakaspruunide või punakaspruunide nõeltena. Coscuezi kaevandusest pärit smaragdidel on sageli nõrk sinine varjund ja intensiivne küllastus. Chivori kaevandusest pärit smaragdid on sügavsinise varjundiga ja sageli kahefaasilised. torukujulised kandmised.Spiraalsed kandmised on ühised ka kõigile Colombia smaragdidele.

11
Valige vastupidav seadistus. Smaragdide kõvadus jääb Mohsi skaalal vahemikku 7,5–8, mis teeb neist suhteliselt kõvad kivid, mis võivad halva käsitsemise korral siiski puruneda. Smaragdi pikaealisuse tagamiseks peaksite valima seaded, mis ümbritsevad kivi metalliga ja pakuvad kõrget kaitsetaset. Raami seadistused ja V-haru seadistused on eriti head.

12
Mõelge laboris loodud smaragdile. Laboris loodud smaragdid jagavad kõiki looduslike smaragdide füüsikalisi ja keemilisi omadusi. Paljud peavad neid smaragde vähem väärtuslikeks, kuid kui valite laboris loodud kivi, võite leida taskukohase hinna eest kvaliteetse värvi ja läbipaistvusega suurekaraadise smaragdi.

13
Uurige lahtiste vääriskivide hulgimüügi ostmist. Mõned ettevõtted ostavad suures koguses kive odavate hulgimüügihindadega ja müüvad neid kive üksikult väikese juurdehindlusega edasi. Selle asemel, et osta valmis smaragdist ehteid, ostke lahtised kivid usaldusväärsetelt jaemüüjatelt veebist ja laske ehteid tellida. See valik osutub sageli taskukohasemaks ja võib võimaldada suuremat kohandamist.

14
Ostke ainult usaldusväärsetelt juveliiridelt. Otsige suuri kauplusekette ja üksikuid müüjaid, kes pakuvad GIA, AGTA, AGL või muude laialdaselt tunnustatud ja usaldusväärsete gemoloogiaühingute sertifikaate.

15
Olge looduslike smaragdide ostmisel ettevaatlik allahindluste suhtes. Looduslikud smaragdid on üsna haruldased, nii et paljud juveliirid kõhklevad neid suurte allahindlustega müümast. Kui puutute kokku müüjaga, kes pakub naturaalsetele smaragdidele suuri allahindlusi, võite mõelda nende usaldusväärsusele.