Kuidas siduda värvi sibulakoorte abil

See on orgaaniline keskkonnasõbralik viis kangaste värvimiseks, kasutades kodust kaasas olevaid või toidupoest kergesti leitavaid sibulakoori. Mõned esemed, mida vajate, on sibulakoored, (kollane või punane) äädikas, kummipaelad, pott, kurn, midagi valget, näiteks T-särgi kauss (parim puuvillane materjal), kummikindad ja kilekott.

1
Eemaldage sibulalt välimised koored. Koorige ainult sibula koore kuiv välimine osa, millel on kõige nähtavam kollane või punane värv.

2
Aseta sibulakoored suurde potti.

3
Vala koored veega üle. Kasutage piisavalt vett, et katta koored täielikult koorega ühe või kahe tolli võrra.

4
Aseta pott pliidile ja kuumuta kõrgel kuumusel, kuni vesi keeb. Keera pliit madalale kuni keskmisele kuumusele ja hauta 1 tund.

5
Aseta kurn suure kausi kohale. Kurna pott vee ja sibulakoortega kurn. Visake sibulakoored ära. Kaaluge klaaskausi kasutamist, kuna värvaine võib plastmahuteid määrida.

6
Tõsta kauss kõrvale ja lase veel vähemalt pool tundi jahtuda.

7
Võtke särk ja niisutage seda külma veega. Loputage ja asetage särk lauale

8
Otsustage särgi muster. Ideid erinevate mustrite kohta leiate saidilt Tie-Dye-a-Shirt. Spiraalse mustri jaoks vaadake järgmist sammu. Kui kasutate muud mustrit, järgige kummipaela juhiseid ja jätkake sammuga 11.

9
Otsige üles särgi keskosa ja varrukate all olev ala. Pigistage kangast selles piirkonnas keskel ja keerake see spiraaliks. Keerake kangast pingul, kuni särk on moodustatud suure spiraali kujuga.

10
Kinnitamiseks kasutage 3 kummipaela. Kasutage särgi koos hoidmiseks 3 kummipaela, ristudes kummipaelad.

11
Võtke särk ja pange see kaussi. Valage värvaine särgile, veendudes, et kõik alad on kaetud. Tumedama värvi saamiseks jätke särk otse värvivette kuni tunniks.

12
Pange särk kotti ja jätke 6-8 tunniks.

13
Võtke särk kotist välja ja loputage poole tassi või tassi äädikaga. Asetage särk 30 minutiks tagasi kotti.

14
Eemaldage kummipaelad ja loputage külma vee ja 1 tl pesuaine või nõudepesuvahendiga. Jätkake loputamist, kuni kogu värv tuleb särgist välja. Võib esineda lahtisi pigmendijääke ja see võib värvida muid asju, kui seda ei loputa piisavalt.

15
Asetage särk iseseisvalt kuivatisse või riputage riidenöörile kuivaks.