Kuidas sellerit külmutada

Seller on kõrge veesisalduse tõttu raskesti külmutatav köögivili. Selle külmutamine jätab varred sageli pudruseks ja maitsetuks. Kui teil on seda hunnik, mida te ei saa enne riknemist ära kasutada, saate selle eluiga pikendada, hoides seda sügavkülmas. Peaasi on see enne külmutamist blanšeerida, nii et see jääks võimalikult suure osa maitsest külge ja saaksite seda siiski lisada oma lemmiksuppide ja vormiroogadena.

1
Valige õiged varred. Kui plaanite sellerit külmutada, aitab see alustada parimatest vartest. Valige need, mis on krõbedad ja õrnad, sest need külmuvad tõenäolisemalt hästi. Vältige selleri külmutamisel jämedate nööridega varsi.

2
Pese ja tükelda seller. Pärast seda, kui olete valinud sellerivarred, mida kavatsete külmutada, puhastage varred põhjalikult. Laske need jaheda vee all ja hõõruge pinda köögiviljaharjaga, et eemaldada kõik jäägid. Loputage neid uuesti jaheda vee all ja lõigake terava noaga iga varre alus ja kõik nöörid, mis võivad otstest lahti rippuda. Kui märkate, et mõni sellerivarte osa on värvi muutnud, lõigake ka need ära.

3
Haki seller soovitud pikkuseks. Kui sellerivarred on puhtad, lõigake need noaga soovitud pikkuseks. Kui te pole kindel, milliste retseptide jaoks kavatsete sellerit tulevikus kasutada, on selle tükeldamine 1-tollisteks (2,5 cm) tükkideks tavaliselt enamiku roogade jaoks sobiv. Sellerivarte tükeldamine võib pärast seda olla keeruline. on olnud külmunud, seega on kõige parem võtta aega nende tükeldamiseks kohe, isegi kui te pole täpselt kindel, milline suurus on õige.

4
Keeda suur pott vett. Asetage pliidile suur pott ja täitke see nii palju vett, et see kataks kogu külmutava selleri. Lülitage põleti kõrgele ja laske potil täielikult keema tõusta. Kui otsustate, kui palju vett potti lisada, on 1 galloni (3,8 l) kasutamine iga naela (454 g) selleri kohta hea rusikareegel. Kui te ei kavatse sellerit sügavkülmikus kauem kui kaks kuud hoida, ei pea te seda tingimata enne külmutamist blanšeerima. See aitab maitset siiski tõhusamalt säilitada, nii et võite seda teha isegi siis, kui kavatsete seda kasutada 8 nädala jooksul.

5
Küpseta sellerit mitu minutit. Kui vesi keeb, asetage tükeldatud seller potti. Pärast selleri lisamist segage vett korralikult, et see kõik oleks vee all. Laske selleril keevas vees küpseda 3 minutit.Selleri asetamine enne vette lisamist katla korvi muudab selle vette lisamise ja veest eemaldamise palju lihtsamaks.Selleri vette asetamisel seadistage taimer vett, et te kindlasti seda üle ei keedaks.

6
Tõsta seller keevast veest ja tõsta külma vette. Kui seller on 3 minutit küpsenud, tõsta see keeduveest välja. Küpsetusprotsessi peatamiseks pange see kohe suurde jääveega kaussi. Laske sellel umbes 3 minutit külmas vees seista. Kui te ei soovi sellerile jääveevanni luua, võite selle asetada kurni ja panna külma jooksva vee alla, et see võimalikult kiiresti jahtuda.

7
Nõruta ja kuivata seller. Pärast selleri jahutamist valage kauss külma veega kurni, et tükeldatud seller tühjendada. Loksutage kurn korralikult, et eemaldada kogu liigne niiskus, ja seejärel kuivatage seller puhta rätiku või paberrätikuga, et see põhjalikult kuivatada. Kuivatage seller kindlasti hoolikalt. Kui tükkidel on liigne niiskus, võib see selleri külmutamisel rikkuda.

8
Asetage seller sügavkülmakindlasse anumasse. Kui seller on korralikult nõrutatud ja kuivatatud, jagage see ½ naela (227 g) portsjoniteks. Viige see sügavkülmakindlatesse anumatesse, näiteks plastmahutitesse või plastikust sügavkülmakottidesse, et see oleks külmutamiseks valmis. Kui kasutate plastmahutit, jätke sellesse kindlasti ruumi paisumiseks.Kui kasutate sügavkülma kotist, suruge enne selle sulgemist kindlasti kogu õhk välja.

9
Märgistage sellerikonteiner ja asetage see sügavkülma. Kui seller on sügavkülma konteinerites, lisage silt sisu ja kuupäevaga, et seda oleks lihtne õigeks ajaks leida ja kasutada. Asetage seller oma sügavkülmikusse, et seda hiljem kasutada. Kasutage külmutatud sellerit 8–12 kuu jooksul.