Kuidas säilitada juuretist juuretist

Pole midagi maitsvamat kui värskelt küpsetatud päts omatehtud juuretisega leiba. Kodus on pätside valmistamine lihtne, kui hoiate käepärast juuretist. Olenevalt sellest, kui sageli soovite leiba valmistada, võite hoida starterit letil, külmkapis või isegi sügavkülmas. Hoidke seda toidetuna ja kasvage, lisades võrdses koguses vett ja jahu ning te ei pea enam kunagi ostma teist juuretisega juuretist!

1
Hoidke juuretist juuretist kaanega anumas. Olenemata sellest, kus te juuretise juuretist hoiate, peate tagama, et miski ei satuks sisse ega saastaks segu. Kodupagarile sobib hästi kaanega müüripurk või plastnõu. Ärge kasutage õhukindlat anumat, kuna starter vajab kasvamiseks õhku. Samuti võite anuma katta lõdvalt rätiku või kilega. Klaasist anum või läbipaistev plast on ideaalne, kuna näete juuretisega juuretise jälgimiseks seest. Pidage meeles, et juuretise juuretis võib kahekordistuda. Valige konteiner, mis on piisavalt suur, et teie starter kasvaks.

2
Hoidke juuretisega starterit oma letil, et seda iga päev küpsetada. Kui tahad iga päev värsket juuretisega leiba valmistada, võid eelroa hoida köögiletil. Toatemperatuuril hoitud eelroog on alati aktiivne ja valmis koos sellega küpsetamiseks.

3
Kui küpsetate aeg-ajalt, hoidke juuretist juuretist külmkapis. Kui kavatsete juuretist juuretist kasutada harvemini kui iga päev (või mitu korda nädalas), hoidke seda külmkapis. See kasvab palju aeglasemalt ja te ei pea seda nii palju toitma. Külmkapis hoitava starteriga küpsetamiseks peate ette planeerima. Toatemperatuurini soojenemine võtab paar tundi, enne kui saate sellega küpsetada.

4
Hoidke starterit sügavkülmas, et see seisaks kuni aasta. Kui soovite küpsetamisest üle kuu aja pausi teha, pange juuretise juuretis sügavkülma. Kuivatage oma starter kõigepealt küpsetuspaberile rullides ja jätke see umbes päevaks seisma. Jahvata juuretis köögikombainis pulbriks ja hoia seda siis sügavkülmas. Külmutatud veetustatud juuretisega juuretise taaselustamiseks lisage pulbrile 1 tass (240  mL) sooja filtreeritud vett ja segage. Poole tunni pärast kontrolli, kas see on liiga tahke või liiga vedel, ja lisa vett või jahu, et saada õige konsistents.

5
Sööda toatemperatuuril starterit võrdses koguses vett ja jahu. Vee ja jahu kogus, mida oma starterile söödate, sõltub sellest, kui suur see on. Kaaluge oma starterit ja seejärel söödake sellele sama palju vett ja jahu. Näiteks kui teil on umbes 2/3 tassi starterit, mis kaalub 130 g, peate söötma 2/3 tassi vett ja 1 tassi (130 g) jahu. Kasutage köögikaalu, et mõõta nende kolme võrdset kaalu. Kui teie starter muutub liiga suureks, visake pool sellest enne söötmist lihtsalt ära. See kasvab kiiresti uuesti.

6
Sööda toatemperatuuril starterit 1-2 korda päevas. Sõltuvalt teie köögi temperatuurist peate oma juuretist sööma kas üks või kaks korda päevas. Jahedamas köögis söödake oma juuretist üks kord päevas. Sööda seda kaks korda päevas soojemas köögis. Ideaalne toatemperatuur on umbes 70 °F (21 °C). Iga juuretise juuretis on veidi erinev, nii et söödake seda üks kord päevas ja suurendage söötmist kahele päevale, kui märkate, et segu hakkab päeva lõpuks muutuma lamedaks ja lahtised mullid.

7
Sööda külmkapis hoitavat starterit kord nädalas. Kui küpsetate kord nädalas, saate loomulikult hoida oma eelroa toidetuna ja sobivas suuruses. Kui te aga nii sageli ei küpseta, peate võib-olla söötmise ajal osa eelroast ära viskama, et see liiga suureks ei läheks. Kui külmkapis hoitava juuretise juuretise peal on halli vett, on see normaalne. . Segage see lihtsalt söötmise ajal seguga sisse. Külmkapis hoitavat juuretist võite 2 nädalat söömata jätta, kui te ei tee seda liiga sageli ja toidate seda 2 nädala pärast esimesel võimalusel. Proovige seda teha mitte rohkem kui kaks korda aastas.

8
Kuivatage starter jahuga, et see 2–4 nädalaks seisma jääks. Kui te ei saa starterit mõne nädala jooksul toita, segage 2–3 tassi (160–mL) starterit 2 tassi (260 g) jahuga. Segage jahu juuretisesse, kuni see näeb välja nagu riivsai, ja hoidke seda suletud anumas külmkapis. Seisva juuretise taaselustamiseks lisage segule 1 tass (240 mL) sooja filtreeritud vett ja laske sellel toatemperatuuril seista. 30 minutit.

9
Otsige kuplikujulist mullidega toppi tervislikust juuretisest. Tavaliselt peaks juuretise juuretis olema paks vedel segu, mis on segamiseks peaaegu liiga paks. See võib olla veidi vedelam, kuni see näeb terve välja. Tervislik juuretisega juuretis tõuseb ja langeb söötmise vahepeal aeglaselt, andes sellele kuplikujulise ülaosa. Starter peaks olema kogu päeva mullidega täis. Kui juuretisega juuretis ei tundu terve, peate võib-olla muutma toatemperatuuri, söödakogust või vee temperatuuri, mida kasutate juuretise toitmiseks.