Kuidas säilitada avatud pudelit punast veini

Kui teil on pärast pidu osa pudeleid või kui kabiini pudeli viimistlemine pole enam nii lihtne kui varem, on punase veini säilitamine lihtne. Külmkapp on teie parim ja lihtsaim valik, kuna see aitab aeglustada veini rikkuvat oksüdatsiooniprotsessi. Tõhus võib olla ka säilitusvahendite kasutamine hapniku eemaldamiseks pudelist või selle asendamiseks inertgaasiga. Enamikku punaseid on kõige parem nautida temperatuuril umbes 62–66 °F (17–19 °C), seega soojendage säilitatud veini aeglaselt, kastes pudeli põhja leigesse vette.

1
Asetage pudel kiiresti külmkappi. Veini hoidmisel on kuumus ja hapnik teie vaenlased. Pudeli sulgemine ja külmkappi asetamine kohe pärast joomise lõpetamist on lihtsaim viis oksüdatsiooniprotsessi aeglustamiseks, mis muudab veini äädikaks. Kuigi on üldteada, et punast veini tuleks nautida toatemperatuuril, tuleks punast veini nautida. pärast avamist tuleb seda siiski hoida külmkapis. Veinikülmik on samuti suurepärane võimalus. See hoiab teie veini piisavalt jahedana, et aeglustada oksüdatsiooni, kuid mitte nii külmana kui tavaline külmik.

2
Kui olete korgi kaotanud, sulgege pudel kile ja kummipaelaga. Kui viskasite korgi või keeratava korgi kogemata minema, mähkige pudeli ülaosa plastikuga ja kinnitage see kummipaelaga. Samuti võite investeerida odavatesse plastikust või metallist valmistatud veinikorkidesse, mis loovad õhukindla tihendi . Leiate need veebist või veini-, likööri- ja kodukaupade kauplustest.

3
Hoia veini külmkapis 3–5 päeva. Täpne säilitusaeg oleneb veini tüübist, kuid 3–5 päeva on hea üldine suunis. Ka 5 päeva pärast tasub teha maitsetest. Kuigi maitse võib olla veidi nõrgem, on paljud veinid joogikõlblikud vähemalt nädal pärast avamist. Kõrgema tanniinisisalduse ja happesusega veinid säilivad kauem. Täidlane, tanniinne cabernet võib kesta nädala ilma suuremate maitsemuutusteta, samas kui õrn pinot noir 1–2 päeva. Mahe- ja vanemad veinid võivad rikneda ühe päevaga.

4
Asetage pudel leigesse vette, et selle temperatuur aeglaselt tõsta. Enamikku punaseid veine on kõige parem nautida toatemperatuurist veidi jahedamal temperatuuril või umbes 62–66 °F (17–19 °C). Kiired temperatuurimuutused mõjutavad veini negatiivselt, seega soojendage jahutatud punast aeglaselt, kastes pudeli põhja leige veega kaussi. Veenduge, et vesi oleks leige ja mitte kuum. Alustage temperatuuri tõstmist umbes 30 minutit enne serveerimist. Serveerimisel valage väiksemaid koguseid, et vein klaasis kiiremini soojeneks.

5
Veini pindala vähendamiseks hoidke pudelit püsti. Ärge kunagi hoidke veinipudelit pärast avamist küljel. Hapnik rikub veini, nii et soovite vähendada õhuga kokkupuutuva veini kogust. Pudeli küljel hoidmine loob suurema pinna, mis puutub rohkem veini hapnikuga kokku.

6
Valage vein väiksemasse pudelisse. Kui teil on see käepärast, valage veinijäägid väikesesse suletavasse klaaspudelisse või -purki. Kui tavaline veinipudel on poolenisti täis, sisaldab pool selle mahust õhku. Kui hoiate veini tavalisest 750-milliliitrisest (25,4-fl untsi) pudelist poole väiksemas anumas, jääb õhule vähem ruumi, mis tähendab vähem oksüdeerumist.

7
Kasutage pumpa hapniku eemaldamiseks mittevahuveinipudelitest. Vaakumpump eemaldab veinipudelist õhku ja on üks soodsamaid veini säilitamise tööriistu. Pumbasüsteemides on sageli korgid. Sisestage kork pudelisse, seejärel kinnitage pump korgi külge, et pudelist hapnikku eemaldada. Mõned veinigurmaanid viitavad sellele, et vaakumpumbad mõjutavad lõhna ja maitset negatiivselt. Ehkki võiksite laagerdunud kalli veini pumpamise ja ladustamise asemel viimistleda, ei kahjusta keskmise veinipudeli pumpamine tõenäoliselt selle maitset.

8
Ärge kasutage pumpa vahuveinide puhul. Sädelevate punaste (nt Lambrusco) või kergelt kihisevate (nt vinho verde tinto) pumpamine võib jätta teile pehme, pettumust valmistava veini. Hoidke kõiki gaseeritud veine külmkapis ja proovige neid 1–3 päeva jooksul nautida. Vahupunaseid on kõige parem nautida jahutatult, seega pole vaja leiget vanni. Võtke pudel lihtsalt 20 minutit enne serveerimist külmkapist välja.

9
Asendage hapnik inertgaasi aerosooliga. Aerosooltoote kasutamiseks sisestage pikendustoru pudelisse, pihustage gaas ja asetage kork kiiresti tagasi. Aerosooli säilitustooted asendavad pudelis oleva hapniku inertse gaasiga, näiteks argooniga.

10
Korgi avamise asemel ekstraheerige veini Coraviniga. Coravin veini ekstraheerimissüsteem läbistab korgi (ilma seda tegelikult eemaldamata), nii et saate valada väikese koguse veini ja sulgeb seejärel korgi uuesti. See on kallis, mistõttu ei pruugi see olla seda hinda väärt, kui te ei maitse regulaarselt kvaliteetseid veinipudeleid. Coravin on ideaalne, kui teile meeldib regulaarselt maitsta häid veine, kuid te ei soovi juua rohkem kui lonksu või klaasi. Pudel on pärast Coravin uuesti sulgemist nagu uus, nii et teie kallis laagerdunud vein, mis kiiresti rikneb, ei lähe raisku.

11
Uuesti korkimisel sisestage plekiline pool pudelisse. Veenduge, et korgi plekiline pool oleks allapoole, nagu see oli siis, kui pudel oli avamata. Korgi sisestamine määrdunud küljega allapoole võib nõuda rohkem pingutust, kuna puhast poolt, mis oli pudeli sulgemisel ülespoole, on tavaliselt lihtsam pudelisse mahutada. Selle otsa sisestamine võib aga kaasa tuua baktereid ja põhjustada teie veini kiiremini riknemise. Puhas pool oli tarnimise ajal paljastatud, poe riiulil ja teie veiniriiulil või tööpinnal. Sellel on tõenäoliselt suurem bakterite arv kui värvitud poolel, mis suleti pudelisse.

12
Vältige temperatuure üle 70 °F (21 °C). Kui hoiate peo ajal laual või baaris veini, proovige hoida ümbritseva õhu temperatuur alla 21 °C (70 °F). Olenemata sellest, kas need on avatud või suletud, vältige pudelite hoidmist ahju kõrval, külmkapi kõrval või mis tahes soojust tootva seadme läheduses. Te ei sooviks hoida pudelit punast peo ajal külmas vees või jääs, nii et lihtsalt proovige ümbritsevat temperatuuri kontrollida.

13
Vältige pudeli kokkupuudet päikesevalgusega. Hoidke avatud ja suletud veinipudelid akendest ja muudest päikesevalguseallikatest eemal. Päikese käes viibimine võib kiirendada oksüdatsiooni ja põhjustada värvimuutust.

14
Lõpetage pudel veini, mis on mitu aastat vana. Kui olete avanud 8-aastase veinipudeli, on parem see lihtsalt lõpetada. Isegi külmkapis hoituna võib pudel head laagerdunud veini mõne tunniga rikneda. Maheveinid võivad muutuda ka ühe päevaga, seega vältige nende pikemaajalist säilitamist.

15
Leidke keeratud veinile muu kasutusala. See, et vein ei maitse joomiseks piisavalt, ei tähenda, et peaksite seda viskama, eriti kui pudeli avamisest on möödunud vähem kui nädal. Kui punane on alles hakanud oma erksat värvi kaotama ja ei lõhna hallitanud ega rääsunud, tehke talle maitsetest. Kui see on veidi väljas, leidke sellele mõni muu kasutus. Saate seda kasutada kastmeks praetud sibula või küüslaugu panni glasuurimiseks, kasutada hautises või lisada lihamarinaadile. Parimate tulemuste saavutamiseks peaks teie retseptil olema palju maitset. Vein annab lisanoodi, kuid tugevamad maitsed vähendavad hapukust. Kui teil pole otsest vajadust piiripealse veiniga küpsetada, valage see jääkuubikusse ja külmutage. (Ärge külmutage veini, mida kavatsete juua.) Lihtsalt viskage seda, kui see maitseb nagu äädikas, lõhnab hallitanud või tundub hägune.