Kuidas saada Medicare’i kaudu ratastooli

Kui kasutate Medicare’i ja olete hiljuti saanud vigastuse või puude või taastute operatsioonist, võite saada ratastoolitoetust. Vanemad inimesed, kes leiavad, et nende liikuvus on ohus, võivad samuti proovida ratastooli hankida koos Medicare’i B osa eelistega. Medicare’ist ratastooli hankimine ei nõua palju, piisab arstiga rääkimisest ja õige tarnija leidmisest.

1
Võtke ühendust Medicare’iga. Kui olete üle 65-aastane, USA kodanik ja olete oma töökoha kaudu sotsiaalkindlustusmakseid maksnud vähemalt 10 aastat, on teil õigus saada valitsuse tervisekindlustusplaani Medicare. Medicare’i programmis on 4 plaani (A, B, C ja D osad), mis hõlmavad teie tervishoiu erinevaid aspekte. Leidke teile sobiv plaan ja registreeruge avatud registreerimisperioodide ajal. Võib-olla olete juba kaetud. Kui taotlete sotsiaalkindlustushüvitisi, registreerute automaatselt Medicare’i A-ossa, mis hõlmab haiglaravi, ja B-ossa, mis hõlmab meditsiiniteenuseid ja -tarvikuid. Neid kahte osa koos nimetatakse mõnikord “Original Medicare”. C-osa, tervisekindlustuse plaan, ja D-osa, retseptiravimite plaan, nõuavad eraldi rakendusi. Neil pole ratastooli hankimisega mingit pistmist, seega pole vaja nende pärast siin muretseda.

2
Leppige kokku arstiaeg. Medicare nõuab teie ratastooli jaoks arstilt allkirjastatud vajalikkuse tõendit. Teie arst peab kindlaks tegema, kas te vastate Medicare’i toetuse saamiseks vajalikele tingimustele.

3
Selgitage oma arstile, miks te vajate ratastooli. Selgitage konkreetseid probleeme või ülesandeid, mida te ei saa oma seisundi tõttu täita. Esitage oma arstile oma vastustes võimalikult palju üksikasju. Samuti soovite olla kindel, et teie probleemid lahendab ratastool, mitte mõni muu varustus, näiteks kepp, kargud või jalutuskäru. Ülesanded, mida te ei saa teha, võivad olla lihtsad igapäevased toimingud. Kui teil on probleeme vannis käimise, riietumise või vannitoa kasutamisega isegi abiga, on need kõik vastuvõetavad põhjused meditsiinivarustuse vajamiseks.

4
Veenduge, et saate ratastooli ohutult juhtida. Ratastool on oluline varustus ja selle õigeks kasutamiseks kulub veidi aega. Peate suutma toolile istuda ja sealt välja tulla, samuti oma kodus manööverdada. Kui te ei saa seda ise teha, vajate abi. Võimalik, et peate leidma abilise, olgu selleks pereliige või professionaalne õde, kes aitaks teil ratastooli ohutult kasutada.

5
Otsustage, milline ratastool teile kõige paremini sobib. Vajalikkuse tunnistusel tuleb märkida, millist ratastooli te vajate. Üldiselt on kolme erinevat tüüpi ratastoolid: manuaalne ratastool, elektriajamiga sõiduk või elektriline ratastool. Manuaalset ratastooli toidab teie või keegi teine, kes seda lükkab. Kui teil on tooliga manööverdamiseks piisavalt ülakeha jõudu või kui teil on keegi, kes suudab teid ümber lükata, võite kvalifitseeruda manuaalse ratastooli jaoks. Mootorisõiduki või tõukeratta jaoks kvalifitseerumiseks peate demonstreerima oma jõudu ja võimeid. istuda ja juhtnuppe ohutult kasutada. Samuti peate saama ohutult sõidukisse siseneda ja sealt väljuda, kas üksi või abiga. Kui te ei saa kasutada käsitsi ratastooli või ei kvalifitseeru mootoriga tõukeratta jaoks, kuna te ei saa istuda või kasutage juhtnuppe ohutult, võite kvalifitseeruda elektrilise ratastooli jaoks. Kirjaliku tellimuse esitamiseks peab arst tegema teile näost näkku läbivaatuse. Kaaluge ka muid funktsioone, näiteks autosse sisenemiseks ja sealt väljumiseks hõlpsasti kokkuklappimist. Tehke kindlaks, kas kasutate oma ratastooli siseruumides või õues (või mõlemas) ja mitu tundi päevas te seda kasutate.

6
Hankige allkirjastatud vajalikkuse sertifikaat. Kui olete oma arstile vajadust näidanud ja teile sobiva ratastooli kasuks otsustanud, saab ta allkirjastada vajaliku tõendi ja suunata teid ratastooli või tõukeratta juurde.

7
Kontrollige, kas olete oma B-osa omavastutuse täitnud. Medicare ei maksa ratastooli eest enne, kui olete omavastutuse täitnud. 2015. aastal on omavastutus 147 dollarit. See tähendab, et peate olema tasunud vähemalt 147 dollarit omata ravikulud, enne kui teie ratastoolile kohaldatakse Medicare B osa kindlustust. Omavastutus võib igal aastal muutuda, seega veenduge, et teil oleks kõige värskem teave Medicare, kas ametliku paberitöö kaudu, mille nad teile saadavad, või nende veebisaidi kaudu: https://www.medicare.gov/your-medicare-costs/index.html.

8
Tea, kui palju kavatsete maksta. Medicare aitab teie kulud katta, kuid see ei muuda enamikul juhtudel ratastooli vabaks. Eeldades, et täidate omavastutuse, katab Medicare B osa 80 protsenti ratastooli maksumusest, mis tähendab, et maksate 20 protsenti. Kui te ei suuda seda 20 protsenti maksta, võite saada täiendavat abi Medicare’i säästuprogrammi kaudu. Maksed on igas osariigis erinevad, seega peate võtma ühendust oma riigiasutusega, et teada saada, kas olete kvalifitseerunud ja kui palju raha saate.

9
Tehke kindlaks, kas peaksite oma ratastooli rentima või ostma. Rentimine võib olla lühiajaliselt odavam, nii et võite ratastooli ostmise asemel rentida. Kui üürite, katab Medicare rendikulud kuni 13 kuu jooksul. 13 kuu pärast olete varustuse omanik. Kui kavatsete ratastooli pikka aega kasutada, võib ette ostmine olla odavam pärast tagatisraha ja rendimaksete tasumist. Arutage oma arstiga, kui kaua te ratastooli vajate, samal ajal kui saate arutada maksevõimalused meditsiiniteenuse pakkujaga.

10
Leidke Medicare’i poolt heaks kiidetud tarnija. Medicare maksab ainult nende poolt heaks kiidetud kulude eest, seega ostke oma ratastool Medicare’i poolt heaks kiidetud meditsiinitarvete kauplusest. Need kauplused leiate kas helistades otse Medicare’ile numbril 1-800-MEDICARE (1-800-633-4227) või otsides nende veebikataloogi aadressil https://www.medicare.gov/SupplierDirectory/. Otsite tarnijat, kes müüb vastupidavaid meditsiiniseadmeid (DME).

11
Vaadake, kas teil on õigus osaleda Medicare’i konkurentsivõimelise pakkumise programmis. Teatud osades riigis laseb Medicare tarnijatel esitada pakkumisi meditsiinitoodete, näiteks ratastoolide, madalama hinnaga pakkumiseks. See kehtib kindlasti ainult siis, kui olete hõlmatud originaalravimiga (A ja B). Kui olete registreerunud C-osas, Medicare Advantage’i plaanis (nt HMO või PPO), peate oma plaanist kontrollima, kas see on seotud konkurentsivõimelise pakkumise programmiga.

12
Võtke ühendust tarnijaga. Kui teil on vajalikkuse sertifikaat, helistage 45 päeva jooksul ettevõttele, kust soovite osta. Nad saadavad teie majja esindaja mõõtma ja veenduma, et saate õige mudeli. Kui olete õige tooli välja valinud, korraldab tarnija kohaletoimetamise ja maksmise.