Kuidas rummi teha

See on juhend, mis kirjeldab üksikasjalikult, kuidas kodus rummi valmistada. Selle täitmiseks kulub umbes 4-10 päeva. See juhendi komplekt sisaldab juhiseid rummi valmistamiseks, linki oma tagasijooksujoa valmistamiseks ja linki lõpptoote lahjendamiseks. Rummi on Kariibi mere piirkonnas toodetud alates 17. sajandist, kus suurem osa rummi tootmisest toimub siiani. Traditsiooniliselt valmistati seda suhkruroo mahlast, kuid nüüd valmistatakse seda tavaliselt melassist või pruunist suhkrust. Valmistamisaeg: 4-6 nädalatSaagikus: umbes 2-3 l (0,5-0,8 gallonit) rummi

1
Alustuseks pange puhtasse boilerisse 20 l vett. Operatiivsõna on puhas. Väikseimgi saastumine võib rummi rikkuda. Enne alustamist veenduge, et tegelete puhtaimate koostisosade ja sanitaarruumiga. Puhastage ja seejärel kastke kõik kasutatavad riistad keevasse vette. Lülitage keev vesi välja ja pange pott või tünn peaaegu keevasse vette. Seejärel valage vesi välja. See aitab hävitada kõik potentsiaalselt kahjulikud mikroobid.

2
Lahustage suhkur ja melass keskmisel kuumusel 20 liitris vees. Suhkur lahustub kergesti, kuid melass lahustub raskemini, kuna see on väga kleepuv. Proovige vett mitte keema ajada. Jätkake kuumutamist, kuni mullid hakkavad tekkima, ja seejärel lülitage põleti välja.

3
Jahutage lahus temperatuurini 28 °C (82 °F) ja lisage hüdraatpärm. Võib-olla on kasulik võtta enne kannu umbes 1 liiter meski; proovige pärm väiksemas kannus lahustada. Seejärel, kui segu hakkab vahtuma, segage see ülejäänud virdega.

4
Laske lahusel käärida temperatuuril 25 °C (77 °F), kuni teie poti õhulukk lõpetab mullitamise. Suhkru alkoholiks muutmiseks vajab pärm kuumust. Seega hoidke pesu kindlasti soojas kohas või hoidke tuba kunstlikult köetuna. Potil olev õhulukk laseb süsihappegaasi välja ilma hapnikku sisse laskmata. Õhuluku mullitamise lõpetamiseks peaks kuluma umbes 24–48 tundi. Õhulukk on käärimisprotsessi väga oluline osa. Õhuluku saate teha üsna lihtsalt või osta odavalt. Mõlemal juhul veenduge, et õhulukk istub hästi ega lase anumasse lisaõhku. Miks on oluline, et pesu ei satuks õhku? Pärm toitub suhkrumolekulidest hapnikust, jättes maha etüülalkoholi (ja sülitades välja süsihappegaasi). Kui pärmil on söömiseks pidev hapnikuvaru, ei ole see tõhus hapniku eemaldamine suhkrumolekulidest.

5
Kui õhulukk on mullitamise lõpetanud, laske messil 3–7 päeva seista. Võite kasutada hüdromeetrit, et kontrollida, millal meski on valmis. Hüdromeetrid mõõdavad vedeliku tiheduse ja vee tiheduse suhet. Mõõtke üks kord päevas alates päevast, mil puder peaks lõppema. Võtke anumast välja veidi puderit ja pange see mõõtesilindrisse. Ujutage hüdromeeter silindrisse, keerutades silindrit õrnalt, et mullid vabaneksid. Kui näete hüdromeetril kolm päeva järjest sama näitu, on teie pesu destilleerimiseks valmis.

6
Suruge pärm alla, alandades temperatuuri. Sel hetkel võib teie pärm ikkagi pesu pinnal olla. Kui lubate pärmil destilleerimise ajal destillaatorisse siseneda, tekib halb lõhn ja maitse. Selleks, et pärm pudru põhja alla lüüa, tuleks puder viia jahedasse kohta, ideaaljuhul temperatuuril 10–14 °C (50–57 °F) ja oodata kuni kaks päeva. Sel hetkel saate pesu sifoonida otse destillaatorisse või resti ja hoida osa pärmist teise partii jaoks külmikusse.

7
Asetage kogumisanum destillaatventiili alla, et oma alkoholilahust kinni püüda. On väga oluline, et kõik ühendused oleksid tihedalt suletud ja sobiksid hästi.

8
Ühendage veeallikas jahutusvedeliku sisendiga. Tahad veeallikat alkoholiauru jahutamiseks. Kui alkoholiaur jahtub, kondenseerub see vedelaks etanooliks. Seejärel tilgub see kondensaatorist kogumisnõusse.

9
Nüüd sifoonige lahus destillaatorisse. Kindlasti sifoonige meski ettevaatlikult, vältides põhja, kuhu pärm kogunes. Sifoon on ebavõrdse pikkusega jalgadeks painutatud toru või toru, mida kasutatakse vedeliku tõmbamiseks ühest anumast madalamal asuvasse anumasse. Sifoonimine toimib nii, et lühem jalg asetatakse ülal olevasse anumasse ja pikem jalg all olevasse anumasse. Atmosfääri surve sunnib vedelikku mööda lühemat jalga üles ja pikemasse jalga.

10
Alustage lahuse aeglaselt keetmist. Rummi jaoks on parim aeglane keetmine; pole vaja seda üles keerata. Alustage külma vee jooksmist, kui lahuse temperatuur on vahemikus 50–60 °C (122–140 °F). Lahus hakkab destilleerima, kui tilast hakkavad kogumisnõusse väljuma selged vedelikutilgad.

11
Visake ära esimene 100 ml (3,38 fl. untsi) selget vedelikku. Seda nimetatakse “peadeks” ja see visatakse ettevaatusabinõude huvides tavapäraselt kõrvale. Pead sisaldavad lenduvat metanooli, mis võib allaneelamisel olla surmav. Parem karta kui kahetseda, eriti kui destilleerid kolm liitrit piiritust.

12
Koguge järgmised 2–3 liitrit tilast väljuvat destillaati. Lõpetage kogumine, kui temperatuur on saavutanud 96 °C (204,8 °F).

13
Lülitage soojusallikas välja, seejärel lülitage külm vesi välja.

14
Avage kaas, et vältida vaakumi tekkimist kastruli sees.

15
Laagenda oma rumm tammevaadis või röstitud tammevaadis (valikuline). Sageli laagerdatakse rummi röstitud tammevaatides 10 aastat või kauem, et lisada maitse ja värvi sügavust. Kui teil pole röstitud tammevaati luksust või 10 aasta pärast, võite oma rummi kolm nädalat turvaliselt leotada röstitud tammelaastudes, et anda talle iseloomulik maitse. Puiduosakeste püüdmiseks filtreerige rumm läbi marli või puhta puuvillase särgi.

16
Kasutage vett, et lahjendada alkoholi eeldatavasti. Sõltuvalt tagasijooksust võib teie lahjendamata rummis olla kuni 95% alkoholi, mis on tarbimiseks ohtlikult kange. Kasutage lahjenduskalkulaatorit, et viia rummi sisaldus umbes 45%-ni parima maitseelamuse saamiseks.

17
Maitse parandamiseks lisage muid lisaaineid. Valmistage vürtsikas rumm, lisades lõplikule rummisegule kaneeli, ingverit ja nelki, leotades 1–2 nädalat. Mõned otsustavad lisada rummile väikese koguse karamelliseeritud suhkrut.