Kuidas rosmariini kuivatada

Aromaatne ja maitsev rosmariin on üks tugevamaid ja populaarsemaid ürte. Erinevalt paljudest teistest ürtidest kaotab rosmariin kuivatamisel vähe oma maitset, mistõttu on see suurepärane valik kodus kuivatamiseks ja säilitamiseks. Rosmariini kuivatamine on väga lihtne ja see tagab, et teil on palju seda aromaatset ürti käepärast, et seda oma lemmikroogades kasutada. Kuivatatud rosmariinioksad on ka armas aromaatne kaunistus.

1
Kasutage käärid, et lõigata taime küljest rosmariini oksi. Parim aeg rosmariini koristamiseks on hommikul, pärast seda, kui päike on öise kaste ära kuivatanud. Teie rosmariinitaim põõsastub tugeva kasvuga kohtadest, kus te seda näpistasite või lõikasite. Lihtsamaks kokkupanekuks proovige lõigata sirgeid, kõik umbes sama pikkusega oksi.

2
Seo oksad kimpudeks, mähkides okste aluste ümber nööriga. Rosmariini okste riputamise hõlbustamiseks jätke nöörikimbule aas. Teise võimalusena võite rosmariinikimpude kinnitamiseks kasutada kummipaelu. Ühe kimbu kohta saate kombineerida kuni kaheksa rosmariinioksa.

3
Riputage rosmariinioksad kuivama jahedasse, kuiva ja hästi ventileeritavasse kohta. Kuigi võite rosmariini kuivatada õues, soovitab riiklik kodutoidu säilitamise keskus kuivatada rosmariini siseruumides, et saada parim värv ja maitse. Teie veranda, pööning või hoiukapp on kõik head kuivatamisvõimalused. Kui see on mugavam, võite proovida rosmariinikimbud riidepuu külge riputada. Mõned inimesed soovitavad ka rosmariini kuivamise ajaks pruunide paberkottidega katta. See hoiab ära tolmu kogunemise rosmariinile, kui see kuivab, ja takistab ka päikesevalguse värvi pleegitamist. Rebige kindlasti paberkottidesse augud, et rosmariin oleks hästi ventileeritud.

4
Pöörake kuivavaid rosmariinioksi iga päev või paar, et tagada ühtlane kuivamine. Teate, et rosmariin on kuiv, kui kõik nõtkuse jäljed on kadunud nii vartelt kui ka lehtedelt. Selleks peaks kuluma umbes kaks nädalat. Samuti võite oma rosmariinioksad või kimbud laotada lamedale või kaldus aknaekraanile, mis on tõstetud tuhaplokkidele või puitklotsidele, et tagada nende kuivamisel parim õhuringlus. Te ei saa riputada. kuivatage rosmariini oksi niiskes keskkonnas, nii et peate võib-olla kuivatama rosmariini ahjus või toidukuivatis.

5
Hoidke kuivatatud rosmariini. Kui rosmariin on täielikult kuivanud, asetage see vahatatud paberilehele ja eraldage tugevad puitunud varred lehtedest. Hoida oma köögikapis õhukindlas anumas. Kasutage kuivatatud rosmariini sellistes retseptides nagu lambapraad ja -hautised, küüslaugu- ja ürdileivad ning rosmariiniga infundeeritud õli ja või.

6
Valmista rosmariin. Loputage rosmariin hästi külmas vees, et eemaldada ülejäänud mustus või praht. Kuivatage paberrätikuga või kasutage niiskuse eemaldamiseks salativurrit. Korjake ära kõik kuivanud lehed või puitunud varred.

7
Laota rosmariin ahjuplaadile. Asetage rosmariin – lõigatud 0,6 cm suurusteks oksteks – küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Ärge ülerahvasta.

8
Aseta ahju. Asetage küpsetusplaat madalaima temperatuurini eelsoojendatud ahju ülemisele riiulile. Lase 2-4 tundi küpseda, kuni rosmariini varred on rabedad.

9
Tõsta rosmariin säilitusnõusse. Kui rosmariin on ahjust välja võetud, jätke see täielikult jahtuma. Koguge küpsetuspaberi servad lehtri moodustamiseks kokku ja libistage kuivatatud rosmariin puhtasse klaaspurki. Sulgege purk tihedalt ja hoidke kuivas ja pimedas kohas, näiteks köögikapis.

10
Valmista rosmariin. Loputage rosmariin ja loksutage või kuivatage või kasutage liigse niiskuse eemaldamiseks salatiketast.

11
Laota rosmariin kuivatusalustele. Käitage dehüdraatorit madalal kuumusel (95–105 kraadi Fahrenheiti või 35–40,5 kraadi Celsiuse järgi), kuni rosmariinivarred painutamisel murduvad. Maitsetaimed, mis on kuivades õrnemad, murenevad, kuid rosmariini lehed murduvad tõenäolisemalt, nagu varred. Täpne aeg, mis kulub rosmariini kuivatamiseks sellel meetodil, on erinev, kuid keskmiselt kulub selleks umbes 6–8 tundi temperatuuril 95 kraadi Fahrenheiti (35 kraadi Celsiuse järgi).

12
Hoida puhtas klaaspurgis. Viige kuivatatud rosmariin puhtasse klaaspurki ja sulgege see tihedalt. Hoida kuivas, pimedas kapis.