Kuidas riideid osta

Uue garderoobi ostlemine on lõbus ja rahuldust pakkuv kogemus, kuid see võib olla pisut hirmutav, kui te ei tea, kust alustada. Õnneks on palju võimalusi, kuidas muuta oma kogemus lihtsaks, stressivabaks ja taskukohaseks.

1
Otsustage eelarve üle. Soovite enne poodi minekut otsustada, kui palju saate kulutada, vastasel juhul võite lõpuks palju raha välja käia. Mõelge välja, kui palju raha saate uutele riietele pühendada, ja pidage kindlasti kinni oma eelarvest. Mõelge kuludele kulumise kohta. Kaup ei ole varastamine, kui saate selle 50 dollari eest ja kannate seda vaid korra, kuid 100 dollarit maksva jope ostmine ja selle kandmine terve talve jooksul on tark ost.

2
Valige, milliseid poode külastate, lähtudes sellest, mida vajate. Võib-olla otsite midagi konkreetset või vajate lihtsalt mõnda igapäevast asja. Mõelge, kas teie garderoobis pole mõnes konkreetses piirkonnas, näiteks tööriietuses või spordiriietuses, puudu. Võib-olla vajate mõnda uut paari teksaseid, ilusat ülikonda või midagi eriliseks sündmuseks. Tehke nimekiri sellest, mida soovite või vajate, ja pidage sellest kinni. Kaaluge spordirõivaste ja välitingimustes kasutatavate spordipoodide poode; vaadake kaubamajadest, nagu Nordstrom või Dillards, nii igapäevaseid esemeid kui ka uhkeid rõivaid; või valige kaubamärgiga müügikoht, kui otsite konkreetseid esemeid, näiteks Levi, kui vajate teksaseid. Samuti saate vaadata rõivaid veebis, et saada aimu, mis teile meeldib. Tehke pildiotsing või minge moeveebisaidile või isegi rõivamüüjate veebisaidile. Mõelge, kuidas esemeid kokku pannakse, et saada aimu, milliseid asju soovite kanda.

3
Lase oma silmal end juhtida. Valige asjad, mis teid automaatselt tõmbavad. Soovite osta esemeid, mis teile tõeliselt meeldivad ja millega tunnete end suurepäraselt. Usaldage oma intuitsiooni ja valige asjad, mis teie arvates on vapustavad. Ärge muretsege liiga palju praeguste suundumuste või stiilide pärast. Ärge unustage mõelda, mida te uue esemega kannate. Kui ostate katteid, veenduge, et teil on püksid või seelik, mis sobivad ülaosaga, ja vastupidi. Kui ostate kleiti või ülikonda, kaaluge, kas teil on sellega kaasas sobivad kingad ja aksessuaarid. Te ei taha, et teie kapis oleks hunnik esemeid, millest te ei saa terviklikke rõivaid teha.

4
Ole valiv. Ostke seda ainult siis, kui see teile tõesti meeldib ja tunnete end selles mugavalt. Ärge ostke midagi, mida te hiljem ei soovi või mis ei sobi korralikult, hoolimata sellest, kui palju see on algsest jaehinnast madalam. Samuti kaaluge, kas teil on sarnaseid esemeid; kui teil on kolm hernemantlit, ei vaja te teist, isegi kui teile meeldib see värv. Kontrollige etiketti, et näha, kui palju eseme hooldust vajab ja kas olete valmis selle eest hoolitsema nii, nagu see peab olema nii et see kestab (st ainult käsipesu, vajab triikimist pärast iga pesu jne). Kui teate, et tõenäoliselt ei vii te mõnda eset keemilisse puhastusse, ärge ostke seda, kui see on ainult keemiline puhastus.

5
Kandke mugavaid riideid. Kandke ostlemisel riideid, milles tunnete end hästi, ja jalanõusid, mis võivad kergesti jalga ja seljast libiseda. Pöörake tähelepanu aluspesule, mis teil seljas on; need peaksid olema sellised, mida kannaksite nende riiete all, mida kavatsete osta (nt kandke rihmadeta rinnahoidjat, kui otsite paelteta kleiti).

6
Söö enne poodi minekut. Vastasel juhul kaotate kiiresti energiat ja võite osta asju lihtsalt selleks, et saaksite tööd teha. Võtke kaasa veepudel ja suupiste, kui plaanite mõnda aega ostlema minna või plaanite väljas olles puhata ja lõunat süüa.

7
Vaadake kogu pood läbi. Võite esimestel riiulitel leida mitmeid teile meeldivaid asju, kuid see ei tähenda, et peaksite sellest loobuma. Sirvige erinevaid jaotisi, et näha kõike, mida poel on pakkuda. Võite alustada ostlemist ka poe tagaosast ja liikuda esikülje poole.

8
Küsi müüjalt abi. Kui teil on raskusi otsitavate esemete või suuruse leidmisega, paluge müüjal aidata teil asju valida. Ärge unustage olla lahke ja viisakas. Need võivad tuua teile mitu suurust või sarnaseid stiile. Müüja võib paari panna esemeid, millele te pole mõelnud, või tuua teile midagi, millele te pole varem mõelnud, kuid lõpuks armastada. Pidage meeles, et tema ülesanne on esemeid müüa, seega ärge otsustage midagi osta lihtsalt sellepärast, et müüja ütleb, et see näeb hea välja. Enne ostmist veenduge, et toode teile tõesti meeldib ja olete selle hinnaga rahul.

9
Kontrollige rõivast. Veenduge, et ese on hästi valmistatud ja kangas kvaliteetne. Vaadake hoolikalt ja veenduge, et riietel poleks plekke, rebendeid ega puuduvaid esemeid (nööbid, kleebised jne). Kontrollige õmblusi, tõmblukke jne, et olla kindel, et need on kvaliteetsed. Kui seda on raske kinnitada või õmblusest tuleb välja palju niite, ärge seda ostke.

10
Keskendu sobivusele. Vältige esemete ostmist, millel on pragunenud õmblused, ebaühtlased äärised, inetud vahed või muud probleemid. Istuge, seiske ja sirutage, kasutades proovikabiinides olevaid peegleid, et kontrollida iga nurka. Kui ese on istudes liiga pingul või vahed lahti, pole see teie jaoks õige ese. Ärge saage seda, kui te ei tunne end selle kandmise ajal mugavalt. Ostke ainult neid esemeid, mis teile praegu sobivad. Ärge ostke teist suurust, lootes, et kunagi mahute sellesse, vastasel juhul võib tükk lihtsalt teie kapis rippuda.

11
Tea oma suurust. Suurused võivad bränditi erineda, seega on hea mõte enne veebist ostlemist mõõta. Paljudel tootjatel on veebisaidil saadaval suurustabel, seega lugege seda enne eseme ostmist veendumaks, et olete õiges suuruses.

12
Kaubavaliku ja hindadega tutvuma. Üks parimaid asju veebiostlemise juures on mugavus. Ühele kaubale on lihtne leida mitu müüjat. Kui otsite konkreetset eset või kaubamärki, tehke selle üksuse jaoks veebiotsing. Saate sama asja kohta palju tulemusi, mis muudab hindade võrdlemise ja parima pakkumise leidmise lihtsaks.

13
Kontrollige kommentaare ja ülevaateid. Lugege veidi aega teiste klientide kommentaare ja arvustusi, et saaksite teada, mida oodata, kui teie pakk postiga saabub. Teised kliendid saavad teile teada anda, kui kaup ei näinud välja või ei sobinud reklaamile, samuti kas kauba kvaliteet oli kõrge või madal.

14
Vaadake tagastuspoliitikat. Kuna te ei saa veebist leitud esemeid proovida, veenduge, et poel, kust ostate, oleks hea tagastuspoliitika. Veenduge, et saate kauba tagasi saata, kui see ei sobi, ja otsige kulude vähendamiseks tasuta tagasisaatmist.

15
Kaaluge saatmiskulusid. Võite leida palju esemeid, mida armastate, kuid kui saatmiskulud on üüratud, võite lõpuks maksta palju rohkem, kui soovite, et üksus teie kätte saada. Vaadake iga kauba ja poe saatmiskulusid, kust soovite osta. Mõned poed annavad transpordile allahindlusi, kui kulutate teatud summa, seega kaaluge mitme asja ostmist samast kohast.

16
Otsige kupongikoode. Kuponge ei reklaamita alati poe veebisaidil. Otsige veebist nii tootja kui ka tarnija kuponge. Võimalik, et leiate kuponge nii konkreetse kauba kui ka konkreetse poe jaoks.

17
Proovige esemeid kohe, kui need on kohale toimetatud. Mõnes kaupluses on ajatundlikud tagastuspoliitikad ja te ei taha, et uus kleit ripuks teie kapis nädalaid, enne kui mõistate, et see on liiga suur. Proovige asju kohe pärast kättesaamist selga, et teaksite, kas saata asjad tagasi või jätta need alles.

18
Hoidke kõik kviitungid ja pakkelehed alles. Looge kaust või valige koht, kuhu salvestada kõik oma veebiostude kviitungid ja pakkelehed. See muudab teil vajaduse korral kaupade tagastamise lihtsamaks, samuti on teil lihtsam jälgida, kui palju kulutate ja milliseid poode või saite külastate.