Kuidas retseptides koogijahu asendada

Koogijahul on madalam gluteeni- ja valgusisaldus, mistõttu on see kergem kui universaalne jahu. See lisab õrnadele küpsetistele, nagu koogid ja skoonid, kergust, struktuuri ja käsna. Koogijahu efekti saate korrata, kombineerides tavalist universaaljahu maisitärklisega, segades orgaanilist maisitärklist õli või speltajahuga või kasutades väiksemat kogust universaalset jahu. Ise koogijahu valmistamine tähendab ka seda, et see on odavam, naturaalsem, hõlpsasti valmistatav tavalistest koostisosadest, mis tõenäoliselt käepärast on, ja värskem kui poest ostetud jahu.

1
Asetage 2 spl (20 g) maisitärklist 1 tassi mõõtetopsi. Tassi koogijahuasendaja valmistamiseks alustage 2 spl (20 g) maisitärklisega. Mõõtke see koostisosa mõõtelusikaga täpselt välja ja asetage maisitärklis 1 tassi mõõtetopsi. Maisitärklis aitab jäljendada koogijahu kergust, mis sobib suurepäraselt heledate kohevate kookide jaoks, mis vajavad veel struktuuri, nagu sifonki või inglitoit. kook.

2
Täida ülejäänud 1 tass (130 g) universaalse jahuga. Kasutage lusikaga jahu jahu viimiseks mõõtetopsi, maisitärklise peale. Jätkake jahu lisamist, kuni 1 tassi mõõt on täis, seejärel tasandage ülemine osa noa lameda servaga. See meetod aitab vältida pakkimist ja annab teile täpsema mõõtmise. Vältige jahu mõõtmisel “kaevamistehnikat”. Tassi jahukotti kaevates võib mõõtetopsi pakkida lisajahu, mis muudab koogi tihedamaks.

3
Sega kaussi jahu ja maisitärklis. Valage mõõtetopsi sisu segamisnõusse, seejärel kasutage jahu ja maisitärklise segamiseks visplit või lusikat. Sega hästi, kuni 2 koostisosa on ühendatud.

4
Sõelu jahusegu 3-5 korda teise kausi ja sõela või sõelaga. Asetage kurn või sõel teise kausi peale, mis on umbes sama suur kui esimene. Valage jahu ja maisitärklise segu läbi, raputades ja koputades kurna või sõela külgi, kuni segu on täielikult läbi sõelunud. Sõelumine ühendab ja õhutab jahusegu, mis aitab muuta koogi kergeks ja kohevaks.

5
Retsepti jaoks suurendage ja vähendage 1 tassi suurust. Kasutage seda asendust 1 tassi koogijahu jaoks küpsetamise ajal. Mõõtke seda vastavalt vajadusele, järgides retseptis soovitatud kogust. Näiteks kui retseptis on vaja 1/2 tassi (70 g) koogijahu, kasutage 1/2 (75 g) tassi universaalset jahu ja asendage 1 supilusikatäis (14,8  ml) (25 g) jahu koos 1 supilusikatäie (14,8 ml) (10 g) maisitärklisega.

6
Mõõtke 1 supilusikatäis (14,8  ml) (10 g) orgaanilist maisitärklist 1 tassi mõõtetopsi. Maisitärklis annab teile parima koogijahu koopia. Orgaanilise maisitärklise kasutamine annab teile ka kõige tervislikuma võimaluse. Veelgi tervislikuma alternatiivina orgaanilisele maisitärklisele võite kasutada ka 1 supilusikatäit (14,8 ml) noolejuure pulbrit. Noolejuurt on aga raskem kasutada, kui te pole sellega varem küpsetanud, ja see muudab teie koogi tekstuuri ja küpsetusaega.

7
Täida ülejäänud 1 tass (78,75 g) kaera- või speltajahuga. Lisage 1 tassi peale lusikatäis jahu, seejärel tasandage see noa lameda küljega. Kaera- ja speltajahu on loomulikult kergemad jahud, mis aitavad hoida kooki kohevana. Need on ka tervislikumad valikud. Kaerajahu aitab stabiliseerida veresuhkrut ja speltajahu on hea gluteenitundlikele inimestele. Võite kasutada ka valget nisujahu, kuid siis tuleb lisada veel 1 supilusikatäis (14,8 ml) (10 g) maisitärklise või noolejuure pulbrist. Seda tüüpi jahu annab küpsetatavale tootele ka tugeva nisumaitse.

8
Kalla koostisained segamisnõusse ja vispelda omavahel. Jahu täielikuks õhutamiseks ühendage need 2 koostisosa täielikult.

9
Mõõtke välja 1 tass (150 g) universaalset jahu. Kasutage lusikaga mõõtetopsi täitmiseks ja noa tagaosa ülaosa tasandamiseks.

10
Võtke välja 2 supilusikatäit (29,6 ml) (25 g) universaalset toodet. 2 supilusikatäit (29,6 ml) (25 g) eemaldage ettevaatlikult mõõtelusikaga. Kogus mõjutab koogi tihedust, nii et proovige 1 tassi (150 g) jahu mitte maha valada. Valage 2 supilusikatäit (29,6  ml) (25 g) tagasi jahukotti. Kui eemaldate 2 spl (25 g) 1 tassist (150 g), jääb alles 7/8 tassi (125 g).

11
Kasutage seda 1 tassi (140 g) koogijahu asendajana. Kuna koogijahu on kergem, saate seda efekti jäljendada, kasutades 1 tassi (140 g) koogijahu jaoks kiire ja lihtsa alajaamana ainult 7/8 tassi (131,25 g) universaalset jahu. See tehnika on eriti mugav, kui teil pole käepärast maisitärklist.