Kuidas raamatuid välismaale saata

Kui soovite raamatuid välismaale saata, ei taha te tõenäoliselt tarne eest maksta rohkem, kui peate. Jätkake lugemist, et saaksite oma pakendi- ja postikuluvõimalustest aru saada, et saaksite valida, mis teile sobib!

1
Hankige oma paketi hinnapakkumisi. Vaadake veebist, et võrrelda erinevate saatjate hinnavalikuid. Paljud veebisaidid esitavad hinnahinnangu pärast seda, kui olete sisestanud oma tarnekoha ja paki kaalu. Paljud neist selgitavad ka üksikasju, nagu õiged pakendi mõõtmed või kiire saatmine. Nende hinnangute saamiseks võite võtta ühendust ka saatjatega. Esitage paki kaalu ligikaudne hinnang. Saatmisteenus annab teile täpse hinnangu, kui nad kaaluvad paki oma saatmiskeskuses.

2
Saada üksikud raamatud ümbrikuga. Levinuim saatmisviis on ümbrikuga. Neid ümbrikke ostetakse sageli kindla hinnaga, olenevalt raamatu sihtkohast. Mõned ümbrikud, mida saate kasutada, on juba polsterdatud. Ümbrikutel on vähe ruumi ja kui need on liiga täis või liiga rasked, peate lisatasu maksma. USA-s on prioriteetse posti ümbriku valik saadaval alla nelja naela kaaluvate raamatute jaoks. (1,8 kg).Suurus on oluline. Näiteks USPS võtab teilt lisatasu, kui ümbrik on ebaühtlane või jäik.

3
Täiendage ruumi, et saada rohkem ruumi. Karbid pakuvad rohkem kaitset ja neid on erineva suurusega. Kõige väiksemate kastide hind võib olla sama kui postkontori ümbrik. USA laevandusettevõtted, nagu FedEx ja UPS, aktsepteerivad sageli raskemaid pakke. Kasutage neid suuremate või mitme raamatu saatmisel. USA postiteenistuse väikseima kasti kaalupiirang on 4 naela. (1,8 kg). Suuremate kastide kaal on 20 naela. (9,1 kg). Teie postkontor ei pruugi sellest raskemaid kaste vastu võtta. Konsulteerige nende kastide suuruse kohta laevafirmaga. Nad võtavad lisatasu pakendite eest, mis ei vasta nende kasti standardmõõtmetele.

4
Kontrollige postkontorist lennukoti võimalust. Näiteks USA-s pakub postkontor saatmist M-bagiga. M-kott on reserveeritud trükimaterjalide jaoks ja seda saab osta kindla hinnaga. M-koti puhul võetakse kuni 11 naela pakkide eest sama tasu. (5 kg). Kui teie riik pakub sarnast võimalust, on see odavaim viis raamatute saatmiseks. Kõigis USA postkontorites pole M-kotte saadaval. Helistage ette, et näha, kust selle leiate.

5
Saatke väikepakid kiiresti posti teel. Pinnapost tähendab, et pakk liigub mööda maad või merd. Enamik inimesi kasutab neid võimalusi, kuna need on odavamad. Ümbrikud ja karbid liiguvad seda teed mööda ning M-bagsidel on ka võimalus seda teha. Pinnapost on väikepakkide jaoks kõige odavam variant ja selle saab sageli kätte kahe nädala jooksul.

6
Suuremate saadetiste saatmine meritsi. Suuremate koguste raamatute saatmiseks on võimalik reserveerida ruumi kaubalaeval. Võtke ühendust selliste ettevõtetega nagu Seven Seas Worldwide või AbleCargo. Enamikus riikides on see valik saadaval ja teilt tasutakse vähem kui lennupostisaadetise eest. Merereisid võivad olla aeglased, mõne saadetise kohalejõudmine võtab aega kuni paar kuud!

7
Kiireks saatmiseks valige lennupost. Kiiremaks kohaletoimetamiseks kasutatakse tavaliselt lennuposti. Enamik postkontoreid ja laevafirmasid pakub seda võimalust tavapakkide puhul. Võimalik, et saate reserveerida ruumi ka mõnes lennufirmas. Otsige kaubalennukitega ettevõtteid või võtke ühendust riikliku lennufirmaga. Neil võib olla ruumi mõne raamatukasti jaoks, kuid see on kallim kui muud tarnevõimalused.

8
Pakkige raamat kindlalt sisse. Pange iga raamat esmalt veekindlasse kotti. Kinnitage raamat mullikilesse. Kui saadate mitu raamatut, võite need kokku pakkida. Veenduge, et ümbris oleks tihe, et raamat püsiks kindlalt. Täiendav polster võib käsitsemise ajal kahjustada saada.

9
Valige oma karbi või ümbriku suurus. Konsulteerige ettevõttega, et teada saada, milliseid kasti suurusi nad lubavad. Ruumi ja raha säästmiseks tehke oma kastid võimalikult väikeseks ja tasaseks. Näiteks FedExil on 10 kg kast kuni 22 naela kaaluvate saadetiste jaoks. ja 25 kg kast kuni 56 naela kaaluvate saadetiste jaoks. Sulgege kast pakkelindiga. Enamik ettevõtteid pakub transpordimaterjale. Kui võtate enda oma, veenduge, et karp või ümbrik on vastupidav.

10
Kaaluge pakend. Vaadake pakett üle ja veenduge, et see näeb välja turvaline ja valmis reisile minema. Asetage see kaalule. Enamik postkontoreid ja laevandusettevõtteid teeb seda teie eest ja sisestab kaalu oma süsteemi. Valesti kaalutud kastiga võivad kaasneda kulud, mis teie või saaja peate hiljem tasuma. Raskemate pakkide osadeks jagamisel võite säästa saatmiskuludelt. Arvutage, kui palju maksaks teile ühe raske paki asemel kahe paki saatmine. Näiteks M-koti puhul ei tohiks kott koos kotiga kaaluda üle 30 kg.

11
Märgistage kast tarne- ja tagastusaadressiga. Olenemata sellest, kuidas raamatuid saadate, peavad need olema märgistatud. Saatesildid leiate Internetist ja saate printida. Paljudes postkontorites on need ka olemas ja laevafirmad panevad need teie eest sageli peale. Täitke vasakus ülanurgas oma nimi ja aadress. Märkige sildi keskele saaja nimi, aadress, linn ja riik. Kirjutage selgelt ja suurte tähtedega. M-bagi kaudu tarnimisel peate kotile kandmiseks täitma teise aadressisildi.

12
Täitke tollivorm. Kõik rahvusvahelised saadetised peavad olema dokumenteeritud. Postkontorites on need vormid laos ja enamik laevandusettevõtteid täidab teie eest dokumentatsiooni. Näiteks USA-s vajate tõenäoliselt vormi #2976. Ühendkuningriigis võib selleks olla vorm CN22. Täitke vorm võimalikult täpselt. Peate märkima, mida saadate, ja võib-olla ka muid üksikasju, näiteks sellest, millest raamatud on valmistatud. Need vormid leiate Internetist ja saate neid kodus täita. Neid varustavad ka postkontorid ja laevandusettevõtted. Postkontor või kohalik omavalitsus võib vastata kõikidele teie küsimustele.

13
Otsustage, kes maksab imporditollimakse. Mõnikord maksab kohaletoimetamine oodatust rohkem. Riik võib võtta paki eest maksu, mis võib selle vastuvõtjale üllatuseks olla. Laske laevandusettevõttel teie eest kulud välja arvutada. Teie otsustada, kuidas lisatasud jagada, peate tegema koostööd paki saajaga.