Kuidas puuvilju külmutada

Olenemata sellest, kas ostsite hulgi puuvilju, ostsite liiga produktiivseid viljapuid või ostsite lihtsalt liiga palju kaste neid suve kõrgmaasikaid, peate oma lisaviljadega midagi ette võtma. Selle asemel, et lasta sellel raisku minna, võite selle külmutada ja hilisemaks salvestada. Külmutamisprotsess on sama lihtne kui puuviljade puhastamine, lõikamine, külmutamine ja säilitamine!

1
Mustuse eemaldamiseks peske ja hõõruge puuvilju külma veega. See tagab, et te ei tarbi pestitsiide, mis võivad olla puuvilja pinnal. Puhastage puuvilju kindlasti sõrmedega või kasutage harjastega harja. Seejärel patsutage oma puuvilju paberrätikuga kuivaks. Olge puuvilja pesemisel õrn, eriti kui see on küps. Küpsed puuviljad, nagu virsikud, võivad kergesti muljuda. Puuvilju, nagu banaanid, mille koort ei söö, ei pea te neid pesema.

2
Vajadusel eemaldage puuviljadelt koor ja seemned. Mõnel puuviljal, nagu virsikud ja nektariinid, on suured süvendid, mis tuleks enne külmutamist eemaldada. Üldreeglina eemaldage viljalt enne külmutamist alati südamik, vars ja võimalikult palju seemneid. Õunte ja pirnide puhul eemaldage südamik kindlasti enne vilja lõikamist. Võite jätta koore peale või eemaldada. Luuviljaliste (nt nektariinide, virsikute ja ploomide) puhul eemaldage kindlasti kaev. Võite jätta koore peale või eemaldada. Ärge unustage eemaldada kirsside varred ja kaevud. Kui külmutate maasikaid, koorige need enne lõikamise alustamist.

3
Haki puuvili jämedalt, kui soovid seda smuutis kasutada. Kuna segate puuvilju, ei pea see ilus välja nägema. Lõigake terava noaga viljad hästi kiiresti külmutavateks tükkideks ja kontrollige enne külmutamist iga tükk seemnete olemasolu. Kui külmutate marju smuuti jaoks, ei pea te neid üldse lõikama. Kuna need on nii väikesed, külmuvad nad üldiselt kiiresti isegi siis, kui nad on terved.

4
Lõika puuviljad viiludeks või viiludeks, kui kavatsete neid pirukas kasutada. Kui külmutate puuvilju küpsetamiseks või toiduvalmistamiseks, võite soovida, et see näeks ilus välja. Viilutage puuviljad võrdseteks viiludeks või tükkideks, et need näeksid välja esinduslikud, ja küpseksid ahjus ühtlaselt. Kui te ei muretse selle pärast, kuidas teie pirukas puuviljad välja näevad, peaksite siiski püüdma hoida tükid ühesuurused. See tagab, et kõik piruka osad küpsevad ühtlaselt.

5
Asetage puuviljad ühe kihina küpsetusplaadile. Asetage küpsetusplaadile tükk küpsetuspaberit ja asetage puuviljad iga puuviljatüki vahele umbes 0,64–1,27 cm. Kui need külmumisel kattuvad, võivad teie tükid kokku sulada. Kui teil ei ole küpsetuspaberit, võite kasutada vahapaberit või muud mittenakkuvat vooderdust, et puuviljad küpsetusplaadile ei kleepuks. Veenduge, et küpsetusplaat ei kleepuks mahutage oma sügavkülmikusse, enne kui puuvilju sinna panete!

6
Asetage puuviljad tasasele pinnale sügavkülma. Puuviljade nihkumise vältimiseks külmkapis asetage see otse riiulile. Kui leht on kõver, võivad puuviljad üksteise sisse libiseda ja külmumise ajal kokku sulada. Parim on eemaldada sügavkülmikus spetsiaalselt puuvilja jaoks mõeldud riiul. See hoiab ära ka teiste sügavkülmikus olevate esemete kukkumise puuviljadele külmumise ajal, mis võib neid saastada.

7
Jätke puuviljad sügavkülma, kuni puuviljatükid on tahkeks külmunud. Sõltuvalt sellest, millist puuvilju te külmutate, võib see kesta 3 kuni 12 tundi. Ärge jätke puuvilju katmata sügavkülma üle 24 tunni, kuna tükid võivad hakata külmetama. Puuvilju on ohutu kontrollida umbes iga 3 tunni järel, et veenduda, et need külmuvad korralikult ja et ükski tükk poleks kokku kleepunud. Ärge võtke puuvilju sügavkülmast enne, kui olete valmis need konteineritesse viima.

8
Koguge kokku mõned uuesti suletavad sügavkülmikukindlad anumad või kotid. Otsige õhukindlate kaantega taassuletavaid plastmahuteid, et niiskust eemal hoida. Veenduge, et plast on sügavkülmikus kasutamiseks ohutu, kuna mõned plastikud võivad külmal temperatuuril muutuda rabedaks ja puruneda. Kui teil ei ole anumat, võite puuvilja hoidmiseks kasutada suletavaid sügavkülmakotte. Samuti on hea mõte märkida konteinerile või kottile puuvilja tüüp ja külmutamise kuupäev.

9
Viige puuviljad sügavkülmikusse ohutusse anumasse. Kui teie puuviljad on täielikult külmunud, võite selle küpsetusplaadilt eemaldada ja viia ettevalmistatud anumatesse. Kasutage spaatlit või nuga, et eraldada küpsetuspaberist kleepuvad tükid ja proovige hoida igas konteineris ainult ühte tüüpi puuvilju. Puuvilja teisaldamisel vältige nende sõrmega puudutamist, sest tükid võivad kiiresti sulada. Kui soovite oma käsi kasutada, pange kätte paar kilekindaid, et käte kuumus ei sulataks puuvilju! Kui kasutate sügavkülmakotte, suruge enne koti uuesti sulgemist võimalikult palju õhku välja.

10
Külmutatud puuviljade värskena hoidmiseks kasutage vaakumtihendit. Mõnikord võivad külmutatud puuviljad pikka aega sügavkülmas seistes oma maitse kaotada. Selle vältimiseks pakkige puuviljad vaakumkinnituskottidesse ja asetage lahtine ots vaakumtihendisse. Lülitage see sisse ja oodake, kuni kogu õhk kotist välja imetakse. Seejärel saate koti pitseri küljest eemaldada. Olenevalt kasutatavast tihendist peate võib-olla puuviljade kasutamiseks kotid lahti lõikama.

11
Asetage puuviljad tagasi sügavkülma kuni 3 kuuks. Külmutatud puuviljad säilivad sügavkülmas väga kaua, enne kui need hakkavad vähem värskelt maitsema. Kui olete valmis oma puuvilju kasutama, võite puuviljad sulatada või kasutada tükke, kui need on veel külmunud. Kui te pole kindel, kuidas külmutatud puuvilju kasutada, võite küpsetada õunakooki või teha mustikamuffineid. , tee värskendav puuviljasmuuti või isegi kaunis jogurtiparfee.