Kuidas puhastada popkorni masinat

Popkorn võib olla maitsev suupiste, olgu see siis kodus või müügiboksis. Et teil oleks iga kord kõige maitsvam popkorn, vajavad nii kodused kui ka kaubanduslikud popkornitootjad regulaarset puhastamist. Koduseid popkornimasinaid, sealhulgas kuumaõhuga popkornimasinaid ja pliidiplaadi valmistajaid, saab kergesti pesta käsitsi seebi ja veega, samas kui kaubanduslikud tootjad vajavad põhjalikumat puhastamist toidukindlate ammoniaagivabade puhastusvahenditega.

1
Jahutage seadet. Enne puhastamist laske seadmel täielikult jahtuda, kui kõik osad on paigas. Seadmel tuleb lasta ise jahtuda. Ärge sisestage masinasse vett ega muid aineid, mis aitavad masinat jahutada. Ühendage masin vooluvõrgust lahti, laske sellel jahtuda. Kuigi paljud masinad võivad jahtuda kõigest tunniga, võib olla soovitatav lasta masinal mõni tund või üleöö seista. laske sellel täielikult jahtuda.

2
Peske kate ja sulatusmasin. Peske katet, võisulatustopsi ja muid eemaldatavaid osi nõudeseebi või pehme pesuvahendi ja sooja veega. Kui tootja käsiraamatus pole konkreetselt öeldud, et komponendid on nõudepesumasinas pestavad, peske kõiki komponente käsitsi.Ärge peske elektrilisi ega mitteeemaldatavaid komponente veega, kuna see võib kahjustada tootjat.Kasutage eemaldatavate osade pesemiseks käsna või pesulappi . Ärge kasutage terasvilla ega muid küürimisvahendeid. Enne nende vahetamist laske komponentidel kuivatusrestil või letil täielikult kuivada.

3
Loputage renni niiske lapiga. Kui renn ei ole eemaldatav, pühkige see niiske lapiga. Vältige hüppamiskambri seest loputamist, kuna see võib põhjustada probleeme elektriseadmetega. Puhastage praht hüppamiskambrist kuiva puhastuslapiga, nagu mikrokiudlapp või fliispuhastusvahend.

4
Vahetage kõik komponendid välja ja säilitage. Kui kõik komponendid on puhtad ja kuivad, asetage need tagasi sobivatesse kohtadesse popkornivalmistajale. Hoidke seadet kuivas kohas, näiteks köögis olevas kapis või riiulis. Pistiku kahjustamise vältimiseks veenduge, et juhe oleks korralikult mähitud ja ei rippuks seadme hoiustamise ajal alla.

5
Laske tegijal jahtuda. Enne pliidiplaadi popkorniseadme puhastamist laske sellel täielikult jahtuda. Enne seadme käsitsemist peab seade olema katsudes jahe. Enne seadme puhastamist on soovitatav eemaldada ka kõik kasutamata või kasutamata popkorni tükid ja tuumad.

6
Pühkige õli ja või ära. Kasutage kuiva kaltsu või paberrätikut, et pühkida popkornivalmistaja sisemusest üleliigne õli või või. Ärge kasutage puhastusvahendeid, vaid kasutage liigse rasva eemaldamiseks rätikut. Mõned eelistavad masinat pesta ainult iga nelja kuni viie kasutuskorra järel. Isegi kui otsustate masinat mitte täielikult pesta, tuleb õli ja või pärast iga kasutuskorda ära pühkida.

7
Peske seadet soojas seebivees. Peske oma pliidiplaati käsitsi soojas vees kas nõudeseebi või pehme pesuvahendiga. Kuna enamikul pliidiplaadiga popkornivalmistajatel pole elektrilisi komponente, saab need täielikult vee alla panna. Loputage seep või pesuvahend enne kuivamist kindlasti puhta värske veega maha.

8
Kuivatage restil või letil. Enne hoiustamist laske seadmel õhu käes kuivada nõuderiiulil või tööpinnal. Hoidke seadet kasutuskordade vahepeal koos kuivas kohas, näiteks köögikapis. Lihtsamaks kasutamiseks hoidke kaant koos tegija potiga.

9
Lülitage masin välja ja eemaldage vooluvõrgust. Enne alustamist veenduge, et kõik tuled ja küttekomponendid on välja lülitatud ning masin on vooluvõrgust täielikult lahti ühendatud. Enne puhastamise alustamist laske veekeetjal vähemalt tund jahtuda. Enne puhastamise alustamist tuleb veekeetjast eemaldada kõik popkorn ja tuumad. Veekeetja peab olema katsudes jahe. Hõljutage oma käsi veekeetja lähedal, ilma metalliga kokku puutumata. Kui tunnete veekeetjast soojust kiirgamas, on see puhastamise alustamiseks liiga soe.

10
Eemaldage veekeetja seadmest. Ühendage veekeetja vooluvõrgust lahti ja eemaldage see suuremast seadmest, et seda saaks kergesti pühkida. Kasutage veekeetja seest ja väljast puhastamiseks niisket käsna või rätikut. Ärge kastke veekeetjat, kuna see võib kahjustada saada. Kui veekeetja on pühitud, paigaldage see uuesti masinasse.

11
Keeda veekeetja välja. Olenevalt kasutusest korra nädalas kuni kord kuus keetke veekeetja välja, kasutades selleks spetsiaalselt valmistatud veekeetja puhastusvahendit, mis on saadaval enamikus köögitarvete kauplustes. Segage puhastusvahendi kontsentraat vajaliku koguse veega, nagu on märgitud pakendil, ja ajage see ühendatud veekeetjas keemiseni. Kui puhastuslahus on keema tõusnud, eemaldage kogu seade vooluvõrgust ja laske lahusel seista. puhastuslahuse kontsentraadi pakendil märgitud ajavahemik.

12
Nõruta ja loputa veekeetja. Tühjendage vedelik veekeetjast kraanikausi kohal. Kui veekeetja on tühjenenud, loputage see märja lapi või käsnaga täielikult välja. Veekeetja täielikuks loputamiseks võib käsnaga kuluda mitu korda. Kui veekeetja on loputatud, asetage see tagasi seadmesse.

13
Kasutage klaasi pühkimiseks mitte-ammoniaagipõhist puhastusvahendit. Klaasi ja sisemiste metallpindade pühkimiseks otsige toidukindlat ammoniaagivaba puhastusvahendit. Kasutage puhastusvahendi ärapühkimiseks rätikut ja laske pinnal enne masina uuesti sisselülitamist täielikult kuivada. Enne kasutamist lugege hoolikalt puhastusvahendi juhiseid. See peaks olema ohutu nii metall- kui ka klaaspindadele. Etiketil peaks olema ka teada, kas peate pinda pärast kasutamist veega loputama. Toiduohutuid puhastusvahendeid on tavaliselt saadaval köögitarvete jaemüüjatelt ja ka Internetist.

14
Puhastage välispind. Pühkige välispinnad niiske rätikuga maha. Kui seal on laike, nagu sõrmejäljed või õlilaigud, kasutage märkide ja prahi eemaldamiseks toidukindlat klaasipuhastusvahendit. Metallväliseid pindu saab üldiselt puhastada sooja veega ja tavaliselt pole vaja spetsiaalset puhastusvahendit. Nõudepesuseep ja soe vesi võivad aidata eemaldada kõik metallpindadel olevad laigud.