Kuidas puhastada mustaks läinud või põlenud kohvikannu

Kui unustate enne hommikuti kodust lahkumist kohvimasina välja lülitada või jätate kohvimasina ööseks tööle, võib see teie kohvimasina välimust negatiivselt mõjutada. Kui jätate poti liiga kauaks põletile, võib see põhjustada kõrbemisjälgi ja värvimuutust poti põhjas. See mitte ainult ei näe inetu välja, vaid võib ka teie tavapärasele joe-tassile halva maitse anda.

1
Lisage oma kohvikannule soola ja jääd. Alustuseks loputage oma kohvikannu korralikult. Seejärel asetage kohvikannu ½ tassi soola. Seda on vaja värvimuutuste ja põletusjälgede leevendamiseks. Pärast seda lisage kaks tassi purustatud jääd või nii palju jääd, et pott oleks poolenisti täidetud.

2
Lisage soola ja jää segule vesi ja sidrun. Lisage kohvikannu soolale ja jääle tass vett. Järgige vett, pigistades potti 1/4 sidruni mahla. Lisavee lisamisel on oluline, et see oleks külm. Jääga segatud kuum vesi põhjustab poti pragunemise või purunemise.

3
Loksutage lahus potis ringi. Suitsutades ja keerutades hakkate nägema, kuidas põlenud pruun kiht pinnalt tõuseb. Jälgige plekki ja vett, et mõõta plekki paranemist ja seda, kas see eemaldab või mitte. Kui vesi muutub liiga tumedaks, et näha pleki ja/või värvimuutuse erinevust, tühjendage kohvikann ja alustage lisamise protsessi. Protsessi jätkamiseks pange potti sool, jää, vesi ja sidrunimahl. Jätkake segu mitmes suunas nipsutamist. Pidage meeles, et tõsised põletused vajavad lahuses leotamiseks rohkem aega, seega olge kannatlik ja usaldage protsessi.

4
Peske kohvikann enne kasutamist nagu tavaliselt. Et vältida endale soolase või hapu kohvi valmistamist, loputage pott põhjalikult, kui värvimuutus on nähtavalt eemaldatud. Kui olete kohvikannu pehme lapiga kuivatanud, olete valmis seda uuesti kasutama ja maitsvat tassi kohvi valmistama.

5
Eemaldage kile või põlenud plekid äädika abil. Valge äädikas on tuntud oma eriliste puhastusomaduste poolest ja sobib suurepäraselt tõrksatele mustaks muutunud või põlenud plekkidele kohvikannidel. Täida pott ääreni valge äädikaga. Laske sellel leotada üleöö.

6
Valage äädikas suurde kaussi. Asetage kauss hilisemaks ajaks kõrvale ja peske kohvikann kuuma seebiveega välja. Suurem osa kohvikannule kogunenud pruunidest plekkidest peaks olema täielikult kadunud.

7
Leotage potti uuesti, kui plekid on endiselt nähtavad. Täitke kohvikann säästetud äädikaga ja laske sellel üleöö leotada. Korrake eelmist sammu, kuni kõik tõrksad plekid on eemaldatud ja kohvikann näeb taas välja nagu uus.

8
Kasutage kohvikannu puhastamiseks söögisoodat ja vett. Valage potti üks tass söögisoodat ja täitke see täielikult veega. Lülitage kohvimasin sisse, et nii potis olev vesi kui ka sooda keemiseni kuumutada.

9
Alustage oma kohvikannu puhastamist. Eemaldage kohvikann tulelt. Laske segul settida ja seista umbes 10 minutit. Kui see on veidi jahtunud, kasutage potti õrnalt puhastamiseks pehmet lappi või mitteabrasiivseid puhastuslappe. Olge puhastamisel ettevaatlik poti kuumade külgede suhtes.

10
Puhastage ülejäänud plekid, moodustades potti pasta. Kui ka peale söögisooda/vee keetmist jääb plekke üle, siis võta pott ja vala peaaegu kogu segu sellest välja. Pasta saamiseks lisage potti rohkem söögisoodat. Puhastage pott pastaga välja. Kui pott on roostevabast terasest, peske see hoolikalt välja, et see kasutamiseks ette valmistada.