Kuidas praadida baklažaani

Baklažaan on munakujuline puuvili. Baklažaan, öövihk, on seotud tomatite, kartulite ja paprikatega. Baklažaanis on palju mineraale ja vitamiine ning antioksüdantseid ühendeid, mis võivad alandada kolesterooli. Baklažaani praadimine on üks viis selle tervisliku ja toitva puuvilja valmistamiseks. Baklažaane on mitut sorti ja Aasias kasvatatakse väiksemaid taimi ja praetakse neid tervelt.

1
Valige baklažaanid, mis tunduvad rasked ja tugevad. Baklažaani küpsetamisel soovite valida sileda ja särava nahaga baklažaanid.

2
Hoidke baklažaane külmkapis, kuni olete valmis neid praadima. Baklažaanid on õrnad ja hävivad kiiresti.

3
Eemaldage suurtelt või valgetelt baklažaanidelt nahk. Koorige nahk roostevabast terasest koorimisnoaga. Baklažaanide küpsetamiseks ettevalmistamiseks ärge kasutage süsinikterasest nuga, sest süsinik reageerib baklažaani fütotoitainetega ja muudab baklažaani mustaks.

4
Lõika baklažaan roostevabast terasest noaga õhukesteks viiludeks.

5
Pehmendage oma baklažaan. Baklažaani praadides tahad pehmeid ja õrnaid tükke. Puista baklažaan soolaga ja lase 20–30 minutit taheneda. See tõmbab osa niiskusest baklažaanist välja ja takistab sellel toiduõli imamast.

6
Loputage baklažaan veega maha. Kui valmistate baklažaane toiduvalmistamiseks, võite eemaldada osa soolast.

7
Sega 1 tl. (4,929 cc) kurkumipulbrit, 1 tl. (4,929 cc) hakitud küüslauku ja 1 tl. (4,929 cc) soola kaussi.

8
Valage pannile 1/4 tassi (60 ml) toiduõli. Pange pann pliidile ja keerake põleti keskmisele madalale. Baklažaani praadimisel soovite enne baklažaani küpsetamist õli soojendada.

9
Asetage viilutatud baklažaan maitseainete kaussi ja liigutage neid ümber, et need vürtsidega katta.

10
Prae baklažaaniviile mõlemalt poolt 2–4 minutit. Baklažaani küpsetamisel soovite selle täielikult küpsetada, et kogu maitse esile tuua.

11
Valmis.

12
Valage pannile 1 tolli (2,54 cm) toiduõli. Baklažaani küpsetamisel võite kasutada seesamiõli, oliiviõli, wokõli, võid või taimeõli.

13
Pange praepann põletile ja keerake põleti keskmisele kuumusele.

14
Murra 1 muna ja klopi seda kausis 1–2 minutit.

15
Kasta baklažaaniviilud muna sisse. Muna aitab paneeritud segul viiludele kleepuda, kui valmistate baklažaani toiduvalmistamiseks.

16
Sega 1/2 tassi (118,29 ml) jahu, 1/4 tl. (1,232 cc) maisitärklist, 1 tl. soola (4,929 cc) ja 1/2 tl. (2,464 cc) pipart teises kausis.

17
Veereta munaga kaetud baklažaaniviile jahusegus, kattes need täielikult.

18
Pane pekstud baklažaaniviilud praepannile. Baklažaani praadimine võib põhjustada õli mullitamist, seega olge ettevaatlik, et mitte põletada.

19
Küpseta baklažaane, kuni need muutuvad kuldseks. Pöörake neid mitu korda ümber, et nad ei põleks.

20
Eemaldage pekstud baklažaan ja nõrutage paberrätikutel.

21
Valmis.