Kuidas poolitada muna

Mõnikord nõuab retsept pool muna või mõnikord soovite retsepti muuta, nii et vajate ainult poolt muna. Muna õigeks poolitamiseks on nipp kõigepealt vahustada, olenemata sellest, kas kasutate tervet muna või ainult valget või munakollast. Kui kasutate ainult valget või munakollast, on munade poolitamiseks ülioluline nende õige eraldamine.

1
Murra muna kaussi. Koputage munaga õrnalt vastu kausi serva või vastu letti. Kui teil on kestas pragu, asetage sõrm praosse ja tõmmake kest lahti. Seejärel valage kogu muna – valge ja munakollane – kaussi.

2
Vahusta munakollane ja valge kokku. Selleks võite kasutada kahvlit või visplit. Liigutage kahvlit või vispeldage ringikujuliste liigutustega munas, veendudes, et ikke murda. Muna vahustatakse täielikult, kui segu on kollast värvi.

3
Jagage segu pooleks. Vahustatud muna võid mõõta mõõtetopsis või skaalaga, kui see on olemas. Jagage see pooleks, eemaldades poole kogu kogusest (tavaliselt väikese tassi või lusikaga).

4
Eraldage valge ja munakollane koorega. Murdke muna ettevaatlikult lahti, tõmmake koor lahti ja seejärel kasutage muna eraldamiseks koort ennast. Hoidke koorepooli kausi kohal mõne tolli kaugusel. Vala munakollane kahe poole vahele edasi-tagasi, kuni valge pudendub.

5
Eralda muna sõela abil. Lihtsalt purustage kest, visake valge ja munakollane sõelale ning vaadake, kuidas valge ära kukub.

6
Vahusta valge või munakollane. Kui olete muna eraldanud, vahustage väikeses kausis vajalik osa. Valge vahustatakse korralikult, kui see muutub veidi vahuseks. Kollane vahustatakse korralikult, kui see on veidi kihisev.

7
Jagage segu pooleks. Kui olete munakollase või valge vahustamise lõpetanud, eemaldage pool segust mõõtetopsi abil. Külmutage ülejäänud.