Kuidas pesta veisehakkliha

Veisehakkliha (või mõnes kohas tuntud hakkliha) kasutatakse paljudes põhiroogades, sealhulgas lasanjes, lihaleivas ja üha populaarsemas hamburgeris. Kuigi see pole kultuurilistel põhjustel ja isikliku eelistuse tõttu vajalik, meeldib paljudele inimestele enne küpsetamist toorest veisehakkliha veega pesta või loputada – et eemaldada liigne veri, vedelik ja mikroobid, mida töötlemisettevõttes liha käitlevad inimesed üle kanduvad.

1
Lugege retsept hoolikalt läbi. Mõned retseptid ütlevad teile, et MITTE veisehakkliha pesta. Seda seetõttu, et liha pesemine ja vee lisamine vähendab selle konkreetse retsepti maitset ja mõju. Lugege retsept alati vähemalt kaks korda läbi, et veenduda, et saate juhistest aru.

2
Koguge kokku kogu vajalik varustus. Veisehakkliha pesemiseks vajate juurdepääsu kööki, kus on kraanikauss, kus on voolav vesi, ja vaba pingiala. Kasutage ala, mida ei kasutata muu toidu valmistamiseks. Vaja läheb: metallist kurn või kurnKaks suurt kaussi Mõned paberrätikud

3
Pane selga põll ja paar kummikindaid. Põlle kandmine takistab teie riiete märjaks saamist ega liha, lihamahla ja verega saastumist. Kummikindad hoiavad teie käed puhtad ja ei lase liha küünte alla kinni jääda.

4
Asetage metallist kurn (või ühe kausi peale sõel) kraanikaussi. Selle eesmärk on vältida veisehakkliha kukkumist köögivalamusse või vette, kui te seda pesete. Kui kasutate kurna, peate selle all olevat kaussi regulaarselt tühjendama, kuna see täitub veega. Kasutage ainult metallist, klaasist või keraamilisi kausse, mida saab puhastada kuuma vee ja pleegituslahusega. Metall, klaas ja keraamika ei hoia baktereid ega mikroobe nagu puit või plast.

5
Keerake külmkraan lahti ja eemaldage veisehakkliha pakendist. Liha pesemisel peaks vee temperatuur olema alati külm. Kui kasutate veisehakkliha pesemiseks kuuma vett, hakkate liha küpsetama. Kuuma vee kasutamisel on oht ka käsi põletada.

6
Loputage veisehakkliha jaheda vee all. Lõika liha kätega väiksemateks tükkideks, et kogu liigne veri oleks eemaldatud. Pese liha osade kaupa. Ärge proovige seda kõike korraga teha. Võtke aega. Veenduge, et liha pesemise ajal ei pritsiks kraanikausist vett põrandale. Kõik lihast pärineva veega puudutatud pinnad tuleb põhjalikult puhastada ja kuivatada.

7
Patsuta pestud liha paberrätikuga kuivaks. Olge õrn ja ärge suruge liha kuivaks patsutades. Asetage äsja pestud ja kuivatatud liha teise puhtasse kaussi. Teie veisehakkliha on nüüd küpsetamiseks valmis.

8
Puhastage oma köök. Pärast veisehakkliha pesemist vältige bakteriaalset ristsaastumist, puhastades seda kuuma seebiveega. Pühkige põhjalikult oma kraanikauss, kraanid, riistad, lõikelauad ja kõik köögilauad. Puhastage kõik, mis võis kokku puutuda toore veiselihaga. Steriliseerige köögipinnad lahusega, mis sisaldab 1 supilusikatäit (14,8 ml) valgendit galloni kohta. veest. Loputage ja kuivatage õhu käes või kuivatage puhta paberrätikuga. Visake kasutatud paberrätikud prügikasti. Kui kasutate puhastamiseks riidest rätikut, pange see pesumasinasse kuuma tsentrifuugimise tsüklisse.

9
Peske käsi. Pärast veisehakkliha pesemist puhastage käsi sooja vee ja seebiga tervelt 20 sekundit. Käte pesemine pärast liha või selle pakendi käitlemist on äärmiselt oluline, et vältida toidu ristsaastumist ja haigusi. Käte pesemiseks tehke need kraani all märjaks ja määrige seebiga. Vahu saamiseks hõõruge käsi kokku. Loputage veega ja kuivatage käed puhtal rätikul. Ärge unustage pesta käte tagakülgi, randmeid ja küünealuseid.