Kuidas parti küpsetada

Pardil on tugevam ja rikkalikum maitse kui teistel kodulindudel, kuna pardiliha sisaldab rohkem õli. Pardiliha on sageli ette nähtud erilisteks puhkudeks, kuid seda on üsna lihtne valmistada ja see on mitmekülgne alus paljudele maitsetele. Lugege edasi, et saada teavet selle kohta, kuidas valida pardiliha ja praadida terve parti, pardi rinnatükke pannil praadida ja pardikoivasid praadida.

1
Aseta part lõikelauale. Lõika ära tiibade tipud. Eemaldage üleliigne rasv kaelalt ja kehaõõnest.

2
Loputage pardi seest ja väljast külma veega. Patsuta see paberrätikuga kuivaks.

3
Torgake pardi nahk ja paks rasvakiht läbi. Kasutage nuga või vardas ja tehke augustused ühe tolli (2,5 cm) intervalliga. Torka kindlasti läbi naha alla jääva rasvakihi, kuid mitte liha sisse. Lihakihini jõudes tunnete vastupanu. Kui ostsite pardiliha, mille nahk ja rasvakiht on eemaldatud, võite selle sammu vahele jätta.

4
Pane ettevalmistatud part, rinnapool ülespoole, röstimispanni sees olevale restile. Part ei küpse korralikult, kui ta pole restil, kust rasvakiht lihast maha nõrguda.

5
Vala pardile 2–3 tassi keeva vett. Laske veel panni põhja koguneda. Keev vesi hakkab rasvakihti sulatama ja aitab küpsetamise ajal nahal krõbedaks muutuda.

6
Hõõru pardi seest ja väljast soola ja pipart.

7
Avage eelsoojendatud ahi (425 °F) ja sisestage pardi- ja praepann. Ärge katke parti.

8
Rösti parti umbes 3 tundi, iga 30 minuti järel parti keerates.

9
Eemaldage röstimispann ahjust ja kontrollige, kas part on küpsetamise lõpetanud. Sisestage küpsetustermomeeter pardiliha kõige paksemasse kohta, kas rinna või reie sisse. Veenduge, et termomeeter ei puudutaks ühtegi luu. Täielikult küpsetatud pardi sisetemperatuur peaks olema 165 kraadi Fahrenheiti (74 kraadi Celsiuse järgi). Kontrollige, kas pardi nahk on krõbe ja rasvakiht on täielikult sulanud ja pardi küljest nõrgunud. Kui jah, siis on teie part toiduvalmistamise lõpetanud. Kui ei, lülitage ahi praadimisele ja pange röstimispann ja part ahju tagasi. Hauta umbes 10 minutit.

10
Tõsta part lõikelauale. Enne nikerdamist laske sellel 15 minutit puhata.

11
Serveeritud.

12
Eemalda pardi rinnad külmkapist. Tõsta need jahedasse vette ja kuivata paberrätikuga. Viirutage nahk noaga mõlemalt poolt ristviirutusega. Ristviirutus aitab nahal krõbedaks muutuda. Vältige liha sisse lõikamist.

13
Soola rinnad mõlemalt poolt. Asetage need taldrikule ja laske neil toatemperatuurini soojeneda.

14
Kraabi pardirindelt niiskust. Kasutage noa nüri külge, et soolatud rindadest välja tulnud niiskus ära kraapida. Liigne niiskus ei lase nahal krõbedaks muutuda.

15
Kuumutage malmpanni või mittenakkuvat panni keskmisel kuumusel. Laota pardirinnad pannile nahapoolsed küljed allapoole. Küpseta 3–5 minutit, olenevalt rindade suurusest.

16
Keerake rinnad tangidega teisele poole. Küpseta veel 3–5 minutit.Pärast rindade ümberpööramist soola nüüd katmata nahk. See muudab naha veelgi krõbedamaks ja maitsekamaks.

17
Servad küpsetamiseks tõsta pardirinnad külgedele. Toetage rinnad üksteise vastu, et servad saaksid mõlemalt poolt umbes minuti küpseda.

18
Eemaldage rinnad pannilt. Asetage need lõikelauale ja laske neil enne serveerimiseks viilutamist 5 minutit puhata.

19
Kuumuta ahi temperatuurini 400 kraadi Fahrenheiti (204 kraadi Celsiuse järgi).

20
Kuumuta malmist pannil või muul ahjukindlal pannil keskmisel kuumusel. Aseta pardikoivad pannile nahaga allapoole. Puista koivad soola ja pipraga ning lase neil küpseda, kuni nahk on pruunistunud, umbes 3 minutit. Pöörake jalad tangidega ümber ja küpsetage neid lihapoolel veel minut aega. Asetage need taldrikule.

21
Valage rasv pannilt anumasse. Lisage pannile tagasi 2 supilusikatäit rasva, hoides seda keskmisel kuumusel.

22
Lisa köögiviljad pannile. Prae neid, kuni sibul on läbipaistev, umbes 5 minutit.

23
Aseta pardikoivad tagasi pannile.

24
Vala kanapuljong koos pardikoivade ja köögiviljadega pannile.

25
Asetage pann ahju. Küpseta 30 minutit. Keera kuumus alla 350 kraadi Fahrenheiti (177 kraadi Celsiuse järgi) ja küpseta veel 30 minutit.

26
Eemaldage pann ahjust. Pardikoivad valmistatakse nii, et nende liha on pehme ja neid ümbritsev vedelik väheneb poole võrra.