Kuidas panna hambakaitsmed hobuse hammusse

Hammustuskaitsed võivad aidata kaitsta teie hobuse suud, kuid neid on raske selga panna, kuna tugev kumm ei venib üle natuke suuremate põsetükkide. Traditsiooniliselt keedate kummi nii, et see muutuks paljaste kätega venitamiseks piisavalt pehmeks, kuid te ei pea seda isegi tegema, kui kasutate bitikaitse välja venitamiseks nööri või jalarihmasid. Kui olete selle välja venitanud, võite lihtsalt suruda otsakurõnga läbi kaitsete, et need paigale libistada.

1
Laske otsakukaitsel umbes 30 minutit soojeneda. Kui on palav päev, pange see õue päikese kätte, et see saaks kummi soojendada. Teine võimalus on asetada see kuuma auto armatuurlauale. Soojendades on kummi kergem venitada. Kuigi see pole tingimata vajalik, muudab see protsessi lihtsamaks. Samuti võite selle umbes 10 minutiks keevasse kuuma vette panna, et see pehmeneks. Mõned inimesed küpsetavad seda isegi 1-2 minutit mikrolaineahjus.

2
Võtke ots peavarda küljest ära. Keerake lahti rihmad, mis kinnitavad otsaku peavarda külge. Kui te seda sammu ei tee, ei saa te bitikaitseid peale libistada. Need libisevad üle otsaku otsas olevate rõngaste, kuhu on kinnitatud rihmad. Otsiku kaitsmed kinnituvad otsaku külge, et vältida selle pigistamist teie hobuse suu külge.

3
Lükake nöörijupp läbi otsaku kaitse keskosa. Voldi nöör pooleks ja suru kokkuvolditud tükk läbi otsaku keskosa. Lükake otsad läbi silmuse, mille olete just keskelt läbi tõmmanud. Pingutage seda, et siduda nöör otsakaitsme külge. Kasutage tükki, mis on vähemalt 1,8 meetrit pikk.

4
Tee oma jalale suur aas nöörile, mille äsja kaitsest läbi libisesid. Siinkohal saate nööri sellele küljele siduda aasa. Aasa ülaosa sidumiseks võite kasutada libisemissõlme või ruudukujulist sõlme. Aas peab olema piisavalt suur, et jalg läbi saaks. Peate sellesse minuti pärast sisse astuma.

5
Siduge teine ​​nöör ka kaitse teisele küljele. Korrake nööri pooleks voltimist ja tõmbamist läbi otsaku kaitse keskosa. Tõmmake nööri otsad läbi äsja tehtud aasa ja tõmmake seda, et pingutada see esimesest nöörijupist risti. Kasutage tükki, mis on umbes 1,8 meetrit pikk. Te ei pea jalga tegema. silmus sellel küljel.

6
Venitage otsakaitsme tugeva reelingu ja jala abil. Seo ots ilma jalaaasata millegi tugeva külge, näiteks reelingule või isegi ukselingile. Tooge sõrmus teiselt poolt alla ja astuge selle sisse, et see välja sirutada. Hoidke otsaku rõngast selle kohal, et määrata, kui palju teil on vaja kaitset venitada. Kui teie nöör ei ole väga pikk, ei saa te tõenäoliselt seda lõpuni maapinnani tõmmata, seega olge tasakaalu hoidmisel ettevaatlik.

7
Sisestage otsaku rõngas kaitsesse. Kui kaitse on välja venitatud, suruge käega otsaku otsas olev rõngas läbi kaitse. See võib nõuda mõningast pingutust, kuna otsaku kaitses olev auk on väiksem kui otsaku rõngas, kuni see venib. Siiski peaks teil olema võimalik see läbi saada minuti või paariga. Kui otsaku kaitse on otsaku küljes, keerake nöör lahti või lõigake nöör lahti ja tõmmake see kaitsest välja. Tehke sama teise otsakaitsega, libistades seda kummalegi poole. Kui olete lõpetanud, kinnitage otsak uuesti peavarda külge. Otsiku hobusele panemiseks libistage kaitsed otsteni, nii et mõlemal pool hobuse suud oleks üks.

8
Jätke bitikaitse 30 minutiks sooja või kuuma kohta. Pange see näiteks päikese kätte, et aidata kummi pehmendada ja hõlbustada venitamist. Umbes sama kaua võib ka kuuma autosse jätta. Kuigi see samm pole absoluutselt vajalik, muudab see töö lihtsamaks. Teise võimalusena asetage bitikaitse 5–10 minutiks kuuma keeva vette, et see soojendada. Mõned inimesed kasutavad kaitset ka umbes 30 sekundiks mikrolaineahjus.

9
Tõmmake jalarihm läbi otsaku kaitses oleva augu. Võimalik, et peate rihma läbi tõmbamiseks veidi laiuse suunas kokku voltima. Tõmmake see välja, kuni teil on otsaku kaitsme ühel küljel 2 ühtlast otsa üksteise kõrval, nii et jalarihma keskosa läbib augu.

10
Tõmmake teine ​​jalarihm läbi esimese jalarihma vastas oleva augu. Hoides esimest rihma paigal, tõmmake teine ​​jalarihm läbi otsaku kaitse keskosa. Tõmmake seda välja, kuni kaks otsa on ka sellel küljel ühtlased. Sel hetkel peaks teil olema 2 jalarihma, mis on keermestatud läbi otsaku kaitse keskosa. Need peaksid asuma üksteise vastas ja igaüks neist peaks olema kahekordistunud. Otsikukaitse välja sirutamiseks peaksite saama mõlemalt küljelt tõmmata.

11
Seisake ühel jalarihmade komplektil. Pange 1 komplekt jalarihmasid põrandale ja veenduge, et teil oleks maapinnal umbes 6–8 tolli (15–20 cm). Astuge jalarihmadele, et need paigal hoida. Olge ettevaatlik, et mitte kaotada tasakaalu! Vajadusel hoidke kinni reelingust või ukselinkist.

12
Tõmmake üles teine ​​jalarihmade komplekt. Haarake teisest jalarihmade komplektist ja tõmmake kogu oma jõust üles. Veenduge, et seisate esimesel jalarihmade komplektil, et need paigal püsiksid. Kui tõmbate üles, hakkab otsaku kaitse välja venima, jättes otsaku jaoks ruumi. Kui soovite, võite hoida ühest otsast kinni, samal ajal kui keegi teine ​​hoiab teisest kinni, selle asemel et proovida sellele peale astuda.

13
Lükake otsik kaitsetesse. Kui kaitse on piisavalt välja venitatud, suruge oma käega otsaku otsas olev aas läbi otsakaitsme. See võib võtta veidi viimistlemist, kuid teil peaks olema võimalik see üsna lihtsalt läbi suruda. Kui see on otsaku peal, libistage jalarihmad sellest välja. Korrake toimingut teise kaitsme jaoks. Pole tähtis, kummalt küljelt kaitse üle libistate, sest liigutate selle lihtsalt üle minuti. Enne otsaku pealepanemist libistage kaitsed otsaku mõlemale küljele nii, et need oleksid vastu rõngaid. kummalegi poole.