Kuidas Panettone’i lõigata

Panettone on traditsiooniline Itaalia magus leib, mida serveeritakse kõige sagedamini jõulude ja uusaasta pidustuste ajal. See on maitsev maius, mida saate süüa iseseisvalt vahepalana, võib-olla kohvi kõrvale või pärast sööki magustoiduna. Saate seda isegi maitsestada magusate kreemidega või kombineerida magusa veiniga, et muuta see veelgi erilisemaks ja maitsvamaks. Ümmarguse panettone pätsi viiludeks lõikamiseks on vaja ainult sakilist nuga.

1
Kuumutage panettone mikrolaineahjus või ahjus, kui soovite seda soojalt süüa. Eemaldage panettone’i välispakend, jättes selle pätsi külge kleepunud pabervormi sisse. Küpsetage seda mikrolaineahjus 1 minut või asetage see soojendamiseks umbes 30 minutiks 40 °C (104 °F) ahju. Panettone on tavaliselt karbis või kilekotis või paberist ümbrises, mis on lindiga kinni seotud. See on välispakend, mis tuleb enne pätsi soojendamist eemaldada.

2
Enne panettone pätsi lõikamist eemaldage kogu ümbris. Võtke panettone kaasas olevast karbist, kilekotist või paberpakendist välja. Rebige ja eemaldage paber- ja pappvorm pätsi külgedelt ja põhjast. Võite jätta ümbrise pätsi lõikamise ajaks peale, kui tahan ainult osa sellest süüa. Lihtsalt lõigake paberist otse läbi, seejärel eemaldage see enne serveerimist igalt üksikult viilult.

3
Torka pikk sakiline nuga 45-kraadise nurga all pätsi keskele. Asetage päts lõikelauale või serveerimisvaagnale ja haarake ühte oma käest pikk sakiline nuga, näiteks tavaline leivanuga. Asetage noa ots pätsi peale keskele, seejärel torgake see umbes 45 kraadi juures sisse, et hakata pätsi viilutama. Kui soovite pätsi stabiliseerida, võite teises käes kasutada suurt nikerduskahvlit. lõika seda.

4
Viilutage otse läbi panettone kuni põhjani. Liigutage sakilist nuga saagimisliigutusega edasi-tagasi, samal ajal kui vajutate seda pätsi põhja poole. Lõikelauani jõudes peatuge. Püüdke mitte lasta noa otsal üheski punktis panettone’i keskpunktist mööda minna. Nii on lihtsam leiba ühtlaselt jaotada.

5
Lõika päts soovitud suurusega kolmnurkseteks tükkideks. Pöörake panettone’i pätsi nii, et saaksite teha teise lõike esimese lõigu kõrvale. Kastke noa ots pätsi keskele, seejärel viilutage kuni lõikelauani, et eraldada pätsist panettone tükk. Korrake seda protsessi soovitud arvu portsjonite lõikamiseks. Panettone’i pätsist lõigatud tükkide arv sõltub loomulikult sellest, kui paljudele inimestele te serveerite ja kui suuri portsjoneid soovite. 8-12 tükki on aga üldiselt hea arv, mille poole sihiks võtta.

6
Prantsuse röstsaia valmistamiseks lõigake järelejäänud panettone viilud horisontaalselt pooleks. Asetage ülejäänud panettone viilud lõikelauale. Lõika need keskelt horisontaalselt ribadeks sakilise noaga. Panettone Prantsuse röstsai on traditsiooniline viis panettone jääkide ärakasutamiseks pühapäevajärgsel hommikul. Saate seda teha nagu tavalist prantsuse röstsaia ja lisada mis tahes variante või lisandeid, mis teile meeldivad, näiteks marju ja vahukoort.

7
Kõige traditsioonilisem serveerimisviis serveerib eraldi panettone’i. Asetage osa panettone’i küljele väikesele keraamilisele plaadile. Serveeri panettone niisama suupistena või magustoiduna pärast õhtusööki.

8
Serveeri panettone koos magusa koorega, kui soovid maiust rikkalikumaks muuta. Traditsioonilise variandi saamiseks lisage panettone viiludele mascarpone, mis on Itaalia juustupõhine kreem. Proovige ingliskeelset koort või mõnda muud magustoidukreemi või -kastet, mis teile meeldib, et leida oma maitsele ideaalne kooslus. Kui soovite taldrikuid heledamaks muuta ja maitset lisada, võite kreemi peale lisada katteaineid, näiteks värskeid marju.

9
Ühendage panettone vahuveiniga nagu Moscato. Serveerige panettone portsjoneid koos šampanjaflöödi või veiniklaasi vahuveiniga. Itaalia Moscato on kõige traditsioonilisem kooslus, kuid proovige seda julgelt mis tahes muu vahuveiniga, mis teile meeldib. Võite proovida panettone’i ka kangendatud veiniga nagu portvein või Marsala vein, mis on traditsioonilised dessertveinid.

10
Mähi ülejäänud panettone tihedalt toidukilesse. Katke lõigatud pätsid ja ülejäänud panettone tükid kilega. Kinnitage see tihedalt kõikide lõikepindade külge, et need ei puutuks kokku õhuga. Panettone kuivab kiiresti, kui te ülejäänud tükke ei mässi.

11
Hoida pakitud panettone toatemperatuuril. Asetage ülejäänud panettone oma köögilauale, köögilauale või söögilauale. Veenduge, et koht, kus seda hoiustate, jääks toatemperatuurile ega oleks soojusallika, näiteks ahju, läheduses.

12
Säilitage ülejäänud panettone kuni 7 päeva. See säilib umbes nädal, kuni te selle tihedalt pakkisite. Pärast seda kuivab see ära. Pidage meeles, et maitsva prantsuse röstsaia valmistamiseks võite siiski kasutada kuivanud panettone’i!