Kuidas pakkida liha sügavkülmiku põlemise vältimiseks

Liha hulgi ostmine on hea mõte, eriti kui see on müügil, kuid te ei soovi küpsetada rohkem liha, kui vajate. Selle külmutamine on lihtne ja ohutu. Toores liha ja linnuliha säilitavad oma kvaliteedi ja maitse mitu kuud. Külmutatud küpsetatud liha tuleks kasutada varem, sest küpsetamisel kaduma läinud niiskus võib põhjustada selle kiiremat kuivamist ja kvaliteedi langust. Sügavkülmiku põletus on tingitud dehüdratsioonist ja oksüdatsioonist liha kahjustusest. See juhtub siis, kui õhk jõuab lihani ja tekitab toidule pruunid või hallid laigud. Sügavkülmas põlenud liha ei kujuta endast tervise- ega ohutusprobleemi, kuid sulatamisel ja küpsetamisel muudab see maitset. Pakkige liha sügavkülmiku põlemise vältimiseks, kasutades selleks õiget pakendit. Märkus. Ärge kunagi uuesti külmutage eelnevalt külmutatud toorest liha, kuna see võib tervisele ohtlik olla. Kui olete sulatanud rohkem liha, kui korraga ära süüa jõuate, küpsetage kogu liha ja seejärel külmutage ülejäänud osa pärast küpsetamist.

1
Asetage liha sügavkülmiku ümbrise keskele.

2
Võtke mõlemasse kätte 2 vastastikku ja viige need keskele liha kohale. Voldi servad kokku ja seejärel alla, luues iga kord 1 tolli (2,54 cm) volti.

3
Rakendage õrnalt survet, et mõlemalt küljelt õhk välja suruda. Soovite liha võimalikult tihedalt mähkida.

4
Voldi otsad tihedalt vastu liha.

5
Kasutage külmutusteipi, et kinnitada servad kindlalt liha külge.

6
Paki pakitud liha niiskuskindlatesse sügavkülma kottidesse. Kasutage veekindlat markerit, et märgistada kotid sisu ja külmutamise kuupäevaga.

7
Selle meetodi puhul, kui kasutate pakendis mitut lihalõiku (või jahvatatud liha), peate hoolitsema selle eest, et paber oleks tihedalt surutud vastu liha kõiki külgi. See meetod on veidi keerulisem kui eelmine meetod ja selle täiustamiseks võib kuluda veidi harjutamist.

8
Asetage liha paberi ülemisse paremasse nurka. See ei pea olema see nurk, kuid kui olete paremakäeline, on see tavaliselt kõige lihtsam. Kui teete praade (või sarnaseid lihatükke), pidage meeles, mitu tükki igas pakendis on. See tuleb mängu hiljem, kui märgistate pakendi külmutamiseks.

9
Pöörake nurga ots liha peale ja keerake liha ümber keskkoha poole. Liha peaks asetsema paberi vastasnurgaga risti.

10
Murra paber liha ühel küljel veidi enda peale. See on kasulik järgmises etapis, nii et kui voldid sama paberipoole liha peale, jääb nurk kena ja pingul.

11
Voldi sama pool paberit liha peale. Püüdke hoida voldit väga tihedalt vastu liha külge.

12
Pöörake liha uuesti, hoides paberit pikisuunas ja liha väga tihedalt. Pöörake liha paberi kaugema otsa poole, nagu tegite esimest korda.

13
Tehke liha teise poole paberiga sama, mida tegite esimese poolega. Alustuseks voltige paberi serv veidi enda peale, seejärel keerake kogu paberi külg liha peale. Kui paberi külje nurk jääb lihast väljapoole, võite selle kas enda peale tagasi voltida või tõmmake saba esimese kokkuvolditud külje kortsusse.

14
Pöörake liha paberi kaugema otsa poole, kuni paber on peaaegu täielikult ära kasutatud. Hoidke seda tehes liha paberi sees väga tihedalt. See nõuab harjutamist, kuid aja jooksul paranete.

15
Kleepige pakend kinni. Tavaliselt piisab kahest 2-tollisest külmutuslindist.

16
Märgistage pakend koos selle sisuga! Lisage liha tüüp (veiseliha, kana jne), lihalõik ja kuupäev. Kui teete praade (või sarnaseid lihatükke), lisage, mitu praed on igas pakendis. Kui külmutate mitme looma (nt mitme hirve või mitme lehma) liha, võiksite igale pakendile märgistada. iga looma kohta. Nii ei pea te kogu külmutatud liha ära viskama, kui hiljem avastate, et mõnel loomal on väga halb liha. Üks viis liha märgistamiseks oleks märgistada see „Lehm nr 1, lehm nr 2” jne.