Kuidas õunakastet külmutada

Olenemata sellest, kas see on poest ostetud või omatehtud, on õunakaste suurepärane maiuspala igal aastaajal. Kuigi kaste säilib ainult 1–2 nädalat pärast selle valmistamist, saate selle säilivusaega oluliselt pikendada, kui hoiate seda sügavkülmas.

1
Jahuta oma kaste külmikusse. Valage õunakaste madalasse pannile või kaussi, katke anum ja asetage see külmkappi. Laske kastmel seista, kuni see on täielikult jahtunud. See protsess võib sõltuvalt teie õunakastme kogusest võtta aega 1 tund kuni 1 päev. Seejärel eemaldage kauss külmkapist. Et näha, kas kaste on piisavalt jahe, kastke lusikas kausi keskele ja eemaldage väike kogus õunakastet. Kui see on puudutamisel külm, eemaldage kauss.

2
Valage õunakaste sügavkülmakindlasse anumasse. Pikaajaliseks säilitamiseks võite oma õunakastme asetada kindlasse sügavkülmakindlasse anumasse, näiteks müüripurki või taassuletavasse sügavkülmakotti. Mahuti tüüp ei mõjuta õunakastme maitset ega kvaliteeti, seega valige endale sobiv.

3
Kui kasutate külmutuskotti, pigistage liigne õhk välja. Asetage käed sügavkülma koti peale ja tasandage õunakaste nii palju kui võimalik. See aitab kastmest õhku välja pigistada, muutes selle säilitamise lihtsamaks.

4
Kui kasutate kindlat anumat, jätke 1 tolli (2,5 × cm) vaba ruumi. Sügavkülmas hoidmise ajal kasvab teie õunakaste kõvaks ja kleepub teie anuma servade külge. See võib muuta purgi, vanni või muu salvestusseadme avamise keeruliseks, kuna kaste hoiab kaane kinni. Nende probleemide vältimiseks jätke õunakastme ja anuma ülaosa vahele vähemalt 1 tolli (2,5 × cm) vaba ruumi.

5
Sulgege ja märgistage oma konteiner. Pärast õunakastme valamist pange hoiuseadmele kaas või sulgege avaus. Seejärel pange oma anumale väike silt, kus on kirjas esialgne säilituskuupäev ja kas õunakastme mark või kõik kastmele lisatud koostisosad.

6
Hoidke oma õunakastet sügavkülmas kuni 2 kuud. Tühjendage sügavkülmast kõik osad ja asetage õunakaste sisse. Tavaliselt säilib külmutatud õunakaste kuni 2 kuud, kuigi mõned omatehtud sordid säilivad kauem.

7
Sulatage oma õunakaste, kui olete seda söömiseks valmis. Kui lasete kastmel külmkapis sulada, peaks seda jätkuma veel 3-4 päevaks. Kui sulatate kastme veega või mikrolaineahjus, sööge see kohe ära, et see halvaks ei läheks.

8
Koorige iga õun ja eemaldage nende varred. Koorige köögiviljakoorija või nuga abil aeglaselt igalt õunalt nahk. Kui lõikate osa õunast kogemata ära, pange see hilisemaks kasutamiseks kaussi. Kui mõnel teie õunal on varred, tõmmake need sõrmedega ära. Õunakastme valmistamisel võite kasutada mis tahes õunasorti, mida eelistate. Sellised stiilid nagu McIntosh, Golden Delicious, Fuji ja Cortland annavad teie kastmele aga traditsioonilisema maitse.

9
Lõika õunad keskelt alla. Tehke terava noaga sirge lõige iga õuna keskele. Sõltuvalt teie toiduvalmistamise eelistustest võite jätta õunad pooleks või lõigata need uuesti, et moodustada võrdsed veerandid.

10
Eemaldage iga õuna südamik. Iga õunaviilu keskel näete veidi värvi muutnud kohta, milles võib olla seemneid või mitte. See on õuna südamik, mille peate enne kastme loomist eemaldama. Selle lihtsaks tegemiseks eemaldage südamik lusikaga ja viilutage õunalõigud vahetult selle kohal ja all. Soovi korral võite õunad enne lõikamist noa või õunasüdamiku seadmega eemaldada.

11
Lõika õunad tükkideks. Teie õunatükkide suurus määrab, kui kiiresti need küpsevad ja kui jäme kaste on. Väikesed tükid valmivad kiiresti ja jätavad üsna sileda roa, samas kui suurte tükkide küpsetamine võtab kauem aega ja annab rammusama kastme. Hea kesktee saamiseks proovige luua umbes 2,5 cm (1 tolli) paksuseid tükke.

12
Lisa keedupotti vesi ja pane õunad sinna sisse. Vesi aitab teie õuntel mõnusaks pastaks keeda, andes neile tuntud õunakastme tekstuuri. Valage iga 12 õuna kohta 1,3–2,5 cm vett. Kui teie õunad tunduvad eriti kuivad, lisage potti veidi rohkem vett, kuid pidage meeles, et liiga palju vett muudab kastme pehmeks ja ebaühtlaseks. Ärge unustage lisada kogemata ära viilutatud õunatükke.

13
Küpseta õunu keskmisel kuumusel kuni 1 tund, sageli segades. Asetage pott põleti kohale ja seadke see keskmisele temperatuurile. Küpsetusaeg sõltub sellest, kui suured ja mahlased õunad on, kuid enamiku partiide jaoks ei tohiks kuluda rohkem kui tund. Et õunad ei põleks, segage neid iga paari minuti järel.

14
Tõstke õunad tulelt, kui saate neist hõlpsalt läbi lõigata. Saate kontrollida oma õunu, kui torkate neid noaga. Kui tera lõikab õuntest läbi ilma takistuseta, on hea need tulelt eemaldada. Ohutuse tagamiseks andke õuntel enne edasiliikumist jahtuda.

15
Vajadusel püreesta või blenderda õunad. Kui teie õunad ei keenud piisavalt, saate neid mõne lihtsa köögiseadmega veelgi purustada. Kui soovite säilitada osa paksust tekstuurist, purustage õunad kartulimassi, vispli, kahvli või muu sarnase esemega. Kui soovite ühtlasemat tekstuuri, valage kaste läbi segisti või köögikombaini.

16
Valmis.