Kuidas osta veini kingituseks

Vein võib olla hea kingitus äsja abielupaarile kodumajapidamise kingituseks, õhtusöögi perenaisele või teie ülemusele. Kui te aga veinist palju ei tea, võib selle väljavalimine olla üsna hirmutav. Oluline on mõelda inimesele ja sündmusele, samuti sellele, kuidas veini esitlete.

1
Minge keskmisest kõrgeima tasemeni. On ahvatlev osta kingituseks odavat veini, eriti kui te ei tea veinidest palju. Odav vein maitseb aga odavalt. See ei tähenda, et mõistliku hinna eest korralikku veini ei saaks. Te lihtsalt ei taha valida kõige odavamat veini, eriti kui te pole seda kunagi ise maitsnud. Samuti kaaluge, kellele veini ostate. Kui ostate oma ülemusele väga odava veinipudeli, siis see ei meeldi teile. Samamoodi ei pruugi te soovida osta lähedasele sõbrale odavaimat pudelit (välja arvatud juhul, kui teil on kombeks koos odavat veini juua). Lisaks, kui olete tuntud kui veini hindaja, ostke odav pudel. keegi teine ​​võib välja kukkuda, kui te tema maitset alahinnate või lihtsalt ei hinda. Veinist võib ka kulutada. Näiteks saate umbes 15 dollari eest väga maitsva Cotes du Rhône’i (häälda seda “Coats Do Roan”). Kuid Burgundia puhul peate parema veini saamiseks kulutama rohkem, tavaliselt kuni 50 dollarit. Teine suhteliselt odav variant on Cabernet Sauvignon, kuna isegi selle veini odavad versioonid on üsna korralikud. Pinot noiri jaoks ostke vähemalt 20-dollarine pudel, sest midagi vähemat pole eriti hea.

2
Mõelge hooajale. Kui te ei tea, kust alustada, on hea valik veine hooaja järgi valida. Sa ei taha tingimata suvel samu veine, mida talvel. Suvel tahad näiteks midagi kergemat kui talvel. Valged veinid, nagu Sauvignon Blanc, Chardonnay ja Riesling, on head suvevalikud. Rose ja Merlot on samuti hea panus. Need veinid on veidi kergemad. Sügiseks soovite täidlasemat valget veini, nagu tammepuu Chardonnay või Viognier. Soovite siiski veidi kergemat punast veini, nii et eelistage Pinot noir’i, Cabernet Franci, Merlot’i või vahuveini. Talvel võite valida raskemate veinidega, kuna teil on raskemad toidud. Cabernet Sauvignon, Bordeaux segu, Syrah, Zinfandel ja Malbec sobivad hästi punasteks. Valgete jaoks vali tammepuust Chardonnay. Võite valida ka vahuveini. Kevadel soovite kergemaid ja puuviljasemaid veine, nagu Chenin Blanc, Pinot Grigio, Unoaked Chardonnay või Rose. Võite valida ka Rieslingi, Moscato või Pinot noiri.

3
Esitada küsimusi. Kui te ise veinigurmaan ei ole, võib alkoholipoe veinikollektsiooni vaatamine olla üsna hirmutav, sest võite silmitsi seista sadade erinevate veinipudelitega. Kui olete veidi eksinud, ärge kartke küsida nõu veinide eest vastutavalt isikult. Paljud töötavad teie hinnavahemikus, et aidata teil leida hea joodav vein, eriti kui saate määrata mõned parameetrid, näiteks kas soovite magusat või kuiva veini.

4
Ärge kartke valida midagi ebatavalist. Kui tead oma veine, on ainulaadne vein hea valik, sest saad oma sõbrale või sõpradele midagi uut tutvustada. Kuid ärge valige midagi nii ebaselget, et nad ei leia seda enam. Sa ei taha äratada nende isu veini järele, mida nad ei saa osta.

5
Tunne inimese maitset. Kui ostate veini kingituseks, on kõige parem teada, mida inimesele juua meeldib. Enamikul veinijoojatest on erilised maitsed, olgu neile meeldiv kuiv valge vein või lõbus ja puuviljane vahuvein. Mõelge sellele, mida olete näinud inimest varem joomas, ja seejärel otsige midagi sama või sarnast. Kui te pole kindel, mida inimene joob, kaaluge tema üldist maitset. Kui neil on magusaisu, võivad nad eelistada magusamat veini, samas kui neile meeldib enamasti suhkrut vältida, võivad nad eelistada midagi kuivemat. Kui te pole ikka veel kindel, paluge kellelgi poes soovitada mõistliku hinnaga veini. populaarne vein.

6
Valige ilus silt või pudel. Muidugi ei taha te valida veini ainult selle järgi, kuidas etikett välja näeb. Kui aga annate veini, on pakend oluline. Ilus, hästi kujundatud etikett on rohkem hinnatud kui tagasihoidlik ja igav etikett, eriti kuna paljud inimesed seostavad viimast odavama veiniga.

7
Kaaluge veini tellimust. Kui otsite kellelegi olulist kingitust, mõelge sellele, kas ostate inimesele veini kohaletoimetamise teenuse tellimust. Tavaliselt maksate teenuse eest ühe hinna (või kuuhinna), et tarnida veini kindlaksmääratud aja jooksul. Mõned saadavad lihtsalt kureeritud valiku, teised aga lähtuvad tarnimisel inimese eelistustest.Mõned sisaldavad tellimusega ka toitu. paaris veiniga. Kontrollige, kas veini saab tarnida osariigis, kus isik elab, kuna mõned osariigid ei luba alkoholi koju toimetada.

8
Kaaluge peo magnumit. Magnum on topeltpudel veini või šampanjat. Üks põhjus, miks see peol hästi toimib, on see, et see on üsna muljetavaldav. Lisaks, kuna see on kaks korda suurem, kestab see palju kauem kui üks pudel veini. Teie võõrustaja hindab teie läbimõeldust. Peoks veini valides on tavaliselt hea valik vahuveini. Kui soovite peole kaasa võtta tavalise pudeli veini, andke see enne pidu võõrustajatele ja laske neil otsustada, kas kas nad tahavad seda peol serveerida või mitte.

9
Osta õhtusöögiks standardpudelid. Teisest küljest, kui teid on kutsutud õhtusöögile väikesele koosviibimisele, näiteks umbes neljale inimesele, sobib tavaline pudel. Tavalisest pudelist saab õhtusöögil igale inimesele piisavalt veini, mistõttu on see asjakohane. Küsige võõrustajatelt varakult, mida nad serveerivad. Siis saate õhtusöögiga sobiva veini, näiteks valge veini kala jaoks. Kui te pole kindel, mis tüüpi toiduga sobib, küsige poest.

10
Minge erilistel puhkudel kallimaks. Kui tegemist on pulmade või muude suurte eriliste sündmustega, nagu sünnipäevad või jõuluõhtusöök, plaanige pudelile natuke rohkem kulutada. Pulmad nõuavad eriti kallimat pudelit. Kui te ei soovi nii palju kulutada, jätke vein vahele. Teil on turvalisem midagi nende registrist välja osta.

11
Veenduge, et see oleks sobiv. See tähendab, et te ei taha veini osta, kui peremees veini ei joo. Näiteks võib-olla naudib võõrustaja alkoholi, aga veini neile ei meeldi. Teine olukord, millesse võite sattuda, on see, et võõrustaja ei pruugi isikliku valiku, tervislike või usuliste põhjuste tõttu üldse juua. Kui te pole kindel, küsige.

12
Tee veinist pakend. See tähendab, et veini ei pea tingimata pakkima või kotti või karpi panema. Kui pudel on piisavalt ilus, piisab vibu või lindi lisamisest. Pealegi ei varja enamik veinipakendeid tegelikult tõsiasja, et annate pudeli veini, mis kaotab eesmärgi. Lisaks võib veini kastidesse panemine neid soojendada, mis võib kallimate veinide puhul probleemiks osutuda. Palju parem on püüda veini jahedana hoida. Kui tegemist on eriti kalli veiniga, mida tuleks keldris hoida, kaalu selle hoidmist jahutis seni, kuni annad selle sõbrale.

13
Mõelge tarviku lisamisele. Kui soovite, et kingitus oleks eriti eriline, lisage kingitus, mis sobib veiniga. Võite valida näiteks uhke ja lõbusa korgitseri või karahvini. Võid valida ka veinitermomeetri, et inimene saaks veini õigel temperatuuril serveerida. Muude valikute hulka kuuluvad uhked või ainulaadsed veiniklaasid või seinariiul.

14
Oodake head aega. Kui teie ja teie sõber olete mõlemad veinigurmaanid, valige hetk, mil saate inimesele veinist veidi rääkida. Muidugi ei taha te tüüdata kedagi, kes ei ole huvitatud kõigist veini üksikasjadest, kuid kui teate, et see inimene on huvitatud, oodake, kuni ta pole hõivatud millegi muuga.