Kuidas osta tenniseid

Tennis on spordiala, mis nõuab märkimisväärset osavust ja koordinatsiooni. Tennisemängu pidev edasi-tagasi olemus ja vajadus jooksmise ajal suunda vahetada tähendab, et innukate tennisistide jaoks kuluvad jalanõud kõige kiiremini ära. Lisaks aitab hästi valitud tennises mängijatel hästi mängida stressi. Tennise jalatsite ostmisel peate oma parima sobivuse leidmiseks võtma arvesse oma mängustiili, väljaku pinda ja jala tüüpi.

1
Mõelge välja, milline tennisemängija te olete. Tavaliselt on mängijad kas “servi- ja võrkpallimängijad”, kes laadivad võrku ja libistavad servimise ajal tagumist jalga, või “alustase”, kes mängivad tavaliselt mööda tagajoont. Kuna need kaks tüüpi liiguvad väljakul erinevalt, kannavad nad jalatseid erinevalt. Kui olete servi- ja võrkpallimängija, valige varbakaitsmega king. Küljelt joostes ostke suure külgtoega ja vastupidava tallaga kingi palju kõrvale panna.

2
Määrake oma kõige sagedasem kohtupinna tüüp. Mida kõvem on väljaku pind, seda vastupidavam peaks tald olema. Õige väljakupinna jaoks sobiva talla kasutamine võib pikendada teie kingade eluiga, pakkuda õiget veojõudu ja vältida väljakupinna kahjustamist.

3
Valige pinnale sobiv tald. Kõvad pinnad kulutavad jalanõusid kiiremini. Betoonist valmistatud jalatsid on vastupidavamad ja valmistatud sitkematest materjalidest, samas kui teised on paindlikumad. Savi- või muruväljakute tallad ei pruugi olla nii vastupidavad, kuid need on loodud veojõu tagamiseks ilma väljakut kahjustamata. Mitme väljakuga jalatsid on saadaval ka, mis sobivad hästi erinevate pindadega. Kalasaba stiilis välistallaga kingad sobivad eriti hästi saviga. Kitsas turvis aitab põrandast kinni hoida ja takistab pinnal olevate lahtiste terakeste sattumist talla ja selle silumist.

4
Määrake oma jala tüüp. See on vaieldamatult kõige olulisem samm õige tennisejalatsi valimisel. Teie jala tüüp määrab, kui palju külgmist tuge ja pehmendust vajate optimaalse ohutuse ja mugavuse tagamiseks. Kasutage oma jalatüübi määramiseks märgtesti. Tehke jalatallad märjaks ja astuge tasasele pinnale, näiteks ehituspaberile või kõnniteele. Vaadake jalalaba palli ja labajala kanna vahelist ala.Suur vahe näitab kõrget võlvi, mis tähendab, et teie jalad on supineeritud.Vahe puudumine näitab lamedaid jalgu, mis tähendab, et teie jalad on pronatsioonis. on nende vahel, siis on need neutraalsed.Supineeritud jalgade jaoks: valige painduvam jalanõu. Kõige rohkem kulub kanna ja varvaste ümber. Pronatsiooniga jalgade jaoks: ostke stabiliseerivad tennised, sest kõige rohkem kulub jala eesmise sisemise ala ümbruses. Neutraalsete jalgade jaoks: võite proovida peaaegu kõiki kinga.

5
Määrake pehmendusmaterjali tüüp. Tennised on valmistatud kahte tüüpi patjadega: EVA ja PU. EVA-padjad on kergemad ja paindlikumad, kuid pakuvad vähem stabiilsust ja vastupidavust. PU-padjad on vastupidavamad ja stabiilsemad, kuid kipuvad olema raskemad.

6
Tehke nimekiri. Oma mängustiili, väljaku stiili ja jala tüübi loendi koostamine aitab teil aru saada, milliseid kingi peaksite ostma, et te ei raiskaks oma aega tenniste proovimisele, mis teile ei sobi.

7
Kaaluge suuruse suurendamist. Pidage meeles, et jalad kipuvad treeningu ajal veidi paisuma ja võite kanda tavapärasest paksemaid sokke.

8
Tehke uurimistööd. Teades, millist talda ja kui palju stabiilsust vajate, on väljaku tüübi, mängustiili ja jalatüübi põhjal palju abi. Tehke kindlaks, kui palju teie otsitavad kingad tavaliselt maksavad.Isegi kui eelarve on oluline tegur, aitab parimate kingade ostmine teie jalgu kaitsta ja tagab, et teie kingad kestavad võimalikult kaua.Ostlemine ja külastamine poed ja veebisaidid võivad aidata teil leida parimat pakkumist. Üldiselt saate seda, mille eest maksate, ja 80-dollarilised kingad on kvaliteetsemad ja kestavad kauem kui 15-dollarised kingad, kuid kuulsuste poolt heaks kiidetud kingade eest suurte raha maksmine ei pruugi olla seda väärt.

9
Tehke oma ost. Kui olete välja mõelnud, milliseid jalatseid vajate, mis marki ja stiili teile meeldivad ning kust leiate parima pakkumise, on aeg osta! Erinevalt nahast kingadest ei pea enamikku tenniseid “sisse murdma” ja peaks neid selga proovides olema valmis mängima. Need peaksid istuma tihedalt, kuid mitte nii tihedalt, et nad hõõruvad.Spordijalatsite tootmisele spetsialiseerunud kauplustes võivad olla töötajad, kes oskavad soovitada kaubamärke ja stiile, mis teile hästi sobivad.Kui tellite jalatseid veebist, veenduge, et teate saidi tagastuspoliitikat ja kuidas tagastada kingad, mis teile ei sobi.

10
Nautige oma kingi. Vaadake, kuidas teie kingad väljakul toimivad, ja veenduge, et olete ostuga täielikult rahul.