Kuidas osta köögivilju

Köögiviljad on inimese toitumise tervislik osa. Nende ostmise teadmine on oluline osa oma toitumise optimaalsena hoidmisel, vältides köögivilju, mis ei ole parimas seisukorras, ja otsides köögivilju, mis on nende parimad.

1
Kirjutage oma ostunimekiri, mis hõlmab seda, mida vajate – vähesed asjad võivad häirida sama palju kui pärast ostmist koju jõudmine, kui avastate, et olete unustanud olulise koostisosa.

2
Leia sobiv juurviljapood. Köögiviljade müügikohad on erinevad ja mõned on tõenäoliselt rohkem mures oma köögiviljade kvaliteedi pärast kui teised kohad. Näiteks köögiviljadele spetsialiseerunud koht, nagu puu- ja juurviljapood, on suurema tõenäosusega valiv ning oma puu- ja köögiviljade värskuse ja kvaliteedi poolest suurem kui ööpäevaringne pood, kus müüakse igasuguseid asju iga hinna eest. Vaatamisväärsused on järgmised: puu- ja juurviljapoed, kohalikud supermarketid, talupidajate turud, delikatessid (mõnikord) teeäärsed müügikohad (sageli suurepärased, värsked pakkumised) ööturud hulgimüüjad

3
Valige sobivad köögiviljad. Köögiviljade ostmisel on mitmeid kaalutlusi, olenevalt sellest, mis teid ja teie retsepti puudutab.

4
Köögiviljade ja puuviljade valimisel on siin mõned asjad, mida proovida, mõned näevad veidi naljakad välja, kuid tõelised kogenud ostjad võivad seda niikuinii teha: nuusutage toodet, see sobib kõige paremini puuviljade ja melonitega, see peaks olema koos söömist väärt. rikkalik, kuid värske parfüüm. Kui see lõhnab liiga tugevalt või niikuinii veidralt, võib see olla kahjustatud või vana, isegi kui see näeb hea välja. Uurige värvi, see on üsna lihtne (nt pruunid banaanid jne), kuid mõned puuviljad, nagu ananass, näitavad oma välimust. küpsus, muutudes rohelisest kuldseks. Uurige seda tükkide, muhke ja verevalumite ning putukakahjustuste suhtes. Tehke poes teene ja andke diskreetselt sisse kõik kahjustatud või vanad tooted nende väljapanekul, sest see #välistab saastumise leviku ohu ja muudab nende väljapaneku paremaks. Algselt soovitati katsetada, pigistades puuvilju varre lähedalt (nt mangod ja avokaadod), kuid tegelikult on seda halba harjumust julgustada, sest see on kindel viis halva viljaga lõpetamiseks, isegi kui võtate katsetatud puuvilja. Ärge lihtsalt tehke seda. Rääkige selles jaotises töötavate inimestega – nad teavad, kas just saabus eriti valik uue hooaja tooteid või mõni haruldane toode, mida tasub proovida. Tehke neile komplimente (olenemata poe suurusest), kui neil on midagi head, sest seda tasub alati julgustada. Lehtroheline, spargelkapsas, porgand jne peavad olema krõbedad ja tugevad, kõik närbumis- või värvimuutusmärgid ning oma parimast ajast möödas. tomatite ja pehmete puuviljadega – ostke ja kasutage tänaseks häid küpseid ja valige veidi alaküpsed, mida järgmiseks kasutamiseks kodus küpseda. Ärge ostke kõike küpset toitu, välja arvatud juhul, kui kavatsete seda täna süüa, sest see võib enne, kui seda vajasite, halvaks minna. Kui see tundub liiga keeruline, ostke siis, kui seda vajate. Vältige kõike, mis on tärganud, kui ei tohiks (nt kartul, bataat, sibul, küüslauk, ingver jne). Harilik valge seen tuleks sulgeda ( vaata neid varrega ülespoole – seen peaks ikka varre külge kinni jääma). Kui need avanevad ja paljastavad pruuni alakülje, vananevad nad kiiremini. Kui need on lahti, nii et ülaosa kõverdub, võivad need olla üleküpsed, mis võib teid väga haigeks teha. Mõned sordid sobivad niimoodi, mõned mitte. Baklažaanid on värskena tavaliselt helelillad ja küpsedes muutuvad tumedamaks. Mustadel baklažaanidel on vähe aega jäänud. Ingver peaks olema sile, väiksemad sibulad roosakad. Soodusresti tuleks hoolikalt uurida – aeg-ajalt võite marineeritud kurkide ja chutneyde valmistamiseks üleliigseid varusid leida, kuid mõnikord sobib see ainult kompostikast. Säästke oma raha ja ostke värsket.

5
Siin on veel mõned asjad, mida köögiviljade valimisel arvestada: Hooajal: köögiviljad on hooajal parimad ja kõige soodsamad. Kohalik: mõne inimese jaoks on oluline kohaliku tööstuse toetamine ja köögiviljade liiga kaugele reisimine. Allergia: Ilmselgelt kui kellelgi teie perekonnast on teatud köögiviljade suhtes allergia, siis ärge ostke seda või ärge söödake seda köögivilja neile. Veelgi ilmsem, see ei tähenda köögiviljade “ei meeldimist”!Servik: parim nõuanne on “sööge oma värve”. Valige kindlasti erinevad köögiviljavärvid, mis vastavad teie toitumisvajadustele. See ei peaks olema raske, lihtsalt ilmne.

6
Tea, kuidas oma köögivilju säilitada ja valmistada. Selgitatud on selle kohta terve rubriik: Toiduvalik ja säilitamine.