Kuidas osta konfliktivaba teemante

Teemandi ilust on lihtne lasta end haarata. Kuid võib olla ka raske unustada, et paljusid teemante kaevandatakse kohutavates tingimustes, kus töötajaid ekspluateeritakse. Teemantide kaevandamine võib rahastada ka vägivaldseid liikumisi, mis tekitavad ebastabiilsust habrastes Aafrika riikides. Üks parimaid asju, mida saate tarbijana teha, on küsimuste esitamine. Uurige, kust teie teemant pärineb ja millistel tingimustel see kaevandati. Või valige mõni muu eetiliselt pärit vääriskivi, mis võib olla sama ilus.

1
Uurige mainekaid juveliirid. Konfliktivaba teemandi leidmise lähtepunkt on leida juveliir, keda usaldate ja kellel on valik, mille hulgast soovite valida. Juveliir peaks olema spetsialiseerunud konfliktivabadele ehetele. Kaaluge juveliiri kasutamist, kes hangib eetiliselt oma teemante, rahastab projekte kogukondades, kus teemante kaevandatakse, ja toetab teemantide arendamise algatust. Tänapäeval on enamik juveelipoodides leiduvatest teemantidest konfliktideta. Siiski on siiski hea mõte alati teha koostööd kohaliku juveliiriga, kellel on selles piirkonnas hea maine. Teemantide arendusalgatus püüab muuta kogu teemandikaevandamise inimõiguste ja keskkonnastandardite järgimiseks vastutustundlikuks. Ta loodab toetada väikesemahulisi ja käsitöölisi eetiliste teemantide kaevandamisel, investeerides samas kohalikesse kogukondadesse.

2
Rääkige oma juveliiriga. Küsige, kust teemandid kaevandati. Juveliir peaks suutma teile rääkida protsessi igast etapist, mille jooksul teemant kaevandatakse kuni juveelipoodi jõudmiseni. Kui teie juveliir ei tea, on ebamäärane või kinnitab teile, et teemant on korras, ilma teie küsimusele vastamata, leidke teadlikum juveliir, kellega koos töö